Що потрібно робити щоб в шлюбі прожити довго і щасливо? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Ще з дитинства ми знаємо, що всі казки закінчуються весіллям. Народні оповіді воліють не заглиблюватися в тему сімейного життя. Мудрий народ прекрасно знає, що існування навіть люблячих людей під одним дахом схоже на сплав по гірській річці з вируючими порогами.

Чи можна уникнути непоправних помилок, які призводять до краху сімейного щастя?

Професор психології Джон Готтман і професор математики Джеймс Мюррей, які трудяться в університеті американського міста Сіетла, протягом 10 років спостерігали за перипетіями життя 700 подружніх пар.

Клопіткі спостереження і ретельний аналіз дозволили їм розробити унікальну формулу, яка, за словами вчених, здатна з 95-відсотковою точністю визначити, який час подружжя зможуть прожити разом і що їх здатне розлучити – тільки смерть або численні підводні камені спільного життя.

Метод американських учених заснований на аналізі розбіжностей, що виникають між чоловіком і дружиною. Для отримання об’єктивних результатів Готтман і Мюррей оцінили різні інтонації, міміку і жести за певною шкалою, присвоївши їм конкретні бали залежно від емоційного забарвлення. Так, жарт, який зміг викликати посмішку партнера, оцінювався ними в плюс два бали, а негативно забарвлене слово «дурень» – в мінус чотири бали.

У ході досліджень партнерам пропонувалося посперечатися на значущі для них теми, які здатні були викликати емоційний відгук. Це такі речі, наприклад, як гроші, секс, політика і виховання дітей. В ході дискусії дослідники виробляли підрахунок негативних і позитивних сигналів, якими обмінювалися подружжя.

З’ясувалося, що найбільш міцні пари навіть в ході бурхливих дебатів демонстрували прямі або непрямі ознаки прихильності. Це могли бути дотики один до одного, миролюбні жести, необразливі жарти, іронія і самоіронія. У той же час проблемні пари оперували агресивної жестикуляцією та мімікою, робили саркастичні зауваження та всіляко проявляли роздратування і нетерпіння.

Отже, що ж можна назвати секретом щасливого сімейного життя?

Ідеальне співвідношення – це п’ять позитивних сигналів проти одного негативного.Іменно дотримання цієї пропорції гарантує довгий і щасливий сімейний союз. У цьому випадку партнери не втрачають інтересу одне до одного, а в родині панує злагода та любов.

Крім того, ворог хороших відносин – байдужість, коли подружжя сперечаються, не відчуваючи і не чуючи один одного. Сумувати, злитися і обурюватися можна, але в унісон, вважають вчені.

Однак це не всі поради, які психологи дають подружнім парам. Учені, що працюють в дослідницьких установах різних країн, пропонують свої підходи у вирішенні проблеми зміцнення шлюбних союзів. Ось лише деякі з них:

Вік подружжя. Співробітники Віденського університету встановили, що найміцніші шлюби – ті, в яких чоловік на чотири-шість років старший за дружину.

Чіткий розподіл обов’язків у родині. Неважливо, хто миє посуд, а хто приносить гроші в сім’ю. Головне, щоб цим займався той, у кого це краще виходить, і щоб він знав, що другий партнер може на нього розраховувати. Саме в цьому випадку люди беруть на себе відповідальність щодо зміцнення партнерських взаємовідносин.

Регулярне спілкування один з одним. Американський психолог Алан Берджестл вважає, що для збереження відмінних стосунків достатньо в день спілкуватися не менше півгодини. На жаль, багато пар не дозволяють собі і такий мінімальної дози спілкування.

Досить довгий дошлюбний період. Техаськими психологами встановлено, що оптимальний «цукерково-букетний період» повинен тривати близько півтора років. Молодята, які занадто квапляться під вінець, незабаром можуть розлучитися через несправджених очікувань. І навпаки, ті, хто зустрічається на протязі декількох років, швидше за все, не відчувають достатньої впевненості одне в одному. Це може пізніше позначитися в їх спільному житті недоліком довіри і любові.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Що потрібно робити щоб в шлюбі прожити довго і щасливо?