Як зробити нелюбиму роботу приємніше? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Коли ми зустрічаємо старих знайомих або колишніх однокласників, один з перших питань – ким ти працюєш? Коли ми самі відповідаємо на це питання, ми можемо відчувати масу різноманітних емоцій, і гордість серед них, на жаль, не найпоширеніше почуття. Можна назвати багато причин, по яких ти не любиш свою роботу. У кожного вони свої – хтось потребує грошей, комусь необхідно ростити дітей, хтось тримається через вік. Як бути, якщо доводиться відвідувати нелюбиму роботу,  хоч трошки полегшити процес?

І тягти важко, і кинути неможливо

Що робити, якщо ти кожні п’ять хвилин бігаєш курити, мрієш утекти додому, чекаєш не дочекаєшся вихідних?

Намагайтеся створювати атмосферу командної роботи. Необов’язково кричати і лаятися. Спокійно озвучте проблему і вкажіть на можливі шляхи виходу з неї. Намагайтеся оточити себе друзями. Щоб комфортно відчувати себе на роботі, важливо, щоб мікроклімат у колективі був гарним. При цьому не радимо ставити перед собою абстрактне завдання: подружитися з усіма. Це нереально і не завжди повністю залежить від тебе. Однак дотримуватися нейтралітету цілком під силу. Ставте більш конкретні цілі: поговорити про абстрактні речі з юристом, порадитися з бухгалтером, довідатися секрет розведення кактусів у менеджера і т.п. Налагодити стосунки допоможе банальна спостережливість. Дозвольте собі бути трохи цікавіше. Іноді можна обмінятися жартами з кур’єром. Якщо назріває конфлікт, не посилюйте ситуацію. Краще запитайте «Чим я можу тобі допомогти?» – Це розрядить атмосферу. Знайдіть риси, за які нелюбимого колезі можна поважати.

Будьте вдячні своїй роботі. Вона дає вам засоби до існування і можливість вчитися. Сконцентруйтеся на улюблених аспектах роботи, намагайтеся робити її краще. Дивіться на будь-яке досягнення у вашій роботі як на маленьку віху на шляху до мети – неважливо, якою вона буде. Може допомогти також і оновлення «робочого» гардероба.

Озирніться навколо. Мрієте служити креатором, а взяли вас на посаду менеджера? Не сумуйте. Запропонуйте свої послуги, продемонструйте ентузіазм і зацікавленість. Якщо ви зумієте переконати шефа в тому, що ви гідні цього місця, цілком можливо, що почнете свою кар’єру помічником, скажімо. Або молодшим креатором. І навіть якщо в цій фірмі кар’єрний ріст не загрожує, ваш досвід напевно придасться на новому місці.

Намагайтеся планувати робочий день так, щоб самі легші справи залишалися на кінець робочого дня. Почніть ранок з важких дзвінків і противної паперової роботи. А після обіду займіться складанням презентації. Це буде маленьким бонусом. Що напевно підніме настрій і дозволить відправитися додому менш утомленим.

Подумайте, можливо, ваша робота дратує вас тому, що вам не вистачає часу? Або знань? Проаналізуйте свій робочий день. Як ви організуєте його, і що можна зробити для того, щоб більш раціонально розпоряджатися часом? Може, варто скоротити кількість перекурів і часу безцільного сидіння в Інтернеті? Якщо причина вашого зневіри – відсутність кар’єрного росту, знайдіть причини того, чому ваші колеги краще вас. Підвищуйте рівень своєї майстерності і знань. Навіть якщо тут підвищення не доб’єтеся, придасться на новому місці.

Не любите рутину? Напевно є працівник, який прийшов у компанію пізніше вас. Можна доручити йому частина нелюбимої роботи. Для того щоб роздути його ентузіазм, доведеться витратити час. Розкажіть, що починали точно також – із дріб’язків і рутини.

Не потрібно думати тільки про роботу. Хіба добре крутитися в ліжку безсонними ночами, у сотий раз прокручуючи в голові, чи правильно зроблений звіт? Займайтеся спортом, відвідуйте заняття йоги, придумайте й проведіть веселу вечірку для друзів. Це зарядить вас енергією.

І взагалі, якщо ви відчуваєте в собі сили змінити своє ставлення до роботи, ви близькі до того, щоб навчитися любити її!

Підсумок у формі коротких порад:

- Проявляйте ентузіазм і ретельність! Нехай всі навколо думають, що ви обожнюєте свою роботу! Намагайтеся робити все «на п’ять з плюсом» – одне це вже принесе вам задоволення і гордість за себе.

- Розглядайте роботу як засіб на шляху досягнення мети. Помрійте про те, чим би ви хотіли займатися, і знайдіть у своїй теперішній роботі елементи своєї мрії.

- Ставтеся до своєї роботи як до інструменту, за допомогою якого ви вдосконалюєте себе. Це дозволить дивитися на роботу з тієї точки зору, що ви не бездумно виконуєте доручення начальства, а працюєте заради своєї власної мети.

- Чергуйте роботу з відпочинком. Якщо доводиться брати справи додому, робіть це хоча б не щовечора.

У пошуках улюбленої роботи

Якщо ж усе дістало настільки, що терпіти більше немає сил, слід подумати про те, щоб змінити роботу. Однак краще це робити, не кидаючи й стару, це дає впевненість і можливість вибирати.

Перше – не бійтеся! Почати спочатку не пізно ніколи. У вас все неодмінно вийде! Перевчитися можна в будь-який час.

В Америці, наприклад, звичайною справою є радикальна зміна сфери діяльності в тих, кому за сорок. Або, щоб не застоюватися, кожні три роки проводити диверсифікацію – тобто були економістом, стали дизайнером.

Якщо ви бачите себе в якісь одні справі – відмінно. Якщо вам важко вибрати, подумайте, які види роботи були б для вас переважніше. Може, ви мрієте спілкуватися з безліччю різних людей, але замість цього працюєте над паперами?

Якщо рішення про вибір сфери діяльності прийняте, Donlcc рекомендує провести ревізію своїх знань. Що у вас є для нової роботи, а чому належить вчитися. Особливо ретельно підійдіть до вибору місця навчання – адже вам це згодиться в улюбленій роботі!

Складіть словесний портрет роботи вашої мрії: який ви бажаєте графік, розташування офісу, колектив, начальник і т.п. Вибираючи роботу, не поспішайте погоджуватися, обміркуйте все до дрібниць. Інакше є шанс поміняти шило на мило.

Відвідуйте співбесіди, курси, заводите знайомства, збираєте ідеї. Це все пригодиться вам надалі, коли нарешті попадеться робота вашої мрії. Якщо пошуки улюбленої роботи затягнуться, принаймні, у вас залишиться відчуття того, що ви не сиділи склавши руки, а намагалися змінити своє життя на краще.

Не забувайте про посмішку, не даремно прадавні китайці говорили: «Постійно посміхайся, тоді посмішка приросте до душі!»


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як зробити нелюбиму роботу приємніше?