Що робити при сонячних опіках? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Сонячний опік – дуже поширене явище в літній час. Велика ймовірність, що людина отримає сонячний опік, якщо буде знаходиться на сонці в період з 11 до 16 годин дня – в цей час сонячні промені найбільш небезпечні і агресивні.

Сонячні опіки бувають двох видів: першого та другого ступеня. Найбільш часто люди отримують опіки першого ступеня, коли шкіра червоніє, і людина відчуває неприємні й хворобливі відчуття.

Більш складні сонячні опіки – другого ступеня. Вони супроводжуються пухирями, наповненими рідиною.

Підступність сонячних опіків в тому, що перший час людина може і не відчувати те, що вона обгоріла на сонці, і тільки через кілька годин опік починає проявлятися.

Щоб обгоріти, достатньо трохи довше потрыбного побути на сонці, і через якийсь час відчути симптоми сонячного опіку:

- Шкіра в місці опіку запалюється і червоніє, а дотик до неї завдає біль;

- Протягом декількох днів після впливу сонця шкіра може припухнути, покритися пухирями або скоринкою. У деяких людей може з’явитися висип;

- Іноді підвищується загальна температура тіла. У цьому випадку слід побоюватися зневоднення.

Що робити, якщо обгорів на сонці?

1. Необхідно охолодити уражену шкіру. Хоча б 10-15 хвилин потрібно постояти під прохолодним душем. Також можна намочити холодною водою рушник або шматок тканини, або загорнути лід в тканину і протирати уражені ділянки шкіри.

2. Якщо відчуваєш необхідність зняти біль, то прийми або «Аспірин», або «Парацетамол», або «Ібупрофен», або «Ацетамінофен». Зменшити печіння і свербіж допоможуть антигістамінні препарати. Крім того, аспірин з ібупрофеном перешкоджають утворенню токсичних речовин, через які шкіра червоніє і опухає.

3. Для зменшення запалення, больових відчуттів і якнайшвидшого загоєння пошкодженої сонцем шкіри, необхідно скористатися спеціальними засобами, які можна придбати в аптеці. Але, ні в якому разі не можна мастити уражену шкіру маслом, сметаною, салом, спиртом, одеколоном і мазями, не призначеними для цих цілей. ТІЛЬКИ спеціальні медичні засоби від сонячних опіків! А інакше тобі гарантовано погіршення стану і інфікування шкіри.

4. Пий побільше рідини: прохолодні чаї, морси, компоти. Також для запобігання зневоднювання варто попити спеціальний засіб, наприклад, «Регідрон».

5. Якщо на шкірі з’явилися пухирі, то ні в якому разі не можна їх чіпати і займатися самолікуванням. Потрібно негайно звернутися до найближчого травмпункту. До допомоги лікаря також варто вдатися при будь-якому погіршенні стану.

Двічі на одні й ті ж граблі

Лікарі попереджають, що обгорілі шкірі потрібно кілька місяців на відновлення. Якщо шкіра облізла, то новий шар буде більш незахищений і чутливий. Тому отримати сонячний опік повторно буде набагато простіше і швидше.

Бережи себе і свою шкіру – користуйся сонцезахисними засобами, носи головний убір, вибирай правильний час для прийому сонячних ванн і будь здоровим!

Гарного відпочинку!

"); $("#textVersion").text("Що робити при сонячних опіках?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23479"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Що робити при сонячних опіках?