Як спати під час вагітності PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Будь-яка людина має потребу в еженочном повноцінному відпочинку, тому що саме вночі організм відновлює витрачені протягом дня ресурси. Одне тільки хронічне недосипання може стати причиною розвитку різних хвороб. Тому необхідність у здоровому сні – життєво важлива.

Під час вагітності дане питання набирає ще більшого значення: навантаження на жіночий організм в цей період припадають просто величезні, він працює в посиленому режимі, і вже з перших тижнів вагітності майбутня мама відчуває всі ці зміни підвищенням втоми і непереборним бажанням подрімати.

Як не сумно, але саме в період вагітності, коли повноцінний здоровий сон такий важливий для жінки та її майбутнього малюка, виникає 1001 причину, по якій мама не може заснути. Частішає серцебиття, збільшується кількість позовів до сечовипускання, підвищується нервозність і тривожність, порушується травлення, зрештою, зростаючий живіт починає доставляти явний дискомфорт і заважає обрати зручну позу для сну.

З безсонням і порушеннями сну в період вагітності обов’язково потрібно боротися. Цій темі була присвячена вже не одна стаття нашого сайту. А сьогодні ми поговоримо, як краще всього спати під час вагітності, щоб було зручно і безпечно.
Шукаємо зручну позу для сну

У всіх з нас є свої улюблені пози, в яких ми засипаємо міцно і солодко. Але якщо ви звикли спати на спині або тим більше на животі, то цієї славної звичкою доведеться на час пожертвувати. По-перше, такі пози з кожною наступною тижнем другого і особливого третього триместру ставатимуть для вас все більш дискомфортними. По-друге, вони не безпечні для вагітної і плода, так що доведеться відмовитися від них на користь більш безтурботних варіантів.

У першому триместрі майбутня мама може ще дозволити собі спати так, як любить – тижнів до 12. Але краще все ж почати змінювати звичку відразу, щоб до моменту виникнення проблеми (що заважає животика) ви були в змозі заснути в іншій позі. У будь-якому випадку вам доведеться перевчитися спати, тому що на 6-7 місяці спати на животі ніяк не вийде і в жодному разі не можна.

Лежати на животі неможливо через його немаленького обсягу – це зрозуміло. Але головна причина відмови від такої пози – представляющаяся загроза для малюка. Хоч він і захищений навколоплідними водами, маса вашого тіла все ж немаленька і ризик травмування завжди існує, тим більше що уві сні ми не контролюємо своїх рухів.

З 28 тижня вам доведеться також відмовитися і від сну на спині, бо в такому випадку тиск здійснює вже животик: плід і зростаюча матка тиснуть на поперек, кишечник і порожнисту вену, перешкоджаючи надходженню крові і кисню до клітин і тканин (у тому числі і до плоду). Звідси виникають запаморочення, проблеми з диханням, частішає серцебиття, знижується тиск, загострюється геморой, порушується кровообіг в нирках і плаценті. «Обурюється» і сам малюк: він може рухатися активніше і сильніше звичайного, що вказує на брак кисню і незручну позу. Тому якщо малюк брикається або ви відчуваєте, що німіють кінцівки, перекиньтеся на інший бік.

Найбільш зручною і безпечною позою для сну під час вагітності вважається поза, лежачи на лівому боці. Саме так кровообіг відбувається належним чином, а значить, не страждає ні плід, ні мама. Малюк отримує кисень і всі необхідні речовини в повній мірі, тому як циркуляції крові в такій позі нічого не перешкоджає. Крім того, не чиниться тиск на печінку, розташовану праворуч, та не болить спина і область тазу після сну. Хороша ця поза і для роботи серця, кажуть лікарі.

При поперечному передлежанні лікарі радять спати на тому боці, де розташована головка дитинки. Але, звичайно ж, всю ніч в одному положенні вилежати неможливо, та й не потрібно: міняйте позиції. За 3-4 рази рекомендується перевертатися з боку на бік і в разі тазового передлежання плоду.
Подушка-помічниця

Але якщо ви не звикли спати на лівому боці, то привчити себе буде непросто. Більше того, навіть звична до такої позі жінка може відчувати відчутний дискомфорт під час сну через зростаючий животика. Тому навряд чи вам вдасться обійтися без додаткових подушок.

Завжди тримайте біля себе кілька різних за розміром м’яких подушечок. З їх допомогою ви зможете підібрати найбільш зручну для себе позу. Можливо, на пошуки такої доведеться витратити не одну ніч, але це того варто.

Спробуйте підкладати одну подушечку під живіт, а іншу – між колін. При цьому ліву ногу (якщо ви лежите на лівому боці) рекомендується витягнути, а праву – зігнути. Помітно полегшує положення і самопочуття валик під попереком.

В цілому ви можете підкладати подушечки скрізь, де будете вважати за потрібне – аби було зручно. Якщо засоби дозволяють – неодмінно купіть собі спеціальні подушки для вагітних: вони розроблені з урахуванням ваших «вагітних» фізіологічних потреб і дуже зручні. Подушка для вагітних у формі підкови дозволяє прийняти буквально будь-яку позу і просто врятує вас від безсоння.

В крайньому випадку, якщо зручно укластися ніяк не виходить, за допомогою все тих же подушок спробуйте вмоститися напівсидячи і хоч трохи подрімати. Але не припиняйте пошуки зручної пози. Вам потрібно набиратися сил: попереду пологи, які передбачають великі енергетичні витрати, а потім догляд за немовлям, що передбачає безсонні ночі. Так що висипайтеся зараз.

Комфортного і здорового вам сну!


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як спати під час вагітності