Чи є секс після пологів? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Уже через 2-3 тижні після появи малюка багато пар поспішають повернутися до повноцінного сексуального життя. При цьому з’являється маса питань: як, коли, а головне – безпечно чи займатися цим після пологів?
Післяпологове утримання

Стриманість – основне правило техніки безпеки після пологів. Навіть якщо жінка відчуває себе відмінно і гормони дають про себе знати вже через кілька днів після пологів, фахівці рекомендують утриматися від інтимної близькості хоча б протягом 6-8 тижнів. Саме такий період потрібно слизовій оболонці матки для повного відновлення.

Занадто ранній повернення до приємного заняття загрожує інфекційними захворюваннями, а також запаленням внутрішнього шару матки – ендометрію. Якщо пологи протікали важко і супроводжувалися розривами промежини, період утримання рекомендується збільшити до 2-3 місяців. Втім, дане правило стосується лише вагінального сексу – його недолік цілком можна компенсувати оральним або іншим прийнятним для партнерів видом сексу. Оральні і генітальні ласки безпечно випробувати вже в перші дні після пологів.
Техніка безпеки

У кожному разі, відновлення статевих контактів рекомендується робити поступово: щоб не пошкодити відновлюються після пологів тканинам. Перші контакти зажадають максимум уваги і ніжності з боку партнера – йому необхідно зрозуміти і прийняти численні зміни у фізіології недавно стала мамою жінки. Стінки піхви ще кілька місяців будуть повертатися до допологового стану – в цей час може відбутися тимчасове зниження чутливості.

Прискорити процес відновлення допоможуть спеціальні вправи, наприклад, повільне втягування і розслаблення м’язів піхви (такі вправи рекомендується проводити в різних позах по кілька разів на день) або спеціальна післяродова фізіотерапія. Виникає дискомфорт завжди можна подолати за допомогою експериментів, наприклад, зміни кута нахилу і підбору більш комфортних поз.
Заходи самодопомоги

Особливу увагу в цей період потрібно до інтимної гігієни: адже навіть після необхідних 6-8 тижнів організм жінки буде особливо чутливий до різних інфекцій.

Під час перших статевих контактів багато жінок відчувають сухість у піхві – це цілком природне післяпологове явище. Викликано воно недоліком естрогенів в організмі. Допоможуть впоратися з проблемою лубриканти (гелі та мастила), що продаються в аптеках, секс-шопах і супермаркетах.

Певні труднощі підстерігають жінку і з точки зору психологічного стану – до 8% жінок стикається в післяпологовий період з депресією і повністю втрачає інтерес до сексуальних контактів. Поширені конфлікти між стомленими подружжям – дуже часто виникають образи на чоловіка, який недостатньо допомагає піклуватися про будинок і дитину. Важливо, щоб у цей непростий період молодій мамі хтось допомагав: залишався з малюком, підтримував психологічно і т.д.

Дуже часто подружжя просто не можуть розслабитися – здається, що дитина може прокинутися в будь-який момент. В цьому випадку можна не відкладати інтимну близькість на нічний час, а попросити бабусю або няню трохи погуляти з дитиною днем. Якщо самостійно пережити кризу не вдається, має сенс записатися на прийом до кваліфікованого сімейного психолога.
Лактація не захищає від вагітності?

Ще одне важливе питання, про який обов’язково необхідно подумати після пологів – захист від небажаної вагітності. Незважаючи на досить високу обізнаність у питаннях контрацепції, 10% російських мам роблять аборт вже в перший рік після пологів!

Одна з причин подібних показників – стійка віра в контрацептивний ефект грудного вигодовування. Він дійсно існує, але покладатися на нього фахівці не радять – він зберігається лише протягом 6 місяців після пологів і лише при дотриманні цілого переліку жорстких умов (годування строго на вимогу, відсутність додаткового допоювання або догодовування і т.д.). В інших випадках необхідно скористатися засобами контрацепції. Особливо надійна контрацепція важлива для жінок, які народили за допомогою кесаревого розтину, адже рекомендований перерва між вагітностями і пологами в їхньому випадку становить 2 роки, необхідні для формування повноцінного рубця на матці.

Якщо жінка годує малюка грудьми, вибір відповідних засобів контрацепції значно звужується – адже вони повинні бути ефективні і безпечні для малюка. Нещодавно народила жінці рекомендується відразу ж відмовитися від неточних фізіологічних методів: календарного та температурного. У перші 6 місяців після народження малюка годуючим мамам протипоказані комбіновані гормональні контрацептиви, що містять в собі естроген – даний гормон може вплинути на кількість грудного молока. Після 6 місяців грудного вигодовування необхідно вводити прикорм дитині, його залежність від грудного молока знижується, тому можливо безпечно використовувати комбіновані контрацептиви.

Внутрішньоматкова спіраль – зручний метод контрацепції, проте її використання можливо не завжди. До того ж для початку використання внутрішньоматкової спіралі молодій мамі необхідно пройти обстеження і кілька разів відвідати лікаря акушера-гінеколога, що не завжди зручно.

Годуючим мамам можна використовувати бар’єрні і хімічні методи контрацепції (презервативи, ковпачки, сперміциди і т.д.). Однак вони можуть викликати дискомфорт у жінки через підвищену чутливість і сухості слизових оболонок.
Контрацепція для свободи

Якщо ж хочеться більшої свободи і невимушеності в інтимних стосунках, можна використовувати гормональні контрацептиви без естрогену.

«Використання прогестинові контрацептиви абсолютно безпечно для годуючої матері і дитини. За рахунок вмісту високоселективного (володіє високою вибірковістю) похідного гормону прогестагена вони ефективні для захисту від небажаної вагітності, але не впливають при цьому на якість і кількість грудного молока. Під час прийому таких пігулок організм жінки припиняє вироблення власних гормонів, овуляція не настає, і вагітність неможлива. Дія таких пігулок зберігається виключно під час їх регулярного прийому – діючі речовини цих контрацептивів повністю виводяться з організму протягом 36 годин. На відміну від комбінованих контрацептивів, таблетки без естрогену приймають протягом 28 днів без тижневої перерви. Окремим перевагою прогестінових контрацептивів є зниження менструальної крововтрати і поліпшення загального самопочуття молодої мами », – розповідає Тетяна Вікторівна Казначеєва, к.м.н., доцент кафедри репродуктивної медицини та хірургії МГМСУ, експерт програми« Сюрпризів-ні ».

Ну і звичайно, щасливо перейти в новий період свого життя – материнство – допоможе позитивне ставлення до життя. Пам’ятайте, що змінилася фігура, коливання настрою і сексуальні складності – тимчасове явище, з яким допоможуть впоратися час, збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі і розумні фізичні навантаження. Головне, що в родині з’явився маленький чоловічок, заради якого можна пройти через будь-які складності.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чи є секс після пологів?