Топ-10 навиків дайвера PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Який чоловік не мріє зануритися на глибину з маскою і аквалангом? Сьогодні ми розкриємо таємниці професійних дайверів.

Час відпусток, і ми знову замислюємося, куди поїхати і як провести час. Все менше хлопців вибирають простий пляжний відпочинок, все більше намагаються відпочити активно і пізнати щось нове. Одним з таких активних захоплень є дайвінг.

Це і можливість навчитися чомусь новому, побувати там, де досі не бував, і побачити строкатий підводний світ, який до цих пір бачив тільки в телевізорі.

Якщо ти замислювався про навчання дайвінгу – тобі буде цікаво дізнатися про основні навички, які ти вивчиш на курсі разом з інструктором.

1. Пошук і очищення регулятора від води

Як би ми не любили воду – вона залишається для нас агресивним середовищем. У тому сенсі, що за роки еволюції ми так і не відростили зябра і не навчилися дихати природним чином під водою. Зате за відносно короткий час навчилися дихати за допомогою механічних пристроїв.

Пристрій, який подає нам повітря для дихання з балона, називається регулятором. Одна його частина вкручується в балон з повітрям, а другу ми тримаємо зубами в роті. Все б добре – плаваєш і дихаєш. Так зазвичай і відбувається. Але, оскільки ми плаваємо не поодинці, трапляється, що наш, не в міру імпульсивний товариш, розмахуючи руками і ногами під водою, може висмикнути регулятор у нас з рота.

Ось для подібних випадків нам необхідно вміти знаходити наш регулятор, поміщати його назад в рот, очищати від води і відновлювати дихання. Звучить складно? Насправді все дуже просто. Існує два способи це зробити.

2. Очищення маски від води

Маска – це наше вікно в підводний світ. Кожен пробував відкривати очі під водою і знає, що вони не дуже пристосовані розглядати щось у водному середовищі. Маска створює необхідний повітряний прошарок між очима і водою і дозволяє розглядати мешканців підводного світу так само добре, як якби ми дивилися на них через скло акваріума.

Але при всьому різноманітті масок в магазині, не завжди буває можливість вибрати маску, що ідеально підходить до твого обличчя. Також під обтюратор маски може потрапити волосся або інший елемент обладнання – і в такому випадку, вона буде протікати. Можна просто не встежити за ластами попереду пливущого товариша, і він легко змахне маску з твого обличчя. Що робити? Повернути маску на місце і очистити її від води своїм видихом! Дуже простий і цікавий навик.

3. Спілкування під водою

Як ти розумієш, спілкуватися під водою так само, як ми це робимо на суші, важкувато: рот зайнятий регулятором, та й без нього особливо не побалакаєш – вода заважає. Є, звичайно, повнолицеві маски з переговорними пристроями, але це дорого. І цьому на початкових курсах дайвінгу не навчають. Тому дайвери спілкуються за допомогою сигналів руками.

Жестикулюючи під водою можна так-сяк порозумітися. Звичайно, про погоду чи курси валют особливо не побалакаєш, але показати напарникові, що у тебе все добре або навпаки, позначити проблему – це будь ласка.

Існують стандартні сигнали руками, їх за визначенням повинні розуміти всі підводні плавці, і є нестандартні – ті, про які ти домовишся зі своїми підводними колегами безпосередньо перед зануренням.

4. Дихання з запасного регулятора напарника

Занурюючись під воду, ми беремо з собою обмежений запас повітря для дихання. Контролюємо його залишки ми за допомогою спеціального пристрою – манометра, який показує нам залишковий тиск повітря в балоні. Тому дуже важливо регулярно перевіряти показання манометра! Якщо ти, з якихось причин, не догледів за залишками повітря і воно у тебе закінчилося – необхідно вміти скористатися запасним регулятором твого напарника. Тому будьте завжди недалеко один від одного.

5. Правильне реагування на відсутність повітря в балоні

Цей навик дає тобі можливість зрозуміти, що ти відчуєш, коли у тебе закінчиться повітря в балоні і навчить тебе правильно реагувати на цю неприємну подію. Як це робиться в навчальних умовах? Дуже просто – інструктор закриє тобі вентиль балона і чекатиме від тебе правильних сигналів руками, після чого знову відкриє його. Відкриє, відкриє … не бійся!

6. Плавання без маски під водою

Якщо ти втратив маску і не зміг її знайти – швидше за все, доведеться підніматися на поверхню. Завдяки цьому навику ти зрозумієш, що це не важко зробити і без маски. Видно не дуже добре, але дихати і переміщатися можна без проблем.

7. Аварійне безпечне зпливання

Якщо раптом ти був неуважний і у тебе закінчилося повітря, а твого партнера немає поруч і при цьому глибина не дуже велика – ти можеш вчинити контрольоване аварійне безпечне спливання на поверхню. А що ще залишається робити?

Основна небезпека цього заходу в тому, що з пониженням тиску при спливанні, повітря, що залишилося в легенях, намагатиметься розширитися. Якщо не дати йому вихід і затримати дихання, можна отримати так звану баротравму легенів. Це коли повітря пошкоджує легені і знаходить собі вихід прямо через них – дуже небезпечна річ. Але, на щастя, уникнути її дуже легко – при аварійному спливанні просто потрібно постійно видихати! І взагалі, головне правило дайвінгу – ніколи не затримуй дихання!

8. Зависнути в товщі води

Цінність цієї навички в тому, що ти зможеш в процесі підводного екскурсії тримати глибину занурення постійною. Також це дуже корисно на так званих «зупинках безпеки», коли наприкінці занурення перед виходом на поверхню тобі потрібно відстоятися на п’яти метрах три хвилини, для зменшення ризику «декомпрессивної хвороби». Особливість цієї навички в тому, що свою плавучість ти регулюєш диханням і при зависанні в товщі води здійснюєш рухи вгору-вниз тільки за рахунок вдиху-видиху.

9. Зняття і надягання акваланга і вантажного поясу під водою

Якщо на поверхні, збираючи свій комплект обладнання, ти зібрав щось неправильно і виявив це тільки під водою – можливо, ти зможеш це все виправити без спливання на поверхню. Для цього тобі потрібно вміти під водою знімати, приводити в порядок і одягати назад комплект акваланга і вантажний пояс. Основний нюанс полягає в тому, щоб акваланг не вилетів без тебе на поверхню або ти з аквалангом не вилетів без вантажного поясу в процесі зняття-надягання.

10. Плавання під водою

Ну, це власне те, завдяки чому ти можеш здійснювати підводні екскурсії і вивчати підводний світ. У цьому процесі нам дуже допомагають ласти, одягнені на ноги. Тому руки в процесі плавання дайвери не використовують, і намагаються ними особливо не розмахувати, щоб не зняти випадково маску товариша і не висмикнути регулятор у нього з рота. Гребки ластами потрібно здійснювати правильно і без зайвого навантаження. Тоді і повітря економніше витрачається, і корали залишаються цілими, і мул з дна не піднімається.

"); $("#textVersion").text("Топ-10 навиків дайвера" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23233"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-10 навиків дайвера