Кому протипоказані ефірні масла? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Кому протипоказані ефірні масла?

Всі ми начулися про неймовірну користь ефірних масел. Ароматератія впевнено набирає популярності і, схоже, стає повноцінним напрямком в альтернативній медицині.

Косметологія також успішно застосовує ефірні масла в свою користь. Їх використовують для розслаблюючих і тонізуючих ванн, масажу і аромарасчесиванія, додають у живильні і відновлюють маски для волосся.

Але чи все так безхмарно? Ефірні масло – речовини високої концентрації, вони здатні проникати вглиб людських клітин і тканин і в багатьох випадках мають ряд протипоказань. Яких?

На це питання однозначно не відповіси. В анотації (інструкції) до кожного маслу є свій список. Комора Краси вирішила розібратися і систематизувати, які протипоказання до застосування ефірних масел існують загалом, а які стосуються тільки окремих позицій.

Звичайно, перераховувати всі відомі ефірні масла і протипоказання до них не вдасться, але в загальних рисах з’ясувати, що до чого цілком можливо (в тому числі на прикладі найуживаніших в домашній косметології ефірних маслах).
Ефірні масла – протипоказання. Індивідуальна непереносимість.

У більшості випадках основним протипоказанням до використання того чи іншого масла стає індивідуальна непереносимість його компонентів.

Вона може виявитися у вигляді почервоніння шкіри, алергічної висипки, головного болю, прискореному або утрудненому диханні, задишкою або навіть непритомністю. При виявленні у себе подібних симптомів (або навіть відчувши загальне погіршення самопочуття) від використання обраного ефірного масла необхідно відмовитися.
Ефірні масла і чутлива шкіра.

Чутлива шкіра ніжна і вразлива, тому на багато масла у неї в першу чергу проявляється індивідуальна непереносимість.

В особливу групу ризику потрапляють масла мускату, розмарину, ялиці, чебрецю, імбиру, гвоздики, кориці, евкаліпта, материнки, ялівцю, апельсина, мандарина.
Ефірні масла. Концентрація.

Як вже було сказано, ефірні масла – продукт високої концентрації. І тому при їх застосуванні дуже важливо дотримуватися правила «золотої середини».

Ніколи не використовуйте ефірні масла в чистому вигляді (у косметологічної практиці), і пам’ятайте: у поводженні з ефірними речовинами краще «недобрати», ніж «перебрати».

Якщо ж Ви приймаєте ефірні масла всередину, уважно ознайомтеся з інструкцією перед застосуванням. Ніяке ефірне масло не рекомендують приймати більше 3-х тижнів поспіль.
Ефірні масла – протипоказання під час вагітності.

Як багато сказано про те, які зміни відбуваються в організмі жінки з настанням вагітності! І – елементарно – не провокуючи негативних наслідків – від використання ефіру на цей період краще відмовитися.

Але якщо ароматерапія – Ваше життя, і Ви не мають наміру змінювати звичок, тоді зверніть увагу, що використання ефірних масел при вагітності можливо тільки після консультації та під наглядом фахівця.

Крім того, особливу увагу слід звернути на якість олії, його виробника і термін придатності. І все-таки застосування деяких позицій ефірних масел протипоказано під час вагітності. Це ті масла, які надають стимулюючий менструацію і матку ефект.

У «забороненому» списку масла шавлії мускатного і лікарського, берези, базиліка, мирра, троянди, чебрецю, розмарину, м’яти перцевої, жасмину та ялівцю.

Звести до мінімуму, а краще відмовитися від використання коштує від ефірного масла герані, лаванди, ромашки, сосни, лаванди.

Зате побалувати себе в цей час допустимо маслом лимона, евкаліпта, апельсина, бергамота, чайного дерева. Але про обережність забувати все ж не варто.
Ефірні масла та захворювання організму.

Протипоказання до застосування ефірних масел при різних захворюваннях також індивідуальні. Для когось може стати отруйним сам аромат масла, а для когось погіршить ситуацію вживання масла всередину.

У загальних рисах можна сказати, що хворим на епілепсію, шизофренію і людям з порушеннями в роботі нервової системи ефірні масла протипоказані.

Тим, хто приймає масла всередину, слід врахувати, що масла імбиру, жасмину, сосни, кедра, ялиці, герані, чебрецю, материнки дратують слизову шлунка. Їх прийом негативно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.

При хворобах нирок краще утриматися від впливу ефірних масел жасмину, ялиці, ялівцю, сандалу, ялини.

При гіпертонії відмовтеся від масла гвоздики, імбиру, мускату, ялівцю, чебрецю, розмарину, материнки. Зверніть увагу на те, що деякі масла зовсім протипоказані до вживання всередину (ялина, евкаліпт, бузок, мирра, гіацинт), а деякі варто тримати подалі від дітей (імбир, лаванда, мигдаль, троянда).

При порушеннях сну (безсоння) протипоказані мускат, шавлія і чебрець. А ефірне масло ромашки або валеріани заспокоїть і здатне викликати сонливість.

Гвоздика, шавлія, материнка, мускатний горіх не рекомендовані людям з підвищеною збудливістю і нестійкою психікою, а при депресивних розладах варто відмовитися від ефірного масла кропу.

Збагачуючи ефірними маслами своє життя, пам’ятайте про «золоту середину» і уважно вивчайте інструкцію з їх застосування, і тоді використання цих речовин обов’язково подарує Вам тільки приємні моменти.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Кому протипоказані ефірні масла?