Як правильно чистити золоті прикраси? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Золото – чарівний і загадковий метал. Він приваблює нас не тільки красою, а й магічними властивостями. Астрологи стверджують, що в золоті закладена земна сила нашої планети. А в народі його прозвали «царем металів».

Золото цінують не тільки любителі прекрасного, а й медики. Цей благородний метал має лікувальні властивості і стимулює закінчення нервових клітин (рецепторів). Крім того, він згубно діє на безліч мікроорганізмів і навіть добре приживається в тканинах людини. Золото належить до групи благородних металів, не піддається впливу вологи в повітрі і не покривається корозією. Однак потемніти «цар металів» все-таки може. Ось ми і розповімо, як почистити золоті прикраси, щоб вони залишалися, як нові.

У ювелірному виробництві «чисте» золото давно не використовується. Воно не має твердістю, міцністю і швидко стирається. Тому в сплав додають так звану лігатуру. До її складу може входити срібло, мідь, паладій і пр. Проба золота не що інше, як кількість цієї лігатури. Чим вище вона, тим більше золота в ювелірному сплаві. Наведемо приклад: в 1 г сплаву 327-ї проби міститься 327 мг золота, 585-ї проби – 585 мг і т.д. Максимальний вміст золота в сплаві може досягати 0,999. У нас таке золото називають червоним. До революції з нього робили масивні обручки. Це дуже м’який, легко деформується метал. Для виробництва ювелірних виробів він в даний час не використовується.

Як ми вже зазначили, золото не схильне до корозії. Окислюються ті метали, які входять в лігатуру. Адже золоті прикраси тісно контактують з нашою шкірою і навколишнім середовищем. У реакції окиснення беруть участь не тільки наш піт, а й креми, мазі й парфуми. Та й у повітрі міститься багато липких речовин, тому золото може покриватися плівкою жиру, сульфідів і частинками пилу.

Тому щоб ваші золоті прикраси завжди були як нові, знімайте їх, коли займаєтеся домашніми справами. Вони можуть не тільки контактувати із засобами побутової хімії, а й подряпатися. Кожен раз, коли знімаєте прикраса, протирайте його фланелевою ганчірочкою. Не рідше разу на місяць переглядайте свою скриньку з коштовностями. Якщо помітили потемніння або наліт на золотих прикрасах, своєчасно видаляйте їх.

Видалити наліт допомагає міцний 25%-ний розчин нашатирного спирту. Помістіть в нього ваше прикраса на 20 хвилин, а потім протріть сухою ганчіркою. Якщо темні плями на золоті таким чином видалити не вдалося, то тут вже потрібно справжня чистка.

Найпростіший і щадний спосіб – нанести зубний порошок на вологу тканину або ту ж зубну щітку і протерти виріб. Можна скористатися і зубною пастою. Вона до ювелірних прикрас відноситься більш дбайливо. Ще один спосіб боротися з плямами на золоті – губна помада. Так-так, не треба дивуватися. Помада містить діоксид титану – дуже ніжний абразив. Нанесіть помаду на тканину і протріть нею прикрасу.

Чистка позолоти вимагає ще більш тонкого звернення, адже її легко можна стерти. Спочатку зніміть пил сухою м’якою щіткою або фланелевою ганчірочкою. Потім з позолоти видаліть жир тампоном, змоченим в етиловому спирті. Нашатирний спирт зніме з позолоти сірі плями, а якщо додати в нього мильний розчин, то він впорається і з зеленими. За старих часів золоті вироби з каменями чистили сумішшю пива і яєчного жовтка. Блиск їм повертали, спочатку протерши поверхню розрізаною цибулиною, а потім обережно натерши сукниною.

Багато золоті прикраси інкрустовані різними каменями. Їх слід очищати особливо обережно. Особливу увагу слід приділити тим виробам, які прикрашені перлами або бурштином. Якщо ви не знаєте, як той чи інший засіб відіб’ється на камені, то скористайтеся «бабусиними» рецептами, а ще краще зайдіть в ювелірний салон і придбайте спеціальну ювелірну косметику. Адже правильно почистити в домашніх умовах золоту прикрасу складного дизайну досить важко.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як правильно чистити золоті прикраси?