Чи шкідливий кондиціонер? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Сто років тому в світі з’явилося нововведення, без якого сьогодні ми навряд чи уявляємо своє життя. Але як тільки воно з’явилося, з’явилися чутки про те, що кондиціонер штука шкідлива. І ці чутки досі хвилюють значну частину населення. Що ж з цих чуток правда? Шкідливий кондиціонер чи ні? Однак, перш ніж розбиратися з питанням «чи шкідливий кондиціонер» варто розібратися з проблемою «чи вміємо ми ним користуватися».

По-перше, причиною того, що в приміщенні з кондиціонером хворіють люди, винні, в основному вони ж самі. Не забувайте, різниця в температурі кімнатній і на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів. Наш організм дуже неоднозначно реагує на великі різкі температурні коливання. З цієї ж причини повітря, що виходить з кондиціонера, не повинне бути спрямоване на людину. У великих приміщеннях повітря з кондиціонера найкраще направляти уздовж стелі. Не варто забувати, що перед працюючим кондиціонером утворюється зона 2х3 метри, де рухливість повітря висока, а температура трохи нижче, ніж в іншому приміщенні. Загальна температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 20 С, в іншому випадку порушуються параметри мікроклімату, що може призвести до загострення алергічних реакцій і хронічних захворювань.

Тепер розберемося з чутками про шкоду кондиціонера. Часто говорять про те, що під час епідемій «системи кондиціонування великих приміщень» можуть рознести віруси по всій будівлі, тобто доставити кожному свого персонального мікроба. Подібні твердження були актуальні років двадцять тому, коли було багато центральних кондиціонерів і припливно-витяжні установки мали змішувальні камери. Тепер замість них фірми-виробники встановлюють рекуператори, а тому подаване і те що видаляється з приміщень повітря не мають прямого контакту. В результаті, насичене мікробами повітря видаляється з приміщення, а йому на зміну подається свіже.

Наступний слух – це слух про те, що кондиціонер є рознощиком такої зарази як хвороба легіонерів (сапронозна бактеріальна інфекція, що протікає у вигляді важкої пневмонії з вираженою інтоксикацією, а також з ураженнями центральної нервової системи і нирок). Однак, проблема актуальна лише для деяких систем центрального кондиціонування, обладнаних системами оборотного водопостачання з градирнями, але в нашій країні таких практично немає. А ось в спліт-системах і віконних кондиціонерах бактерії легионелли не розмножуються … Вона воліє водну завись, розігріту до 30-350C, тоді як в побутових кондиціонерах конденсат має температуру трохи вище нуля і до того ж відразу віддаляється з апарату. Саме тому у всьому світі не зафіксовано жодного випадку зараження легіонельоз від спліт-систем і віконних кондиціонерів.

Нерідко говорять і про шкоду встановлених на кондиціонері фільтрів, нібито через яких з повітря зникають корисні для людини негативно заряджені частинки – «аерони». Повітря стає чистим, але мертвим. Твердження вельми спірне для будь-якої людини не з чуток знайомої з кліматичною технікою. Більшість сучасних спліт-систем і всі віконні кондиціонери мають тільки один фільтр, що представляє собою дрібну сіточку. Він не допускає засмічення теплообмінника внутрішнього блоку пилом, тополиним пухом і іншим сміттям в повірт’ї. Затримувати ж аерони він просто не в змозі. Більш того, у кондиціонерів багатьох фірм повітряні фільтри мають негативний електростатичний заряд, а тому взагалі не можуть уловлювати негативні частинки. Ось якщо цей фільтр не міняти в призначений термін, бруд з нього може почати потрапляти в приміщення, і повітря таке буде шкідливе.

А взагалі – кондиціонер – річ корисна. Чи шкідливий кондиціонер або ви не вмієте ним користуватися? – Це вже питання наступне. Правильно використовуйте його, не забувайте дотримуватися інструкції з експлуатації і радійте чистому та прохолодного повітря у вашому будинку і офісі.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чи шкідливий кондиціонер?