8 міфів про зір. PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Втрата зору, навіть незначна, істотно позначається на якості життя. І як про будь-якому явищі, важливому для людини, про зір створено чимало міфів. Розглянемо деякі з них.

Перший міф. Очам найлегше дивитися на однотонну поверхню без деталей.

Все якраз навпаки. Оку необхідно рух. Тому численні завитки, дріб’язкові деталі і нерівності для ока набагато приємніше, ніж рівна гладка і без нерівностей форма. Так що стилі бароко або модерн куди корисніше для зору, ніж сучасний офісний мінімалізм.

Другий міф. Якщо у вас була короткозорість, до старості зір покращиться за рахунок «старечої далекозорості».

Не зовсім так. З віком відбувається втрата еластичності кришталика і ослаблення м’яза акомодації, яка регулює товщину кришталика і допомагає сфокусувати зір для читання на близькій відстані. Швидше за все, або міопія переросте в дуже сильну далекозорість, майже без проміжної стадії. Або ви отримаєте обидві проблеми в одному флаконі. Тому бережіть зір змолоду!

Третій міф. Зір не можна виправити без операції.

Існує так звана помилкова короткозорість / далекозорість, викликана спазмом м’язів ока, і істинна, тобто постійно виявляється, яку не можна зняти медичними препаратами. На стадії помилкової короткозорості / далекозорості зір можна відновити практично до колишнього рівня за допомогою спеціальних гімнастик. На стадії істинної можна лише дещо поліпшити гостроту зору і зупинити прогресування захворювання в значному числі випадків. Шкоди від гімнастики точно не буде.

Четвертий міф. За допомогою операції можна повністю виправити навіть саме поганий зір.

Досягнення сучасної медицини, звичайно, надихають. Однак поки ще не створено штучний кришталик з такою ж еластичністю і заломлюючими властивостями, як нам дарований від природи. Можливості акомодації обмежені, тому бачити вдалину ви, швидше за все, будете добре, а от для читання знадобляться окуляри.

П’ятий міф. Від окулярів зір псується

Правильно підібрані, комфортні окуляри зір не зіпсують. Прогресуюче погіршення зору, як правило, пов’язано не з окулярами, а з іншими факторами, власне, і призвели вас до носіння окулярів.
А от відмова від носіння окулярів, навпаки, може виявитися причиною більш швидкого падіння гостроти зору.

Шостий міф. Щоб зір був дуже хорошим, треба їсти дуже багато моркви.

Міф лише частково. Похідні ретинолу (вітаміну А) впливають на спектральне (колірне) сприйняття чутливих клітин сітківки. На утриманні ж вітаміну А в організмі щоденний салат з моркви позначиться самим прямим чином.
Іншими словами, поглинаючи морквину тоннами, чудового одужання ви не доб’єтеся. Але нестача вітаміну А в організмі безумовно викличе погіршення зору, особливо в сутінках.

Сьомий міф. У сонцезахисних окулярах можна дивитися на Сонце.

Небажано. Навіть найкращі сонцезахисні окуляри не дадуть вам повного захисту від прямих сонячних променів. Навіть під час затемнення слід користуватися для спостереження сонячної корони спеціальними для цієї мети затемненим склом, але ні в якому разі не сонцезахисними окулярами. Якщо, звичайно, вам дорогі ваші очі.

Восьмий міф. Новонароджена бачить так само, як дорослий, тому він відразу починає дізнаватися своїх рідних.

Насправді зір новонародженого набагато менш абсолютно, ніж зір дорослої людини. Навіть анатомічно очей малюка ще не здатний до такого ж розрізнення кольорів і форм, як око дорослої людини. Новонароджена розрізняє лише світло і тінь, рухомі предмети на дуже невеликій відстані (до декількох десятків сантиметрів), поле зору звужене до 20-30 градусів. Основні кольори дитина починає розрізняти лише до початку другого місяця життя.

Гострота зору наближається до рівня дорослої людини тільки до трьох-чотирьох років. Формування ж колірного зору відбувається до 5-6 років.

А дізнаються рідних новонароджені, в основному, по голосах і запахів.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини 8 міфів про зір.