Що допомагає від набряків при вагітності PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Чимале число жінок під час виношування дитинчати стикалося з таким явищем, як набряки при вагітності. Допустима норма, якщо набряки можна назвати нормою, – це набрякання нижніх кінцівок і тильної сторони стоп. Така ситуація характерна для другої половини вагітності, на етапі якої ноги починають набрякати в другій половині дня, тобто після тривалого навантаження на ноги, в результаті чого накопичилася в організмі рідина, слідуючи законам фізики, накопичується в районі нижніх кінцівок. У цьому випадку вранці набряки вагітну не турбують – за час сну надлишок води рівномірно розподіляється по всьому тілу.

Але от коли до набряків ніг приєднуються ще й набряки рук, обличчя, живота, варто все ж відвідати лікаря, щоб перевірити артеріальний тиск і здати аналізи на наявність білка в сечі. Адже нерідко значне набрякання, яке ще називають водянкою вагітних, стає провісником розвивається гестозу – важкого ускладнення вагітності, при якому порушується функція плаценти і, відповідно, надходження необхідних поживних речовин до плоду.

Найнеприємніше – це те, що бувають ще й «приховані» набряки, тобто стан, коли затримується в організмі рідина накопичується в органах і тканинах. У цьому разі зовні набряки ніяк себе не проявляють, і запідозрити їх можна, тільки зафіксувавши дуже швидку надбавку у вазі (до пів кілограма на тиждень), поряд із зменшенням відокремлюваної сечі.

Лікування набряків при вагітності буде залежати від ступеня тяжкості набрякання, самопочуття жінки і свідчень аналізів. На перших стадіях можна проводити лікування набряків амбулаторно, і це буде не стільки лікування, скільки попередження затримки рідини в організмі. Якщо ж ситуація досить серйозна і показники аналізів невтішні, то вагітній з водянкою можуть запропонувати госпіталізацію та лікування в стаціонарі.

У кожному разі, головний принцип лікування набряків при вагітності – уникнення накопичення рідини в організмі шляхом дотримання спеціальної дієти, обмеження споживання солі і цукру, дотримання щодо активного способу життя з достатнім перебуванням на свіжому повітрі. Отже, лікування набряків при вагітності передбачає:

- Звичайно ж, обмеження в рідині. Кількість поступаемой в організм рідини не повинна перевищувати 600-1200 мл на добу. І це з урахуванням супів, соковитих овочів, фруктів і ягід, питних молочних продуктів. З пиття перевагу краще віддати простій воді, слабким чаям, морсам, при цьому, виключивши солодку газовану воду і мінералку: солодкого газованою водою не напивається, а в мінералці міститься достатньо велика кількість солі. Однак значно обмежувати споживання рідини доцільно тоді, коли вона не виводиться з сечею, в іншому випадку жагою себе мучити теж не варто.

* Сіль – по мінімуму, адже вона сприяє затримці рідини в організмі. Допустима кількість солі в добу складає 5-7 гр. Також є сенс обмежити споживання цукру – він викликає відчуття спраги.
* Що стосується раціону, то він повинен бути збалансованим, з мінімальною кількістю жирів і легкозасвоюваних вуглеводів, але зате багатий білком. Краще вживати рослинні продукти, кісломолочку, відварене м’ясо. Страви краще готувати на пару, відварювати, запікати в духовці, але не смажити. Виключити доведеться не тільки солону, а й гостру, пряну, копчену їжу. Раз на тиждень корисно влаштовувати розвантажувальний день, який передбачає споживання в їжу якогось одного продукту: сиру, кефіру, яблук. Якщо вагітність випадає на літній період, то прекрасним продуктом для розвантажувального дня буде кавун – відмінний сечогінний засіб, що сприяє швидкому виведенню з організму зайвої рідини.
* При набряках ніг стане незайвим рада з лікарем з приводу придбання та подальшого використання спеціальних компресійних панчіх чи колгот. Бандаж, в свою чергу, допоможе підтримувати матку і зменшить її тиск на внутрішні органи, тим самим, попередить застій рідини в організмі.
* Протягом дня необхідно розвантажувати ноги: приймати пози з піднятими ногами в лежачому положенні, піднімати ноги догори, наголошуючи в стіну або покладаючи їх на високу підставку.
* Достатня перебування на свіжому повітрі і фізичні навантаження – ось ще один спосіб у боротьбі з набряками при вагітності. Тривала ходьба, йога, плавання, гімнастика для вагітних – все це допоможе запобігти, а в разі їх появи – зменшити набряки. Існує навіть спеціальна вправа для вагітних, які страждають від набряків: колінно-ліктьова поза рачки протягом 10-15 хвилин по кілька разів на день. Така поза дозволяє розвантажити внутрішні органи від тиску матки і налагодити в них кровотік.
* Для поліпшення роботи нирок лікар може порадити рослинні чаї і збори з сечогінним ефектом – нирковий чай, настої мучниці, ведмежих вушок або польового хвоща, листя брусниці. А от медикаментозні сечогінні препарати можуть бути призначені тільки у важких випадках, і приймати їх слід виключно за рекомендацією лікаря.
* Крім того, лікар може призначити препарати для поліпшення матково-плацентарного кровотоку і кращого постачання плоду корисними речовинами – Магне В6, Магнеліс, Магнерот; якщо лікування відбувається стаціонарно – крапельниці з магнезією. Для зміцнення судин і поліпшення прохідності по ним крові – вітаміни та відповідні засоби.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Що допомагає від набряків при вагітності