Які продукти покращать зір? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Червона, жовта та зелена рослинна їжа не тільки радує нас барвистістю, але й здатна поліпшити стан нашого зору, завдяки наявності в ній спеціальних речовин – каротиноїдів.

Поради щодо вживання моркви для покращення зору дійсно мають під собою наукове обгрунтування.  В  рослинах містяться деякі антиоксиданти – каротиноїди, які є важливими складовими елементами жовтої плями сітківки.

У природі існують декілька сотень каротиноїдів, але в жовтій плямі людини є тільки два пігменти – лютеїн і зеаксантин. Ці пігменти в жовтій плямі відіграють захисну функцію. З одного боку вони обумовлюють фільтрацію від ушкоджуючих синіх частот світла, а з іншого, будучи антиоксидантами, знижують активність окислювальних процесів.

Жовта пляма здатна поліпшити оптичну якість світла та підвищити сприйняття коліру. Висока концентрація пігментів у жовтій плямі обернено пропорційна схильності до деяких вікових захворюваннь очей: макулярної дегенерації або катаракти.

Рівень пігментів у жовтій плямі є настільки визначальним, що за концентрацією каротиноїдів в крові можна говорити про благополучність здоров’я очей.

Вміст каротиноїдів у людей може різнитися в кілька разів. Це обумовлено генетичними особливостями, статтю, віком і дієтою. Якщо на генетику, вік і стать вплинути досить складно, то на харчовий раціон – простіше нікуди.

Досить збільшити щоденне споживання зелені, червоних, помаранчевих і жовтих овочів. Правильна дієта призводить до того, що рівні лютеїну і зеаксантину вже на 40-50 день досягають максимуму.

Для того щоб завчасно не стати пацієнтом лікаря-офтальмолога, необхідно подбати про свої очі. Не забувайте частіше включати в раціон:

Моркву. Вона багате джерело бета-каротину і вітаміну А, які зміцнюють зір і допомагають запобігти появі короткозорості.

Чорницю. І свіжа, і суха чорниця посилює гостроту зору, знімає втому з очей і допомагає краще бачити в сутінках. Ще за часів Другої світової війни англійські льотчики їли чорницю або чорничне варення перед кожним нічним вильотом, вважаючи, що це допоможе їм краще бачити літаки супротивника в темряві. Цілющі властивості чорниці пояснюються наявністю біофлавоноїдів – речовин, які сприяють живленню і оновленню клітин сітківки ока.

Червоний солодкий перець і шпинат. У них багато лютеїну, який подібно сонячним очками захищає сітківку і не дає клітинам ока старіти. Однак при тепловій обробці лютеїн руйнується, так що ці продукти потрібно їсти сирими.

Кукурудзу, апельсини, манго і персики. Ці продукти багаті зеаксантином, який, як і лютеїн, запобігає руйнуванню сітківки і помутнінню кришталика.

Рибу. У ній багато таурину і корисних жирних кислот, які запобігають зайві сухісті очей, і вітаміну Е, потрібного для захисту ока від різних шкідливих факторів і старіння.

Шипшина – визнаний профілактичний засіб при дистрофії сітківки.

Цитруси. Вітамін С необхідний для захисту очей від інфекцій, а також для запобігання вікових захворювань.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Які продукти покращать зір?