Як правильно загладити свою провину? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Іноді буває мало сказати «Вибач». Для того щоб залагодити конфлікт і відновити відносини, потрібні більш вагомі прийоми.

Головне не перетворити спробу загладити свою провину в порожній і нічого не значущий жест. Бо тоді ви, може, і зможите вибаченням, виправити ситуацію, але абсолютно не забезпечите себе від її повторення в майбутньому. У пошуку способів вирішення виниклих проблем, дуже важливо розробити стратегію. Треба відверто показати, що ви вже покаялися і розумієте, в чому ви завинили. Потрібно принести свої вибачення, компенсувати завдані збитки.

Оцінка свого вчинку

На самому початку необхідно, насамперед, визначити, чи потрібні ваші вибачення. Зрештою, не треба вибачатися за кожну дрібничку. Проаналізуйте ваші проступки. Холоднокровна оцінка своїх помилок дуже важлива з однієї простої причини: співпереживання. Потрібно оцінити всі ваші вчинки з усіх боків і під усіма кутами, щоб зрозуміти наскільки сильно і чому ваші вчинки образили близьку вам людину. Єдиний ефективний спосіб це зробити – поставити себе на місце цієї людини і задати кілька важливих питань: Як мої дії вплинули на її життя? Чи вплинув мій вчинок на самолюбство цієї людини? Чи вплинуло це на мене? Це непоправно або ще є можливість все виправити? Саме в цей момент потрібно поставитися до ситуації з усією серйозністю. Ми всі раніше помилялися, тому постарайтеся все оцінити вірно, і перейнятися почуттями іншої людини.

Вибачення

Далі необхідно подумати про те, як вибачитися. Ваші вибачення дуже важливі. Щоб це допомогло, вам потрібно все дуже добре продумати. Слова повинні торкнутися потрібної нотки в серці людини, перед якою ви завинили. З цією метою ваші вибачення повинні:

- Визначити провину («Я дав своє слово і підвів тебе»);

- Визначити, як і чому ваш проступок нашкодив людині, і показати, що ви усвідомили свою провину;

- Висловити своє бажання не втратити важливі для вас стосунки («Ти і відносини з тобою для мене дуже важливі»);

Звичайно, важливі слова «Мені дуже шкода» обов’язково повинні бути присутніми у вашій мові. Однак ніколи не робіть обіцянок, що таке ніколи більше не повториться. Ця своєрідна пастка – одночасно легкий спосіб вирішити проблему і стратегічний прорахунок.

Конструктивні пропозиції

Ви повинні запропонувати способи все виправити і ваші пропозиції повинні бути доречні. По можливості, намагайтеся показати людині, що ви зрозуміли свою провину. Суть даного кроку полягає в мінімізації нанесеної утрати і додатку всіх зусиль для виправлення ситуації. Якщо ви завинили перед близькою людиною, шукайте способи зміцнити ваші відносини і показати йому, як сильно ви до нього прив’язані і як сильно ви цінуєте його потреби. Якщо ви не виправдали чиєсь довіру чи сказали те, що не потрібно було, значить вам потрібно відновити дружбу своїми вчинками, які доведуть цій людині, що вам варто довіряти. Будьте обережні, намагайтеся не робити пропозицій, які хоч віддалено схожі на спробу купити довіру. Тобто пропозицій на кшталт «Підемо завтра в ресторан, я пригощаю”. Крім того, намагайтеся не ставити питання по типу: “Як я можу все виправити?» Або «Що мені зробити, щоб загладити свою провину?» Подібне має на увазі, що ви так і не усвідомили свою помилку.

Витяг уроків

Це найважливіша дія. Озирнутися і пригадати свої колишні помилки – не дуже приємне заняття, але необхідне з профілактичної точки зору. У майбутньому вам все одно доведеться вибачатися за щось (це неминуче), але бажано не за ті ж помилки. Тому згадайте, що призвело до помилок і як можна уникнути цього в майбутньому.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як правильно загладити свою провину?