Чим шкідливе недосипання? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Група учених з Великобританії і Нідерландів простежила, як веде себе наш організм в ситуації дефіциту сну …

Недосипання, тим більше хронічне, шкодить імунітету так само, як і стрес. При стресі наш організм починає виробляти гранулоцити – різновид лейкоцитів. Дефіцит сну надає такий же ефект. Це підтверджується дослідженням, в якому взяли участь 15 молодих людей: протягом тижня вони спали по 8 годин на день, а потім їх на 29 годин позбавили сну. Тести показали, що 29 годинна безсоння спровокувала не тільки збільшення вироблення гранулоцитів, але і порушення ритму поновлення білих клітин крові.

Вже доведено, що недосипання може викликати різні захворювання, включаючи ожиріння, діабет і підвищений артеріальний тиск. Дослідники також говорять про те, що хронічна нестача сну призводить до виснаження імунної системи організму.

У найближчому майбутньому вони хочуть провести ще одне дослідження, в якому планують на молекулярному рівні вивчити реакцію організму на стрес, щоб зрозуміти, як саме недосипання провокує різні захворювання.

Вчені вважають, що результати дослідження є приводом переглянути графік роботи в професіях, які пов’язані з тривалими періодами неспання, наприклад, там, де потрібно працювати позмінно.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чим шкідливе недосипання?