Великодній стіл і секрети приготування смачної паски PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Великдень – найсвітліше і велике православне свято, що символізує для всіх православних християн позбавлення людства через Христа Спасителя від рабства, дарування їм вічного блаженства і життя. Це Свято свят, Торжество торжеств. Це вінець і основа віри, це велика і перша істина, колись розпочата благовістити апостолами. В цей день багаторазово звучать і передаються з уст в уста слова світлого вітання Пасхи: «Христос воскрес» і «Воістину воскрес!», Що проповідують віру у Воскресіння Господнє.

Великодній святковий стіл відрізняється рясними і різноманітними стравами. Несучі в собі глибоко символізує зміст традиційні страви, щорічно з’являються на столах віруючих християн в дату Світлої Пасхи. За традицією, після того, як закінчиться богослужіння, віруючі можуть розговлятися, тобто припинити пост невеликою порцією паски, пофарбованими яйцями і сирною паскою.

Сьогодні фарбування великодніх яєць стало справжнім мистецтвом! Художники малюють на опуклій формі шкаралупи мініатюрні квіти, храми, небосхил, ліси і моря, гори, ангелів і лики святих. Тільки ось справжні великодні яйця, все ж здавна прийнято фарбувати цибулинних пером, яке дає найяскравіший, густий і червоно-коричневий відтінок.

Ще одним традиційно пасхальним блюдом є пишний, за всіма правилами приготований паску. За своєю формою паску нагадує хліб артос, освячується під час богослужіння і роздають всім віруючим під час Світлої седмиці. Приготування артоса традиційно відбувається з дріжджового тіста. Важливим моментом є те, що хліб не може бути прісним і неживим. Він повинен дихати закваскою, жити. І жити тим життям, яке може тривати вічно. Недозволено додавати в артос щось зайве: ніяких сдоб, ніяких ароматичних речовин, ніяких зайвих підсолоджувачів. Хліб артос – це символ Життя, насущного хліба.

Однак паску – брат артоса – навпаки, може містити в собі і родзинки, і здобу, і горіхи, і інші солодощі. За всіма правилами приготований паску не зачерствіє і після тижня свого життя, він буде так само ароматний, важкий і красивий. Він зуміє простояти навіть всі сорок днів Світлої Пасхи.

Паска, перенесений на стіл, теж має свою символіку. Він дозволяє віруючим відчувати підтримку Господа, його розуміння і терпіння до людських немочі, надію і впевненість у тому, що Він прийде на допомогу у важкі хвилини життя навіть до самих грішним.

Настільки ж ароматною, красивою, воістину царствено-світлої є і сирна паска, що має не менш глибоке символічне значення, вкорінені в Святому Письмі. Сирна паска – це символ солодкої райського життя, так палко бажаного блаженства у вічності, символ веселощів, радості і тепла в світле свято Великодня.

Рецептів паски дуже і дуже багато, та не всі вони вірні. Щоб паска радувала і очей, і смак, при її приготуванні дотримуйтесь нескладних, але важливим радам.

1. Вистилає пісочницю злегка зволоженою марлею, щоб при витяганні паски з неї, зберігалася форма, і не виникало зайвих труднощів.
2. Вибирайте густу і жирну сметану для майбутньої паски. Важливо видалити зі сметани зайву вологу, а для цього, просто помістіть сметану в полотняні мішечок, або ж загорніть її марлю, прокладену в кілька шарів. Потім акуратно відіжміть сметану і помістіть її під прес на пару годин.
3. Не протирайте сир через сито, просто два рази пропустіть його через звичайну м’ясорубку. Зробити сир, який стане основою для повітряної і м’якою паски, можна з топленого молока. Готується такий сир в тій же послідовності, що і звичайний. Основна відмінність полягає в тому, що перед приготуванням сиру для паски, молоко попередньо затоплюється в духовці кілька годин. Забарвлення топленого молока стає інтенсивніше з кожною годиною. Така паска буде мати дуже тонкий приємний смак і рожевий відтінок.
4. Уже приготована паска обов’язково повинна протриматися в холоді не менш 12:00 під гнітом.
5. Перед тим, як класти в паску родзинки, його необхідно промити і перебрати, після чого висушити на серветці або рушник.
6. Мигдаль буде краще чиститися, якщо його залити гарячою водою і дати настоятися хвилин 20.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Великодній стіл і секрети приготування смачної паски