Чому не можна їсти після 18 години PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

У більшій частині рекомендацій по схудненню присутній пораду: «Не їжте після 18 годин!». Чому і хто це озвучив? Більшість людей про це нічого не знає, просто бездумно, з фанатичною вірою виконує «рекомендацію».

Чому не можна їсти після 18 години.  А як же йдуть справи насправді? Чи вірно твердження біоритмології, що людський організм активний від сходу до заходу сонця, і що за цим же принципом слід будувати харчування? І як же тоді живуть жителі країн з жарким кліматом, які сплять частина ночі і частина дня? І, якщо людина «істота денне», то як щодо жителів Півночі, у яких під час полярної ночі сонце не піднімається над горизонтом протягом від 23 діб до півроку? Вони сплять всю полярну ніч або поголовно хворіють через неможливість жити «по денному циклу»?

І чому останній термін, коли можна харчуватися, саме 18 годин? Зазвичай це намагаються співвіднести з часом заходу сонця, але при чому тут сонце? Влітку сонце заходить пізніше, взимку – раніше, тому дана цифра, швидше за все, просто середнє арифметичне для всіх пір року. Чого варті такі «середні цифри», ми можемо повсюдно спостерігати, наприклад, в таблицях розрахунку ідеальної ваги: ​​для людей тонкокостного астенічного типу статури наведений у таблицях ідеальна вага, найчастіше, буде надлишковий, а для ширококостих гиперстеников – недостатній.

Головний доказ того, що биоритмологи в цьому плані не зовсім коректні, полягає в тому, що вони повністю ігнорують поділ людей на типи: «жайворонків» (повністю відповідних ідеалу, описаному біоритмології), «сов» (у яких період найбільшої активності наступає увечері- вночі) і «голубів» (легко пристосовуються під будь-ритм життя). Подивіться – абсолютна більшість методик схуднення ідеально підходять саме «жайворонкам»! Це вони прокидаються в 6 ранку бадьорими і відпочилими, вдень активно працюють, о 18 годині вечеряють і в десять лягають спати. А на на «сов» ці системи і дієти практично ніколи не спрацьовують (або ж спрацьовують зі знаком «мінус»).

Розглянемо день з життя людини-«сови»:
Після пробудження вранці (або вдень), незалежно від того, виспався він чи ні (хоча частіше – друге), «сова» не відчуває ніякого підйому душевних і фізичних сил. Його організм ще спить, тому:
а) Заняття фізичними вправами з ранку переносяться їм дуже важко; часто після таких занять людина відчуває себе розбитим і втомленим.
б) Слідуючи логіці більшості методів схуднення, перший прийом їжі повинен бути щільним. У «сови» з ранку майже завжди немає апетиту, але він сумлінно «заправляється» (тому, що «так треба», та й увечері адже вже не співаєш!).

Результат: організм буде переробляти їжу мляво (приблизно так само, як якщо б людина поїв незадовго до сну), тому частина з’їденої їжі буде перетворюватися в жир і складуватися в жирові депо.

Йдемо далі: днем ​​«сова» часто нормально поїсти не може (робота), і далеко не кожному вдається прийти з роботи додому до 18 годин. Тобто нерідко людина залишається практично без обіду і взагалі без вечері. Тут ніякі дієти не потрібні, і так без їжі добу. Увечері в організмі «сови» відбувається все те саме, що у «жайворонка» вранці: всі системи організму виходять на межу своїх можливостей, прокидається вовчий голод. Організм вимагає їжі, шлунок виділяє максимум соку … а їжі немає і не буде! Шлункова кислота починає роз’їдати стінки шлунка, от і початок виразки.

Ми згодні - нормальний проміжок часу після останнього прийому їжі до сну становить близько 4:00; у людини-«сови», який лягає спати мінімум в 0 годин, якщо він не поїв після 18, цей проміжок становить від 6:00. А якщо до цього додати практично повна відсутність обіду і вечері, і те, що період «голодування» припав на самий активний час … Організм із ще більшою люттю почне мстити людині зайвими кілограмами.

На доказ до цього простий приклад: спробуйте знайти хоча б одну людину, яка змогла схуднути, використовуючи виключно «непітаніе після 18 годин». Зазвичай це цілий комплекс: «не їм після 18, дотримую дієту, займаюся спортом». Промоделюємо ситуацію: людина, різко обмеживши себе в їжі, безумовно, спочатку худне. Але варто йому дожити до вихідних, коли він і більше з’їсть, і менше посувається, як вага починає різко повзти вгору, іноді навіть випереджаючи результат до початку схуднення. А якщо припустити зустріч з друзями, свято, дату, вечірку, які обов’язково відбудуться рано чи пізно, то … Або людина підсилить знущання над собою, вводячи в свій режим розвантажувальні дні, дієти, фізичні вправи або кине все.

Останній прийом їжі (природно, не важкий, який бажано робити подібним сніданку) повинен бути за 4-5 годин до сну, не більше! Дотримуйтесь цей принцип, і якщо ви лягаєте пізно, сміливо харчуйтеся після 18 годин!


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чому не можна їсти після 18 години