Як вибрати ковзани? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

1. Спочатку потрібно визначитися з типом катання і, відповідно, черевика. Бувають три варіанти.

Хокейні – для гри в хокей вони повинні захищати ногу від ударів шайб і ключок. Черевики хокейних ковзанів виготовляються з синтетичних матеріалів (термопласт, нубук, нейлон). Для підтримки голеностопа використовуються пластикові колодки, силові ремінці і кліпси, п’ята і носок часто посилюються металевою сіткою. Підошва черевик хокейних моделей виготовляється, як правило, з пластика або ущільненої гуми. При виборі хокейних ковзанів особливу увагу слід звернути на стакан – місце з’єднання черевика і леза. Є два типи стаканів: монолітні (з одним отвором) призначені для відкритих ковзанок (температура льоду вище -5 градусів), а відкриті (з перегородкою) призначені для катання в закритих приміщеннях (температура льоду -5 градусів). Леза для хокейних ковзанів виготовляються, як правило, з нікельованої або хромованої сталі. По довжині вони співпадають з черевиком.

Фігурні – для фігурного катання вони дозволяють виконувати складні елементи. Черевики для фігурного катання виготовляють з натуральної і штучної шкіри, а також зі штучного матеріалу СР93. У кожного варіанту є свої переваги і недоліки. Шкіряні черевики більш теплі, краще поглинають вологу і добре приймають форму ноги. Штучна шкіра значно легше натуральної, вона не промокає і не так швидко втрачає вигляд. СР93 має високу водостійкість і стійкість до пошкоджень, легкість. Внутрішня поверхня черевика покривається штучним замшом, вологонепроникним і стійким до поту. Підошва для черевика виготовляється з гуми або пластику. Леза для фігурних ковзанів відрізняють зубці на носку, а також виступаючий на 1,5-2 см за п’яту черевика кінець.

Аматорські – для відпочинку на льоду вони повинні бути легкі і зручні. Черевики льодових ковзанів, як і підошви, зазвичай виготовляються із полегшеного пластику, суворої підтримки ноги в них не передбачено. Леза льодових ковзанів як і хокейних, виготовляються також з нікельованої або хромованої сталі.

2. Щоб зручно було кататися, необхідно правильно визначити розмір ноги і потрібний розмір ковзанів. Якщо черевик занадто вільний, нога буде бовтатися і підвищується ризик подвертання ноги. Фігурист повинен відчувати ногу в черевику і управляти нею. У деяких марках є ще й така характеристика як повнота колодки. Іноді буває так, що черевик по довжині підходить, а колодка вузька або широка – значить, Вам треба поміряти іншу модель. Якщо у Вас дуже широка нога, то краще брати довший черевик.

3. При підборі ковзанів необхідно міряти їх на носок або з урахуванням шкарпетки, в якій віддаєте перевагу кататися. Якщо Ви відчуваєте, що нога щільно села в черевик і впирається в задник, то Ви правильно підібрали. Хороший черевик повинен щільно облягати ногу, особливо область гомілковостопного суглоба.

4. Черевик не повинен бовтатися навколо щиколотки і давити ногу.

5. Якщо ковзани купуються дітям, то можна взяти черевик трохи більшого розміру з урахуванням зростання ноги.

6. Новачкам варто зупинити свій вибір на черевиках середньої жорсткості.

7. У кожного леза своя твердість – чим вище якість леза, тим воно твердіше і рідше треба точити. Сталь, з якої робляться леза для ковзанів буває двох видів – тверда і м’яка. Ніякої різниці при катанні немає. Інша справа – сама конфігурація лез. Головне при виборі ковзанів звернути увагу на дугу леза. Лезо не повинно бути абсолютно прямим. П’ята і носок повинні бути трохи підняті щодо плоскої середньої частини.

8. Якщо вам потрібні ковзани для відпочинку, то не вибирайте дорогі спортивні моделі, краще обмежитися більш м’якими та комфортними.

9. Після кожного тренування просушуйте черевики, але в природних умовах. Не залишайте на сонці і не притулятися до батареї. Обов’язково протирайте леза. Час від часу обробляйте шкіру черевиків звичайним кремом для взуття. Без належного догляду леза швидко затупляются і іржавіють.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як вибрати ковзани?