Верхова їзда замість зарядки PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Кінь був справжнім другом і помічником людини з давніх часів. І на оздоровлюючу дію верхової їзди на людський організм звернули увагу ще лікарі античності. Давньогрецькі вчені Гіппократ і Гален вважали, що їзда верхи (як, втім, і біг, і піші прогулянки) є чудовою гімнастикою, що ідеально зміцнює тіло людини.

Розвиток сучасної іпотерапії (іпотерапія – лікування конем, а якщо ширше – лікувальна верхова їзда) бере свій початок з 50-х років минулого сторіччя – коли лікарі різних країн (Англії, Франції, Німеччини та Канади) почали використовувати коней для лікування хронічних хворих. А однією із засновниць іпотерапії вважається датчанка Ліз Гартель, яка сама пересувається на інвалідному візку. Вона наполягла, щоб їзда верхи була включена в курс її реабілітації. І вже через деякий час вона отримала срібну медаль на параолімпійських іграх.

Лікувальна їзда верхи, в першу чергу, корисна для людей з травмами кінцівок, при атрофії м’язів, при частковому і повному паралічі ніг, пацієнтам з ДЦП, а також тим, у кого спостерігається викривлення хребта і порушення постави. Абсолютними протипоказаннями до іпотерапії є загострення будь-яких хронічних захворювань, відкриті виразки гомілки. Їзда верхи як загальнозміцнюючий вправа застосовується при вегето-судинній дистонії і для реабілітації хворих, які перенесли важкі легеневі та серцеві захворювання. А у Великобританії (країні з історичними традиціями верхової їзди) іпотерапія використовується навіть в психіатрії. І не тільки для лікування невротичних порушень, але і при слабоумстві, шизофренії, а також при лікуванні алкоголізму та наркоманії. З хворим працюють лікар, психолог і іппотерапевт. Результати такого лікування часто бувають просто чарівними. Хворі, особливо діти, швидко стають хорошими вершниками, а лікарі відзначають регрес захворювання.
Лікувальна дія іпотерапії має два аспекти: фізіологічний і психологічний. Їзда верхи – це, звичайно ж, дуже гарне фізична вправа, при якому тренуються різні групи м’язів. Поліпшується координація рухів, розвивається рухливість суглобів, поліпшується постава. Психологічний ефект від цієї терапії такий: хворий просто забуває про свою хворобу і неповноцінність, коли їде верхи на коні. Також людина стає більш впевненим у собі, адже йому підкоряється сильна тварина. І, звичайно ж, таке тісне спілкування з конем покращує настрій, і, як стверджують екстрасенси, – енергетику.

І якщо ви ніколи не їздили верхи – обов’язково спробуйте, ви отримаєте неймовірно потужний заряд позитивної енергії!


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Верхова їзда замість зарядки