Контрацепція після пологів і аборту. PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Застосування таких сперміциди, якими є контрацептивна піна, пінящі вагінальні свічки, таблетки, креми і желе, не впливає на лактацію і попереджає розвиток запальних захворювань.

На цій підставі можна використовувати сперміциди жінкам:

• які годують груддю в період менше і після 6 тижнів післяпологового періоду;

• після аборту в I і II триместрах;

• після септичного аборту;

Оптимальним засобом із засобів хімічного контрацепції є Фарматекс. Високий контрацептивний ефект при його використанні в поєднанні з позитивним впливом на показники місцевого імунітету шийки матки.

Бар’єрна контрацепція. Використання бар’єрних засобів контрацепції (презервативи, цервікальні ковпачки, губки, діафрагми) не впливає на секрецію молока і широко застосовується при грудному вигодовуванні, починаючи з раннього післяпологового періоду.

Фізіологічні методи контрацепції і біологічний метод планування сім’ї рекомендуються для застосування до настання першої менструації і відновлення менструального циклу. Дані методи захисту від вагітності вимагають тривалої абстиненції і ґрунтуються на визначенні незначних змін цервікального слизу (при лактації дані зміни менш виражені, ніж поза лактаційного періоду), що є причиною неправильної інтерпретації даних і труднощі при їх застосуванні, і вимагає ретельного навчання пацієнтів.

Контрацепція “міні-пили”. Контрацептиви, які містять тільки прогестини (“міні-пили”), не пригнічує секрецію молока і тому часто рекомендуються при грудному вигодовуванні. Хоча деякі роботи показали пригнічення секреції молока при прийомі прогестин-що містять контрацептивних таблеток, більшість авторів доводять зворотне. Основним недоліком цих препаратів є часте розвиток межменструальных кровотеч, але незважаючи на це, протизаплідні таблетки, що містять тільки прогестин, є найбільш оптимальним вибором при лактації. Прийом препаратів можна почати в ранньому післяпологовому періоді або після проходження післяпологового обстеження (через 6-8 тижнів після пологів).

Контрацепція КОК. Комбіновані оральні протизаплідні таблетки не є контрацептивною вибором при годуванні груддю. Считется, що КОК пригнічують лактацію, в той час, як таблетки, що містять тільки прогестин (“міні-пили”), сприяють посиленню секреції молока. При початку застосування через 6 тижнів після пологів (тобто після встановлення лактації) комбіновані таблетки викликають зменшення секреції молока рідше, ніж при їх призначення раніше зазначеного часу.

Прийом КОК можна розпочинати безпосередньо після аборту як в першому, так і в другому триместрах. Причому краще почати прийом таблеток у перші 7 днів після операції, коли є упевненість в тому, що пацієнтка знову не вагітна. Від прийому КОК слід утриматися, якщо в анамнезі або після аборту в неї відзначаються лабораторні ознаки підвищеної згортання крові.

Метод абстиненції. Абстиненція (утримуватися від статевого акту), при правильному застосуванні, характеризується 100%-ной ефективністю. При бажанні припинення застосування даного методу жінку слід інформувати про інші способи захисту від вагітності і про те, що статеве життя не впливає на секрецію молока (якщо за нею слідує настання вагітності).

Хірургічна стерилізація. Хірургічна стерилізація при лактації є найбільш ефективним незворотнім методом контрацепції для жінок, які не хочуть мати більше дітей. Лігування труб можна провести відразу ж після пологів. Хірургічна стерилізація може бути виконана під час виробництва операції кесаревого розтину. У цих випадках перев’язка труб здійснюється за суворим показаннями (многорожавшие, экстрагенитальная патологія, високий ризик вродженої патології, небажання у майбутньому мати дітей і т. д.) і за попереднім погодженням методу контрацепції з подружжям.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Контрацепція після пологів і аборту.