Як вибрати скейтборд? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Хочеш купити скейт? Щоб не набити непотрібних шишок, деку бери ширше, а підвіски – вужче. І не здумай економити на колесах і підшипниках.

Вибір скейтборду – справа абсолютно нескладна, але до неї варто підійти виважено і серйозно.

Навіть якщо у тебе розбігаються очі від розмаїття скейтів, яке з’являється на сторінках інтернет-магазинів, постарайся вибрати оптимальний варіант саме для себе. Допоможуть тобі в цьому п’ять простих кроків:

Крок 1: Вибираємо магазин

Перше правило «чайника», який збирається стати на скейт – вибирай свій перший скейтборд в спеціалізованому магазині. Тільки там з’ївши собаку на деках, траках і колесах продавець все пояснить, покаже і порадить. І не потрібно надприродно економити. Це потім позначиться на терміні життя – якщо не твоєму, то вже на скейтбордовому обов’язково.

Крок 2: Вибираємо деку

Весь скейтборд в зборі називається «комплітом», а його головна деталь, тобто дошка, – «декою». Загнуті кінці дошки – «ноуз» (передній) і «Тейл» (задній). Деку виготовляють з декількох спресованих і склеєних шарів клена (частіше 7, рідше 9, ще рідше 6).

Зустрічаються деки і з додатковим нижнім пластиковим шаром. Називається він «слік» і потрібен для ковзання по поручнях. Але новачком ця конструкція, загалом-то, і не потрібна. По-перше, такий скейт важче. А по-друге, перед тим, як трюковать на перилах, не заважає навчитися просто кататися по вулиці.

Середня довжина деки – 80 см. Ширина буває різною – від 19 см (7,5 “) до 21,5 см (8,5″). На вузьких дошках легше закручуються трюки (фліпи). Але на широкі набагато зручніше приземлятися.

Також у дек є так званий «конкейв» – бічні загини, що полегшують виконання трюків. Їх глибина теж буває різною, точно так само як і пружність дошки. Від останнього параметра залежить висота стрибка – при виконанні трюку робиться «клацання» краєм дошки об землю, через який дошка як би пружинить від землі.

На деку клеїться шкурка – «гріптейп». Це звичайна наждачка, тільки більш стійка до зносу і на самоклеючій основі. Потрібна вона, що б ноги не «гуляли» по дошці. Але при бажанні її легко можна відклеїти, попередньо нагрівши феном.

Вибираючи деку, зверни увагу на те, чи не розшарована вона де-небудь. Також постарайся не купити «суху» дошку, яка надто довго пролежала на складі. Такі дошки дуже швидко ламаються. І ще – чим дека менше важить, тим легше робити трюки на скейтборді.

Пристойні деки коштують від $ 60, але новачкові цілком реально вкластися і в $ 40.
Хороші бренди: Creature, Zero, Flip, Foundation, Toy Machine, Zoo York і Santa Cruz.

Крок 3: Вибираємо підвіски

До деки знизу прикручуються підвіски – «траки». Між декою і траками зазвичай лягають гумки, що захищають дошку від навантаження. Підвіски розрізняються своєю вагою і міцністю. Чим товщі будуть підвіски, тим міцніше. Правда, і вага скейта буде більше.

Головне правило при зборі свого скейтборду: підбирай «траки» так, щоб колеса знаходилися повністю під дошкою, а не стирчали з боків.

Пристойні підвіски стартують з $ 35-40 за пару, простіше – з $ 20-25.
Хороші бренди: Krux, Independent, Bullet.

Крок 4: Вибираємо колеса

На підвіски скейтборду надягають колеса, які розрізняються по діаметру і жорсткості. Причому саме жорсткість – найголовніший параметр.

М’які колеса погано тримають швидкість. Але на них приємно їздити, вони згладжують вібрацію. Та й керувати скейтом на таких колесах легше. Але високий коефіцієнт зчеплення м’яких коліс має і зворотний бік – через тертя вони швидше зношуються, а і набрана швидкість швидко падає. Жорсткі – навпаки, добре тримають швидкість. Але їздити на них не дуже-то приємно – скейт вібрує.

Висновок: м’які колеса купуй для рампи, а жорсткі – для катання на вулиці або в парку.

Пристойні колеса стартують з $ 30 за 4 шт., Простіше – з $ 20.
Хороші бренди: Ricta, PIG, Flip, Toy Machine.

Крок 5: Вибираємо підшипники

При надяганні коліс на підвіски всередину вкладаються підшипники – по 2 в кожне колесо. У скейтборді, як і в роликах, використовуються підшипники стандарту ABEC. Найпоширеніші – ABEC 3, ABEC 5 і ABEC 7. Якщо добре пошукати, можна знайти ще ABEC 1 і ABEC 9. Швидкість підшипників пропорційна цифрі – чим вона більше, тим більше швидкість.

Стандартна ціна комплекту з 8 шт. – $ 10-15.
Хороші бренди: Toy Machine, PIG, Bullet.

"); $("#textVersion").text("Як вибрати скейтборд?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23250"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як вибрати скейтборд?