Як навчитися плавати? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Навчитися плавати можна в будь-якому віці, так що відклади свої забобони, опановуй теорію, а потім переходь до практики. З чого починати, ми розповімо.

Плавання – це не тільки приємне проведення часу літнім днем, а ще й дуже корисне заняття, яке розвиває дихальну і серцево-судинну системи, тренує твої м’язи, покращує обмін речовин, кровообіг, зміцнює нервову систему. Як навчитися плавати, дорослому найкраще розповість спеціальний тренер, але ази можна осягнути самому. Пам’ятай, що якщо ти звикнеш робити неправильні рухи, переучуватися буде складно. Тому слідуй порадам експертів.

Для навчання краще всього підійде яка – небудь водойма або басейн з неглибоким дном, на якому ти зможеш стояти ногами і при цьому, щоб твоя голова знаходилася на повітрі. Тренування можна починати наодинці, щоб тебе ніхто не засмучував.

1. Вчимося правильно дихати

Правильне дихання є одним з основних запорук успіху плавця. Головне, запам’ятати те, що дихати потрібно, роблячи глибокий вдих ротом, після чого ротом видихати повітря у воду. Чим більш глибокий вдих ти робиш, тим краще вас тримає вода, але заповнювати легкі до межі теж не потрібно – це тільки створить для тебе дискомфорт і заважатиме тобі плисти. Є відмінні вправи для тренування дихання, які особливо добре підійдуть початківцям. Ти повинен, стоячи на мілині, вдихнути ротом повітря на повні груди, після чого присісти з головою у воду і видихнути ротом все повітря. Для повного ефекту цю вправу найкраще робити від однієї до двох хвилин без жодних перерв. Так само тренуються професійні плавці для розминки перед запливами.

2. Вчимося триматися на воді

Для цього потрібно навчитися триматися на поверхні води так званою «зірочкою». Набери в легені якомога більше повітря, опусти обличчя у воду, розсунь руки і ноги, утворюючи собою форму зірочки. Намагайся пролежати в такому положенні якомога довше, не видихаючи повітря у воду, тому що якщо видихнути повітря, ти почнеш занурюватися.

Ця вправа допоможе подолати страх перед водою, тому що ти починаєш розуміти, що можеш триматися на воді, навіть не пересуваючи руками або ногами, так як повні легені для людини як рятувальний круг-поки вони наповнені, ти не тонеш.

3. Вчимося працювати ногами

Правильна робота ногами дарує тобі 30% швидкості при плаванні. Головне-це тримати носки витягнутими, як у балерин, а удари повинні бути хльосткими, як батіг. Чим швидше і правильніше працюють ноги, тим швидше ти пливеш. У кожному стилі робота ніг здійснюється по-різному. Дане правило не відноситься до плавання брасом, так як в брасі ноги працюють, як у жаби, чому він і отримав таку назву в народі. Для тренування роботи ногами, потрібно буде впертися в пірс або бортик басейну, якщо ж немає ні того ні іншого, попроси когось потримати тебе за руки. Так само, як для тренування, так і для перевірки правильності ваших дій, ти можеш спертися руками на м’яч або інший предмет, який зможе утримувати тебе на поверхні води. У багатьох басейнах для таких тренувань зазвичай видають спеціальні досточки, за які зручно триматися.

Далі потрібно навчитися головним правилам, а так само термінам плавання.

Гребок – це основний рух при плаванні будь-яким стилем. Одна з основних речей у плаванні – це правильно вміти робити гребок під водою. Щоб правильно робити гребок, потрібно запам’ятати, що пальці повинні бути завжди стислими разом і за цим потрібно ретельно стежити і контролювати себе, так як розціплені пальці – одна з найпоширеніших помилок у новачків. Гребок повинен робитися, тримаючи руку зігнутою у плечі на 45 градусів, а в лікті на 90.

Пронос – це рух, який ти робиш над водою, проносячи руку після гребка назад вперед, готуючи руку до наступного гребка. Пронос робиться, приблизно з тією ж технікою, що і гребок – руку потрібно пронести над головою, згинаючи її в плечі на 45 градусів і в лікті на 90.

Головне запам’ятати, що гребок і пронос робляться одночасно – коли однією рукою ти робиш гребок під водою, іншу в цей час проносиш над головою. Для того, щоб навчитися це робити, існує вправа під назвою «зчеплення».

Зчеплення – це коли ти починаєш плисти, тримаючи одну руку перед собою, а другу біля стегна. Через дві секунди ти робиш гребок рукою, яка була попереду, а рукою, яка біля стегна виконуєш пронос, змінюючи їх таким чином місцями. Таку вправу можна проробляти як на животі, так і на спині, в залежності від того, якому стилю плавання ти навчаєшся плавати на даний момент. Можна для початку затиснути ногами м’яч, вставити досточки, або попросити, щоб тебе потримали за ноги, поки ти працюєш руками.

Роблячи зчеплення, ти з часом будеш скорочувати інтервал між гребками. Коли руки будуть працювати без зупинок, ти фактично навчишся плавати кролем.

Найпростіше, навчитися плаванню по-собачому. Для цього спочатку потрібно буде потренуватися працювати ногами біля бортика, з м’ячем або дощечкою, по черзі молотячи ногами по воді. Не забувай – носки натягнуті, удари хльосткі. Після таких тренувань, коли ти побачиш, що ногами вже можеш собі допомагати, пробуй на мілині працювати ногами і одночасно працювати руками так, як ніби ти руками крутиш педалі велосипеда.

Дихання під час плавання. Правильніше за все дихати під час гребка, піднімаючи голову в сторону руки, яку ти в цей час проносиш над головою. Тобто, якщо ти проносив праву руку, то вдих робиться поворотом голови на 90 градусів вправо. Спочатку, звичайно ж, найкраще буде, якщо ти будеш тримати голову весь час над водою, поки ти не навчишся правильно плавати і дихати, так тобі буде набагато зручніше і легше плисти. Чому ж, питається, постійно не тримати голову над водою, якщо так простіше? Коли ти тримаєш голову під водою, збільшується обтічність і швидкість, хоча так плисти важче.

"); $("#textVersion").text("Як навчитися плавати?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23497"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як навчитися плавати?