Як правильно застібати піджак? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Піджак виступає як елемент ділового костюма і як самостійна річ, яку можна носити з штанами іншого кольору і з іншої тканини. Існує декілька різновидів чоловічого піджака, що відрізняються формою коміра і числом гудзиків.

Піджак до ділового костюма буває однобортний (на них гудзики розташовані в один ряд) і двобортний (гудзики розташовані в два ряди). Число гудзиків в ряду коливається від двох до чотирьох, але зазвичай носять піджаки з двома і трьома гудзиками. Який костюм одягати бізнесмену або офісному службовцеві, визначається модою. Непорушним залишається одне: нижній гудзик залишається розстебнутою. Цю традицію дотримуються повсюдно, і на протокольних заходах в першу чергу.

Повністю можна застебнути приталений піджак, звичайно з чотирма гудзиками на планці, який носять з лакованими туфлями і укороченими штанами. Втім, розстебнутий нижній гудзик завжди зручніше.

На піджаку з трьома гудзиками іноді допустимо розстібати і нижній, і верхній гудзик, залишаючи тільки середній. Не забувайте, що піджак при цьому повинен ідеально сидіти, інакше ви ризикуєте здатися неохайним.

Піджак повинен бути застебнутий під час офіційних заходів, коли ви входите в кімнату і вітаєте когось.

Розстібати піджак можна при досягненні невимушеної обстановки в бесіді з діловими партнерами і практично завжди під час їжі. Якщо ви сидите в розстебнутому піджаку, спочатку його потрібно застебнути, а потім вставати.

Піджак на одному гудзику традиційно був елементом уніформи зайнятих у сфері послуг. Він повинен бути застебнутий завжди. Повністю застібаються також двобортні піджаки.
Піджак як елемент повсякденного одягу

Якщо ви носите піджак не на роботу і не на офіційні заходи, допустимо застібати піджак на всі гудзики. Аналогічно, ви можете самостійно визначати, коли застібати піджак, а коли залишати його розстебнутим. Тим не менш, рекомендується залишати незастебнутими нижній гудзик у всіх ситуаціях, коли ви носите однобортний піджак з двома і більше гудзиками на планці.

Інші гудзики на піджаку

У залежності від крою, піджак може мати ряд гудзиків на рукавах і зовнішні кишені з гудзиком. Тут чітких приписів немає. Гудзик на зовнішні нагрудній кишені краще завжди тримати застебнутий, так виходить більш акуратний вигляд. Виняток, якщо в кишені знаходиться хустка.

Гудзики на рукавах допустимо не застібати в неофіційній обстановці. Недорогі моделі піджаків шиються без планки на рукавах, і гудзики на них несуть тільки декоративне навантаження. Також розстебнути гудзики на рукавах можна для демонстрації дорогих запонок на сорочці.

Гудзики на кишенях піджака, якщо такі є, ви можете тримати застебнутими або розстебнутими за своїм розсудом. Однак матерчата петля, на яку застібається гудзик від кишень піджака і штанів, повинна бути завжди заправлена ​​усередину.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як правильно застібати піджак?