Заспокійливі засоби при вагітності PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Під час виношування дитинчати організм жінки сильно перебудовується, разом з тим, змінюється і гормональний фон. Стан вагітності, особливо першої, для жінки в новинку. Тому й не дивно, що вона тривожиться: чи все йде своєю чергою? У зв’язку з цим вагітність часто може супроводжуватися перепадами настрою, підвищеною збудженістю або тривожністю, не дуже хорошим сном. І все це в комплексі ніяк не сприяє нормальному стану жінки і виношування дитинки. Закономірно постає питання: які заспокійливі засоби можуть допомогти розслабити нервову систему, і чи варто взагалі вдаватися до їхньої допомоги?

Слід зазначити, що прийому будь-яких лікарських препаратів під час вагітності краще уникати. Особливо це стосується першого триместру вагітності (до 13 тижня): саме в цей час йде активний процес формування органів і систем малюка. Тому на цьому етапі в якості заспокійливого як не можна краще підійдуть часті прогулянки на свіжому повітрі: так і організм киснем насичується, і є час побути наодинці зі своїм майбутнім дитинкою. Якщо все-таки існує необхідність після прогулянки розслабитися і зігрітися, можна заварювати трав’яні чаї. Фітотерапевти рекомендують в цьому випадку використовувати м’яту, мелісу, ромашку, глід, квітки липи.

Сьогодні можна придбати і готові лікарські препарати, створені на основі трав, наприклад, Персен. До його складу входять екстракти валеріани, меліси і м’яти. Персен лікарі називають безпечним заспокійливим засобом, але все ж не радять вдаватися до самолікування без відповідної консультації з фахівцем.

Дозволяються під час вагітності і такі заспокійливі засоби, як валеріана, пустирник у вигляді таблеток або у вигляді відвару. Без серйозних побоювань приймати ці препарати можна, починаючи з 15-16 тижня. Також приблизно до цього ж часу не представляє будь-якої загрози для розвитку дитини і заспокійливий засіб під назвою Новопассит. Оскільки до складу цього препарату входять рослинні екстракти, його вагітним лікарі теж прописують. Але, знову-таки, слід нагадати: у жодному разі не можна робити вибір на користь того або іншого лікарського препарату самостійно, консультація лікаря в цьому випадку є першою необхідністю.

Нерідко знервований стан і тривожність у вагітної можуть сигналізувати про нестачу вітамінів, в першу чергу, вітамінів групи В. У цьому випадку потрібно вводити в раціон продукти, що містять ці вітаміни – пісне яловиче і свиняче м’ясо, печінка, кисломолочні продукти і молоко, квасоля, горіхи . Попутно не зайвим буде і прийом вітамінно-мінеральних комплексів.

Заспокійливо діють і деякі ефірні масла. Ароматерапія для вагітної в якості заспокійливого може вважатися не тільки найбільш безпечним, але й приємним засобом. Тільки варто врахувати, що аромати іноді можуть діяти і по-різному: один і той же запах когось заспокоює, а на кого-то діє збудливо. І все ж «універсальними» заспокійливими запахами вважаються аромати хвої, м’яти, сандалу: відповідні ефірні масла сьогодні можна придбати в будь-якій аптеці.

Може прописати лікар вагітної і гомеопатичні препарати як заспокійливе. Але якому з таких засобів віддати перевагу – вирішувати тільки фахівцеві, самостійний прийом таких препаратів не рекомендований.

Під забороною під час вагітності заспокійливі засоби хімічного походження, всілякі транквілізатори і барбітурати. Сильнодіючі препарати можуть сильно зашкодити розвитку малюка, особливо, нервової системи. А тому, щоб уникнути невиправданого ризику, до лікування таких заспокійливих засобів під час вагітності краще не вдаватися.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Заспокійливі засоби при вагітності