Як кинути курити? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Багато завзятих курців прекрасно усвідомлюють всю шкоду і непривабливість цієї звички як для себе, так і для оточуючих, проте не можуть з нею розлучитися. У чому тут справа? Невже даремно боротися із сигаретним димом, а «остання» сигаретка, що причаїлася в пачці, так ніколи і не стане по-справжньому останньою?

Щоб відмовитися від куріння, у вас повинна дозріти рішучість зробити це. Науково висловлюючись, у вас повинна з’явитися мотивація для цього кроку. Якщо немає чіткої рішучості звільнитися від тютюнової залежності, значить, ви не вважаєте куріння проблемою, і ніякі техніки вам не зможуть допомогти, адже проблеми для вас просто немає.

Куріння – це звичка, і як звичка вона має свої складові частини і свій алгоритм функціонування. Щоб позбутися від звички, потрібно змінити алгоритм. Ось яку техніку пропонує сучасна психологія.

У момент здійснення звичної послідовності кроків «Зовнішній стимул. – Бажання закурити. – Купівля сигарет (діставання з кишені). – Куріння »має відбутися щось, що змінить даний ланцюг, наприклад, на таку:« Зовнішній стимул. – Бажання закурити. – Щось. – Рішення не курити ».

Зовнішніми причинами, що викликають бажання закурити для різних людей є різні ситуації. Наприклад, для багатьох паління – джерело релаксації, і спровокувати бажання покурити можуть: перерви на роботі, перебування на природі, гарний вечір у барі в колі друзів, прийняття алкоголю, утома, стомлення.

Протистояти звичці довго неможливо, тому не треба їй протистояти, потрібно спробувати змінити алгоритм, що викликає звичку, вмонтувати в нього додаткову ланку.

Щоб «задушити» свою звичку, дотримуйтесь наступного. Візьміть чистий аркуш паперу і ручку. Напишіть на аркуші заголовок «Що дає мені паління» і по пунктах перерахуйте всі емоції і почуття по відношенню до цього процесу. Потім складіть другий список «Чому я хочу позбутися від паління». Постарайтеся бути чесним в оцінці своїх почуттів. Наприклад:

Що мені дає паління?

1. Почуття розслаблення

2. Приємне відчуття від вдихання і видихання диму

3. Відчуття єднання з курящими друзями

4. Мені це йде і т.д.

Чому я хочу позбутися від паління?

1. Дбаю про здоров’я, хочу зробити легені чистими, знизити навантаження на серце

2. Хочу поліпшити стан шкіри і волосся

3. Хочу знизити ризик захворювання на рак

4. Хочу позбутися від почуття провини перед самим собою з приводу куріння

5. Набридло відчувати запах тютюну з рота й від одягу

6. Хочу повернути білий колір зубів

7. Багато грошей йде на сигарети і т.д.

Тепер потрібно порівняти обидва списки. Якщо аргументи другого списку звучать значно і їх більше, у вас дійсно є вагомі причини позбутися від сигарет. Якщо кількість аргументів у першому списку домінує, значить, у вас немає проблеми з курінням. Але, можливо, є проблеми зі здоров’ям і зовнішнім виглядом. В даному випадку кинути курити буде важкувато.

Якщо другий список виграв бій, покладіть його в гаманець або сумочку так, щоб він завжди був під рукою. Коли виникне бажання закурити, дістаньте список і перечитайте всі пункти, а потім повторіть їх про себе. Якщо списку не виявилося поруч, постарайтеся пригадати по пам’яті всі пункти. Тепер прийміть рішення, чи варто палити.

Якщо на розум усе ще приходить відповідь «Так», можна небагато схитрувати – сказати собі: «Але тільки не сьогодні». І щодня говорите собі: «Потерплю сьогодні. А завтра буде видно. Може, й не захочеться ». Це дійсно допомагає!

Спочатку бажання закурити буде виникати постійно. Потрібна тверда рішучість йти до кінця у своєму прагненні звільнитися від сигаретного рабства. Поступово тягнути курити буде усе рідше.

Пам’ятайте, якщо бажання курити все-таки наздогнало вас, потрібно ще раз перечитати список і повторити його про себе. Це дуже важливо через деякий час, коли спогади про тверду рішучість відмовитися від сигарет уже трохи стерлися, а механізм звички знову був запущений якимось зовнішнім фактором. Саме на цьому етапі мільйони курців не раз поверталися до своєї звички. Список дозволяє знову зачепитися за своє рішення стати незалежним від сигарети. Не намагайтеся говорити собі: «Ну вже одну сигаретку мені можна» – це не спрацює. Механізм звички або запускається, або ні. За однією сигаретою може піти друга, третя … З тих же причин неможливий варіант «Я буду курити іноді, тільки по святах і в компанії друзів».

Підтримати своє рішення розлучитися з сигаретою можна й такими «допоміжними» мірами: для початку позбутися від всіх «заначок» в сумках і кишенях, викинути запальнички і сірники, прибрати з очей попільнички та інші аксесуари куріння. Але це не все.

Знайомі або друзі будуть по звичці пропонувати закурити «за компанію». Тому на роботі, в інституті, вдома оголосіть, що у вашому житті з палінням покінчено. Це допоможе не зірватися – адже доведеться відповідати за свої слова, в першу чергу перед самим собою. А по-друге, виглядати слабохарактерним базікою в очах друзів нікому не хочеться.

Також дуже стимулює бажання кинути курити похвала оточуючих. Якщо серед ваших знайомих є людина, що кидає палити, не полінуйтеся похвалити його за це, захопитеся його силою волі. Побачите, наскільки легше він відмовиться від чергової пропозиції піти на перекур.

Боротьба з будь-яким видом залежності – найважче завдання для сучасної людини, що живе в морі негативної інформації і стресів. Але все стає можливим, якщо зрозуміти, для чого потрібно перемагати свої шкідливі звички, і докладати до цього максимум зусиль.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як кинути курити?