Водні види спорту для літнього відпочинку PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Бажаєш відірватися цього літа на всі 100%? Тоді обов’язково випробуйте хоча б парочку водних видів спорту. По-перше, сплеск адреналіну тобі забезпечений, по-друге, приведеш своє тіло в ідеальну форму, і по-третє, жодна дівчина не встоїть перед таким сміливцем.

Існує безліч водних видів спорту. Поділяються вони на класичні (офіційно визнані Олімпійськими видами) і незвичайні (що відносяться і до спорту, і до звичайного активного відпочинку). У розряд класичних входять всі види плавання (включаючи синхронне), веслування на байдарках і каноє, стрибки у воду і водне поло. Але на воді можна розважитися ще й масою інших, більш оригінальних та екстремальних видів спорту. Саме про них піде мова в даній статті, адже літо в самому розпалі, і не можна упускати таку чудову можливість активно відпочити від рутини.

Вейкбординг

Цей вид спорту і відпочинку набирає все більше популярності, включаючи в себе стрибки, елементи воднолижного слалому і якусь акробатику. Вейкбординг поділяють на два підрозділи: вейкборд-катер і вейкборд-електротяга (кабельний вейкбординг). У першому випадку спортсмен тримається за фал і мчить за катером, займаючись при цьому виконанням найрізноманітніших трюків, користуючись трамплінами та біжачими хвилями. У відмінності від нього, в кабельному вейкбордингу людина рухається по воді завдяки механізовані канатно-буксирувальні установці, яка замінює катер. Такі установки діляться на кільцеві (вейкпарки, де людина рухається по колу) і реверсивні (спортсмен їде лише вперед і назад).

Вейксерфінг

У цьому виді спорту спортсмен також їде за катером-буксировщиком. З однією з сторін катер занурюється баластом, створюючи з одного борту велику хвилю. Спортсмен катається на спеціальній дошці «вейксерф» – у ній немає кріплень і вона дає можливість котитися по хвилі, створені катером. Головний плюс вейксерфінга в тому, що ним можна зайнятися на будь-якій водоймі, були б дошка та катер.

Водні лижі

Воднолижний спорт – це рух по воді на лижі спеціальної форми, з’єднаної тросом («фал») з катером. Водні лижі діляться на одиночні і парні. До парних можна віднести фігурні і стрибкові, а в одиночні – слаломні лижі. На вигляд фігурні лижі укорочені і досить широкі, обидва їх кінця трохи загнуті. Стрибкові ж мають велику довжину і сильно загнутий ніс. Слаломна лижа також довга, задня частина її звужена і носок загнутий. На задниках (та частина, яка ковзає по воді) у слаломних лиж знаходиться кіль.

Водний туризм

Це популярний вид спортивного туризму. Його мета – подолати маршрут по будь-якому водоймі, більш-менш великому. Числиться кілька видів водного туризму: морський каякінг, сплав по річках, вітрильний туризм і рафтинг.

Гідрофойл

Головним спорядженням гідрофойлера є дошка, оснащена сидінням (педом), підводним «крилом» і кріпленнями для ніг. Спортсмен катається на ній в сидячому положенні, тримаючись за фал. Як тільки набирається швидкість, підводне крило починає піднімати над водою дошку з райдером. При цьому змінюється кут атаки крила (нахил вниз-вгору) і людина провокує стрибок, здійснюючи трюк. По складності найпростішим трюком в гідрофолі вважається AIR GAINER – спортсмен стрибає і обертається.

Канополо

Канополо – гра в команді з м’ячем на каяках, по ній навіть видали діючу версію правил. Згідно з ними, в команді має бути 8 гравців, з них 5 грають, а 3 – в запасі. Розмір поля – 35 на 23 метри. Ворота підвішені на висоті 2 метри. Заміни ніяк не обмежуються. У канополо 2 тайми, кожен триває 10 хвилин. Якщо це фінальна гра, від якої залежить розподіл місць, то в разі нічиєї призначається додатковий час до першого гола.

Каякінг

Каякінг – це підвид водного туризму, дія якого відбувається на судні під назвою каяк. Каякінг ділиться на крікінг-сплав, морський та рекреаційний каякінг, швидкісний спуск, каякінг і фристайл на бурхливій воді, гребний слалом.

Міні Трансат

Назва Mini transat, так само, як і Трансат 6.50, Open 650 або клас Міні належать невеликого розміру яхтам класу Міні, на яких здійснюються одиночні крейсерські перегони. Головною регатою вважається гонка через Атлантичний океан, завдяки якій в 1977 році і з’явилася назва класу (trans atlantic). Клас вважається відкритим, тому в змаганнях можуть взяти участь будь які яхти, що відповідають необхідним параметрам.

Парасейлінг

Суть парасейлінгу в тому, що людина кріпиться довгим міцним тросом до катера і після розкриття спеціального парашута ширяє над водою по повітрю. Якщо у катери досить потужний двигун, то під парашутом можуть одночасно парити 2-3 людини.

Тюбінг

В Америці дана назва належить надувним санкам, а у нас як тільки їх не називають: тюбінги, ватрушки, бублики, сноутюбінг, пончики, надувні санки, тюби і тобогани. Надувні санки тюбінг дуже вигідно відрізняються від традиційних санок: їх вага мінімальна, вони м’які при катанні, безпечні при спуску, яскраві, барвисті, і що дуже важливо – їх зручно зберігати у зв’язку з маленьким об’ємом в спущеному стані.

Тюбінг ділиться на 2 види, зимовий і літній. Взимку на надувних санках спускаються зі снігових гірок, що мають ухил не більше 20 градусів. Влітку на них сплавляються по воді, практично як і на човні. Але перевага тюбінга в тому, що на річках з плином середньої швидкості або під час катання на тубі за катером сани відриваються від води і мить ширяють у повітрі.

Фрістайл на бурхливій воді

Цей вид спорту не відноситься до Олімпійського, де основною метою спортсмена вважається виконання різного роду акробатичних елементів на плейспоті (вал або бочка) протягом 45 секунд. У даному водному виді спорту елементи виконуються за прикладом дисциплін «фрістайл» у сноуборді, серфінгу, скейтборді, водних лижах і багатьох інших. Щоб займатися фристайлом на бурхливій воді, необхідно напрацювати певний рівень володіння як своїм тілом, так і каяком. У деяких випадках акробатичний фрістайл на бурхливій воді носить скорочену назв – фрістайл каякінг. Акробатичний фрістайл вважається самим молодіжним напрямком сучасного каякінгу, який неймовірно активно розвивається в наш час.

"); $("#textVersion").text("Водні види спорту для літнього відпочинку" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23562"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Водні види спорту для літнього відпочинку