Топ-7 незвичайних фактів про наші очі PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Чи знав ти, що раніше всі жителі планети Земля були кароокими? Очі – це дуже дивний і непростий орган. І не всім нам розповідали на уроках біології. Якщо хочеш знати більше, читай сім незвичайних фактів про очі.

1. Колір очей людини залежить від рівня меланіну у райдужній оболонці.

Так, у карооких райдужна оболонка має більше меланіну (тобто коричневого пігменту), а у блакитнооких набагато менше, саме через це колаген (тобто пігмент блакитного кольору) просвічується через оболонку ока.

2. Ти володар блакитних очей? Це означає, що у тебе є загальний предок з абсолютно будь-якою блакитноокою людиною на планеті.

Вперше блакитноока людина з’явилася на світ близько 6-10 тисяч років тому. А до цього всі жителі планети мали карі очі.

3. У сітківці нашого ока міститься цілих 107 мільйонів фоторецепторів, які мають чутливість до світла.

З них 7 млн. колбочок допомагають нам розрізняти кольори, а також деталі. А решта 100 млн. паличок дозволяють нам бачити в темряві.

4. А чи знав ти, що зір 1 (одиниця) означає, що зір у нормі?

Щоб у кабінеті окуліста отримати тверду одиницю, необхідно прочитати нижній рядок перевірочної таблиці з відстані 5-ти метрів.

5. Якби людям довелося носити окуляри, які перевертали б все, що ми навколо бачимо, то ми б отримували відкоректоване мозком зображення.

Але перші кілька днів нам таки довелося б бачити все догори ногами, а з часом мозок перебудувався б, щоб ми бачили навколишній світ у правильному положенні.

6. Як часто ми моргаємо? У середньому людина моргає близько 17 разів на хвилину, 14280 разів за 14-годинний день і 5,2 млн. разів на рік.

Під час розмови ми моргаємо частіше, а коли читаємо – рідше. Саме тому, під час читання наші очі швидше втомлюються.

7. Народна мостина «Не встигнеш і оком моргнути» має абсолютно буквальне значення, адже це найшвидший м’яз людського тіла.

Тривалість одного моргання близько 100-150 мілісекунд. За одну секунду людина може моргнути 5 разів.

"); $("#textVersion").text("Топ-7 незвичайних фактів про наші очі" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23450"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-7 незвичайних фактів про наші очі