Жінка після пологів. Як перемогти втому? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Ритм життя жінки, яка нещодавно стала мамою, дуже напружений, і часто здається, що неможливо розірвати зачароване коло повсякденних турбот. Адже іноді так хочеться по-справжньому розслабитися і відпочити!

Більшість мам не особливо замислюються над тим, як вони себе почувають. У післяпологовий період жінки захоплюються турботою про малюка і більшу частину своєї уваги і часу приділяють дитині. Не переймаючись про себе, вони створюють сприятливі умови для виникнення депресій і стресів.

Всім відомо, до чого призводить стан постійного стресу, тому іноді просто необхідно відпочивати в стрімкому потоці життя. Уміння розслаблятися робить нашу свідомість ясним і дає нові сили, необхідні для виховання дитини. На сьогоднішній день існує безліч методів релаксації, ось лише деякі з них, доступні кожній жінці, незалежно від віку і матеріального положення:
Сон

Це природний спосіб, за допомогою якого організм нейтралізує активність і збудження, характерні для періоду неспання, і тим самим захищає від виснаження клітини кори головного мозку. Своєчасний, повноцінний сон можна назвати кращим засобом відпочинку, розслаблення і повного відновлення сил. Однак після народження малюка про повноцінний сон можна тільки мріяти.

Як же бути? Якщо дитина спить вдень, відкладіть домашні турботи і спробуйте відпочити. Якщо ви не можете заснути, то закрийте очі і полежте так якийсь час. Добре, якщо у вас є родичі, здатні допомогти. Тоді можна тимчасово перекласти нагляд за малюком на їхні плечі, а самої постаратися виспатися.
Душ

Найкраще підійде контрастний душ, тим більше що він не тільки відновлює сили, впливаючи практично на всі органи нашого тіла, але ще й благотворно впливає на лактацію. На таку процедуру досить виділити кілька хвилин. Вона полягає у чергуванні гарячої та холодної води. Спочатку кілька хвилин гарячої води, потім хвилину або менше холодною, і так не менше трьох разів. Під душем потрібно не стояти, а тупцювати на місці, щоб ступні ніг більше стикалися з водою. Закінчити водні процедури треба холодною водою. Потім розтертися жорстким рушником.
Дихання

Це найважливіший процес в організмі людини. Завдяки йому наша кров насичується киснем, живлячи потім кожну клітинку.

Сядьте зручно на стілець, випряміть спину, руки покладіть вільно на коліна. Заспокойте дихання. Тепер зробіть глибокий вдих, відчувши, як повітря проникає в найдальші куточки ваших легенів, а груди при цьому розширюється. На вдиху корисно подумки вимовляти: «Я вдихаю щастя» або «Я вдихаю здоров’я». Зробіть видих, Потім знову зробіть вдих і видих і т.д. Виконуйте цю вправу протягом 5-10 хвилин.
Фантазії

Цей метод підійде для тих, хто володіє живою уявою. Образи мають велику силу: вони можуть викликати зовсім різні стани, від смутку до радості, від повного розслаблення до мобілізації всіх сил. Прекрасні і світлі картини, представлені нашим розумом, допомагають наповнитися позитивними емоціями, відпочити і розслабитися. Найбільш дієві образи для релаксації – уявлення, що ви гуляєте по лісі або лежите на березі моря. Навіть швидкоплинне занурення в таку комфортну ситуацію благотворно впливає на самопочуття людини.
Мистецтво

Ефект релаксації може бути досягнутий при прослуховуванні спеціально підібраної музики, перегляді картин, відеосюжетів і т.д. Всілякі методи, пов’язані з танцювальними рухами, також сприяють релаксації організму. Прекрасним антистресовим методом є спів. Особливо добре співати для малюка – кращого слухача ви не знайдете. Крім того, в пісні ви повніше зможете показати всю гаму почуттів, що виражає вашу любов до дитини.
Сміх

Сміх викликає реакцію нашого тіла, яка сприяє оздоровленню всього організму. Усі м’язи спочатку стискаються, потім розслабляються. Дихання і пульс тимчасово частішають, завдяки чому кров збагачується киснем. А клітини головного мозку знижують свою чутливість до болю. Чим більше смішного ми знаходимо в собі або в ситуації, яка відбувається, тим більше стаємо стійкими до стресу і несприятливих впливів. Смійтеся на здоров’я!
Природа

Навколишня природа вносить до нашого життя гармонію і спокій. Здійснюючи прогулянки з коляскою, ви одночасно можете релаксувати. Особливо корисно гуляти серед дерев, вважається, що вони здатні витягувати з людини весь накопичений негатив. Якщо є можливість, постарайтеся іноді виїжджати з родиною до моря або озера, в ліс або парк, в гори, одним словом – ближче до природи.

Якщо немає можливості виїхати на природу, то можна хоча б відтворити її куточок у себе вдома – посадити квіти і кімнатні дерева, завести акваріум, влаштувати міні-водоспад і т.д. Звуки, кольори і запахи живої природи – одне з найбільш потужних і дієвих засобів для досягнення повного розслаблення.

Ось такі прості, але дієві методи! Вибирайте для себе той спосіб релаксації, який більше підходить вам, виходячи з умов вашого життя і завантаженості. І нехай втома залишиться в минулому.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Жінка після пологів. Як перемогти втому?