Топ-7 порад від втоми PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Щоб побороти апатію і сонливість, приймай вітаміни D і В12, перевір кишечник і щитовидку або просто згадай, що ти ще чоловік.
Втома і апатія після довгого робочого дня – явище нормальне і природне. Щоб прийти в норму, здоровому чоловікові досить гарненько виспатися. Але якщо відпочинок не допомагає, прокидаючись вранці, ти насилу змушуєш себе одягнутися і відчуваєш млявість до кінця дня, а у вихідні (не кажучи вже про будні) не маєш сил і бажання навіть на прогулянку, у тебе явні проблеми зі здоров’ям.

Ось 7 найпоширеніших причин постійної втоми:

Брак вітаміну В12

Він допомагає функціонувати нервовим і червоним кров’яним клітинам твого тіла. Останні, у свою чергу, беруть участь у транспортуванні до тканин кисню, без якого організм не може переробляти живильні речовини в необхідну енергію. Звідси і слабкість. Пізнати цей стан можна і за іншими ознаками: часто вони супроводжується діареєю, а іноді – онімінням пальців рук і ніг і проблемами з пам’яттю.

Що робити: Дефіцит виявляється при найпростішому аналізі крові. Якщо він покаже позитивний результат, їж більше м’яса, риби, молочних продуктів і яєць. Вітамін В12 випускається і в таблетках, але засвоюється погано і призначається тільки в крайніх випадках.

Брак вітаміну D

Цей вітамін виробляється власними силами твого організму. Правда, для цього потрібно проводити хоча б 20-30 хвилин на сонці щодня. Дефіцит вітаміну D, попереджають лікарі, може обернутися проблемами з серцем, підвищеним тиском, неврологічними порушеннями і деякими видами раку.

Що робити: Рівень вітаміну D також перевіряється аналізом крові. Поповнити його можна рибною дієтою, яйцями і печінкою. Але сонячні ванни теж необхідні. 10 хвилин на свіжому повітрі в день буде достатньо для того, щоб позбутися від втоми.

Прийом ліків

Прочитай вкладиш ліків, які ти приймаєш. Можливо, серед побічних ефектів вказані втома, апатія або слабкість. Але деякі виробники можуть «приховувати» цю інформацію. Наприклад, антигістамінні (застосовуються при алергіях) можуть у буквальному сенсі витягати з тебе енергію, хоча на етикетці ти цього не прочитаєш. Схожим ефектом володіють багато антидепресантів і бета-блокаторів (ліки від гіпертензії).

Що робити: Кожна людина реагує на ліки по-різному. Значення може мати форма і навіть марка препарату. Попроси лікаря підібрати тобі інший – можливо зміна таблеток поверне тебе у форму.

Збій у роботі щитовидки

Проблеми зі щитовидкою також можуть виявлятися в перепадах з вагою (особливо в труднощах з її втратою), сухістю шкіри і ознобом. Це типові ознаки гіпотреіоза – зниженої активності щитовидної залози, через яку організму не вистачає регулюючих обмін речовин гормонів. У занедбаному стані це може призвести до хвороб суглобів і серця.

Що робити: Піди до ендокринолога і визначся, наскільки інтенсивне лікування тобі необхідно. Як правило, хворим доводиться до кінця життя сидіти на замісні гормональні терапії, хоча результати виправдовують засоби.

Депресія

Слабкість – один з найчастіших супутників депресії. Цією напастю в середньому страждає близько 20% населення планети.

Що робити: Якщо не хочеш «сидіти» на таблетках і ходити до психолога, спробуй зайнятися спортом. Фізична активність є природним антидепресантом, сприяючи виробленню гормону «щастя» – серотоніну.

Проблеми з кишечником

Глютенова хвороба (вона ж целіакія) у чоловіків рідкість, але все-таки зустрічається. Полягає вона в нездатності кишечника переварювати клейковину злаків, тобто варто тобі з тиждень посидіти на піці, печивах, макаронах або хлібі – починаються здуття, діарея і постійна втома. Так організм реагує на нестачу поживних речовин, які не може отримати через нездатність кишечника їх всмоктувати.

Що робити: Спочатку, пройти кілька аналізів, щоб зрозуміти, що проблема в кишечнику. У деяких випадках, для підтвердження діагнозу потрібно ендоскопічне дослідження. Якщо відповідь буде позитивною, серйозно переглянь свою дієту.

Діабет

У цієї хвороби є два способи тебе вимотати. Перший: коли рівень цукру в крові дуже високий, глюкоза (тобто потенційна енергія) вимивається з організму і пропадає даром. Виходить, що чим більше ти їси, тим гірше себе почуваєш. Друга проблема полягає в сильній спразі: ти багато п’єш, а через це по кілька разів за ніч встаєш «по нужді» – який вже тут здоровий сон.

Що робити: Інші симптоми діабету – прискорене сечовипускання, підвищений апетит і втрата ваги. Якщо ти запідозрив у себе цю хворобу, здай кров на аналіз. У разі діабету тобі доведеться дотримуватися дієти, регулярно перевіряти рівень цукру в крові, приймати ліки і, можливо, займатися спортом. Якщо тобі поставлять «предіабет» (передує хворобі), допомогти можуть схуднення і підвищена фізична активність.

"); $("#textVersion").text("Топ-7 порад від втоми" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23580"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-7 порад від втоми