Чим корисні кавун і диня? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Неповторний смак цих літніх ласощів у кожного з нас асоціюється з жаркими сонячними днями і безтурботним відпочинком. Але чи знаєш ти, скільки користі може принести диня і кавун твоєму організму? Mи постараємося розкрити для тебе всі секрети неповторного складу цих дарів природи і розповісти, яку користь чи шкоду вони можуть принести.

Корисні складові дині

Диня містить у собі важливі мікроелементи, до яких можна віднести цинк і кальцій, величезний запас глюкози, а так само вітаміни груп А, С, В і Р. Всі ці корисні складові розчинені у воді, з якої на 95% складається плід.

Яку користь приносить диня

У дині в надлишку міститься речовина, яка стимулює вироблення серотоніну — гормон, що позитивно впливає на настрій. Таким чином, цей плід приносить величезну користь людям з такими проблемами, як депресії, стреси різної етіології та упадки настрою. Також диня визнана відмінним імуностимулятором, а тому дуже важливо включити цей продукт в свій раціон в осінній період — вона допоможе зміцнити здоров’я напередодні зимових холодів.

Диня: основні протипоказання

Диню краще вживати по мінімуму тим, хто хворий на діабет або страждає від ожиріння — здоров’ю цих людей може заподіяти чималу шкоду велика кількість важких цукрів, що входять до складу плоду. Також не варто захоплюватися динею і здоровим людям, адже у великих кількостях вона здатна спровокувати діарею і кишкові кольки.

Корисні складові кавуна

Хоч у це й важко віриться, але кавун лише на 87% складається з води. Весь інший простір плоду займають цукор, вітаміни і мікроелементи. Основними складовими кавуна є вітамін С, вітаміни групи В (у більшості — В1 і В2), вітамін PP і фолієва кислота. Що ж до мікроелементів, то до них можна віднести калій і магній.

Яку користь приносить кавун

Медики радять вживати кавун людям із захворюваннями нирок і печінки, а так само з серцевою недостатністю і гіпертонією. Природно, завжди необхідно знати міру. Кавун «на ура» справляється з дисбактеріозом, а також благотворно впливає на процес утворення червоних кров’яних тілець.

Кавун: основні протипоказання

На щастя, поки що не виділені прямі протипоказання до вживання цього смачного дару природи. Але все ж, лікарі настійно рекомендують не переїдати, їсти кавун дуже помірно — не більше, ніж 2 кілограми в день на одну людину. А от тим людям, які хворіють жовчнокам’яної хворобою, пієлонефритом, гепатитом в гострій формі або гломерулонефритом, бажано вживати максимум 200 — 300 грамів кавуна на день, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чим корисні кавун і диня?