Як вилікувати храп? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Нічні терзання і спроби заснути під “трелі”, видавані ким-небудь з домочадців, знайомі багатьом. Всупереч поширеній думці, людина хропе аж ніяк не тому, що “якось не так лежить”. Проблема криється набагато глибше і дозволяє припустити, що зі здоров’ям сплячого не все в порядку.

При виявленні такого порушення сну як хропіння рекомендується звернутися до лікаря, тому що в противному випадку хворий не тільки день за днем ​​буде погіршувати стан свого здоров’я, але й діяти на нерви тим, хто знаходиться поруч з ним під час сну. Якщо вірити статистиці, останнім часом при розлученні все більше жінок називає серед причин свого рішення розлучитися хропіння чоловіка. Це вагомий привід задуматися.

Найчастіше розладом страждають чоловіки. Технічно причиною виникнення хропіння є гіпертрофія м’якого піднебіння, викликана зайвої млявістю м’язів у роті під час сну. Розслаблені м’язи вібрують під потоками вдихуваного і видихуваного повітря і видають характерні звуки. Крім того, причинами виникнення розкотистого звуку можуть послужити різні отоларингологічні захворювання (аденоїди, гайморит, збільшені гланди, поліпи, звичайний нежить), а також прийняття седативних препаратів і навіть невеликих доз алкоголю, розслаблюючих м’язи під час сну.

Можна визначити три ступеня інтенсивності хропіння. При першій (легкі) чути як б муркотіння, звуки монотонні і тихі, “трелі” нетривалі і виникають тільки в тому випадку, якщо людина лежить на спині. Таке хропіння зазвичай не турбує оточуючих. Хропіння другого ступеня (середньої тяжкості) вже помітно відчутніше, його складно перенести спокійно.

Якщо сплячий в будь-якому положенні видає гучне хропіння, періодично змінюючи гучними схлипами, то мова йде про третю, саму важку стадію. У цьому випадку не варто зволікати зі зверненням до лікаря, тому що подібні симптоми – безпосередні провісники більш серйозної проблеми – синдрому апноє, коли під час сну перекривається доступ повітря в організм людини. Такі затримки можуть тривати від кількох секунд до кількох хвилин. І чим частіше вони відбуваються, тим важче доводиться організму, тим більший стрес він відчуває. Дихальні паузи супроводжуються різкими перепадами артеріального тиску і серцевою аритмією. Крім того, кисневе голодування гнітюче діє на мозок і підвищує ризик інсульту. Само собою зрозуміло, постійний супутник третього ступеня хропіння – неглибокий, поверхневий сон і, як результат, хронічна втома і знижена працездатність. Як правило, люди, які страждають синдромом апноє протягом тривалого часу, скаржаться на постійні головні болі, денну сонливість, дратівливість і погіршення пам’яті.

Сьогодні можливе лікування пацієнтів навіть з найважчими порушеннями. Зокрема, завдяки апарату Саллівана, який являє собою маску і компресор, страждаючому від синдрому апноє можна на 100% гарантувати безперервне дихання протягом всього часу сну. Проте варто відзначити, що такий спосіб лікування – досить дорогий.

Якщо ж мова йде про більш легкі випадки, то полегшити собі існування можна і самостійно. Вибір засобів досить великий: це можуть бути як спеціальні краплі, що пригнічують хропіння, так і нагадуючі протигаз звукопоглинаючі маски та електронні пристрої, забезпечені електричною лампочкою або віброгенератори, що спрацьовують на звук і служать своєрідною сигналізацією для сплячого. Правда, підбирати пристрій доведеться досвідченим шляхом.

У найбільш складних випадках можна вдатися до операції, в ході якої хірург видалить все те, що заважає нормальному диханню (аденоїди, поліпи) або виправить форму м’якого піднебіння. На час проблема хропіння буде вирішена, однак жоден лікар не дасть вам стовідсоткової гарантії, що через деякий час після хірургічного втручання вона не виникне знову. Тому багато хворих справляються з хропінням старим дідівським способом: у моменти найгучніших гуркотів їх будять дружини, які не бажають спати під таке звуковий супровід.

Якщо ви помітили за собою, або ваш близький почав хропіти уві сні, не тягніть з візитом до лікаря. Апноє носить прогресуючий характер і здатне призвести до серйозних наслідків, які може запобігти правильно і вчасно призначене лікування.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як вилікувати храп?