Як зберегти зір при роботі на компютері? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Лише уявіть, яке навантаження отримують Ваші очі, яку Ви їм заподіюєте шкоду! Який би не був монітор, зір все одно сильно напружується. Ви ризикуєте втратити не тільки зір, але і здоров’я в цілому.

Працюючи за комп’ютером, рекомендується дотримуватися правил, що стосуються тривалості роботи, правильної постави, розміру шрифтів і зображень, вимог до приміщення та ін Треба підкреслити, що якісь принципи правильної роботи на комп’ютері давно вироблені.

У робочому приміщенні, де встановлені комп’ютери, щодня повинне виконуватися вологе прибирання. Крім того, приміщення, в якому працюють на комп’ютері, слід раз на годину провітрювати.

Після кожної години роботи для збереження зору рекомендується робити десятихвилинну перерву (її комфортно поєднувати з провітрюванням). Безсумнівно, в будь-якому випадку безперервна робота на комп’ютері для дорослої людини не повинна перевищувати пари годин. Відомо, що під час перерви не рекомендується читати або дивитися телевізор. Отже, перерва, яку ви проводите за комп’ютером (наприклад, граючи або блукаючи по Мережі), не має ніякого сенсу.

Потрібно постійно стежити за станом екрану монітора: він повинен бути чистим, без плям і пилу. Додамо, необхідно дивитися за чистотою окулярів (неважливо – комп’ютерних або звичайних).

Неодмінно стежте за своїм становищем. Щоб не допустити синдрому «сухого ока», моргайте кожні 3-5 секунд.

Як не дивно, зараз ще знаходяться «унікуми», які замість монітора використовують звичайний телевізор. Так поступати категорично не рекомендується: випромінювання від екрану телевізора мало не в 100 разів перевершує випромінювання від монітора. Звичайно ж, це обгрунтовано тим, що телевізор призначений для перегляду з великої відстані. Не рахуючи того, частота оновлення екрану телевізора значно менше, ніж монітора. Зауважимо, що в ході роботи за комп’ютером неодмінно звертайте увагу на дихання: воно повинно бути рівномірним, без затримок.

При роботі з текстом рекомендується, щоб колір шрифту був темним, а колір фону – світлим (абсолютно – темний шрифт на білому фоні). У тому випадку якщо шрифт дуже маленький, то слід збільшити масштаб документа (наприклад, до 150% або більше).

При наборі текстів з паперу рекомендується помістити джерело якомога ближче до монітора. Саме, це дозволить уникнути частих рухів головою і очима. Відомо, що в тому випадку якщо є можливість – змінюйте характер роботи, виконуваної  протягом дня.

У ході роботи рекомендується часом (приблизно раз в 20-30 хвилин) переводити погляд з екрану на найвіддаленіший предмет у кімнаті, а ще краще – на віддалений об’єкт за вікном.

У тому випадку якщо виникло відчуття втоми, сонливості, важкості в очах, напруги – слід припинити роботу і хоч би трохи дати зору відпочити.

Більшості користувачів рекомендується дотримуватися перерахованих правил. У той же час, крім даного, кожен може керуватися певними додатковими принципами, обумовленими специфічністю роботи, корпоративними вимогами, аспектами, пов’язаними зі здоров’ям, і т. д.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як зберегти зір при роботі на компютері?