В чому корисні сімейні сварки? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Сварки відбуваються в будь-якій сім’ї, адже точки зору двох людей не завжди збігаються. Є думка, що якщо люди ніколи не сваряться, значить, їх відносини, в тому числі і інтимні, знаходяться в стадії завмирання. Виявляється, з’ясування відносин важливо для нормального існування та розвитку сім’ї.

Обмін ворожістю, «скидання» негативних емоцій необхідний для того, щоб правильно діяв обмін любов’ю. Справа в тому, що в кожній людині борються один з одним дві протилежні потреби: з одного боку, злитися з коханою людиною, розчинитися в ньому, а з іншого – утвердити свою індивідуальність, проявляючи силу свого «Я».

Коли люди живуть разом, ці крайнощі постійно стикаються. Дрібні домашні війни дозволяють не втрачати цього «Я». Тому невелика сварка іноді – цілком підходящий інструмент для збереження нормальних відносин між партнерами. Якщо ж подружжя пригнічують в собі бажання висловити наболіле, розрядка не настає, і накапливе роздратування знаходить собі інші канали відтоку – депресії, відхід у себе, прагнення робити все на зло ближньому …

Чоловіки в таких ситуаціях часто зриваються на крик. Відповідальність за цей войовничий рик несе чоловічий сексуальний гормон – тестостерон. Гароль Перскі з медичного центру Альберта Ейнштейна в Філадельфії довів, що ступінь агресивності, а значить і потреби в сварці, залежить від концентрації цього гормону. У жінок його виробляється лише 10% від чоловічої рівня. Може бути, тому вони рідше «беруть горлом».

Зате жінкам властиво набагато частіше влаштовувати всілякі «розборки польотів». Відбувається це і тому, що мислять жінки на основі почуттів, а чоловіки фактами. Автор дисертації «Жінка в гніві», вчений теннессийськіє університету, напрацьовує матеріал для захисту своєї роботи, опитав майже 600 жінок, у віковій категорії від 25 до 66 років. У результаті дослідження виявилося, що емоційніші, а значить і дратівливіші, частіше бувають молоді особи. Після п’ятдесяти жінки набагато рідше плачуть, скандалять і потребують викиді негативних емоцій. Пік «скандалізма», на думку американських учених, припадає на 40-річний вік.

І поки одні жінки б’ють тарілки в нападі люті, а чоловіки «влаштовують сцени», інші подружні пари насолоджуються любов’ю один до одного і … приносять цим велику користь власному здоров’ю. Медики стверджують, що щасливі переживання, які супроводжують любов – це найкраще ліки. «Щастя», виявляється, благотворно впливає на імунну систему, збільшує кількість захисних клітин, а як наслідок – закохані люди рідше хворіють.

Якщо атмосфера в сім’ї все ж загострилася, з’ясовувати відносини потрібно розумно, щоб розбіжності призвели до вірних рішень. Для цього досить слідувати нескладним правилам. Ось деякі з них:

• Найголовніше – не ображайте свого опонента. Ранячі самолюбство слова надовго застряють у пам’яті, і загладити цю біль ооооочень складно.

• Як вогню уникайте доводів на кшталт: «От так завжди!», «Ти – як твоя мама!» Та інше в тому ж дусі. Чи не притягайте до вашого скандальчик інші покоління.
• Якщо поскандалити все ж дуже хочеться – постарайтеся це зробити в відсутність дітей, щоб не постраждала жодна з батьківських авторитетів.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини В чому корисні сімейні сварки?