Як не можна спати? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Сон – відмінні ліки від багатьох хвороб: правда, тільки в тому випадку, якщо ти все робиш правильно, по науці.

Багато чого розумного сказано вченими про те, що нестача сну призводить до різних проблем зі здоров’ям, до стресів і поганої працездатності. Та ти й сам знаєш, наскільки важливий повноцінний глибокий сон. Так чому ж ти знову і знову допускаєш ось ці помилки?

1. Теплий душ перед сном

Температура твого тіла, підкоряючись основам фізіологічного ритму організму, перед сном зазвичай трохи знижується, подаючи своєрідний сигнал всім органам про майбутній відпочинок. Але якщо ти увійдеш під гарячий водний струмінь, ти тим самим підвищиш цю температуру і, відповідно, дезорієнтуєш весь свій організм. Медики радять, якщо вже ніяк не обійтися без душу, приймати його не пізніше ніж за 1,5-2 години до сну.

2. Багатий протеїном нічний перекус

Якщо ти страждаєш поганим сном або безсонням, зверни увагу на своє харчування. Зведи до мінімуму пізні вечері і взагалі виключи нічні закуски. Вчені підказують: протеїни в мозку переробляються в нейромедіатор допамін, який у великих кількостях викликає пробудження організму. Щоб побороти цю проблему, їж калорійну їжу на сніданок, а перед сном, якщо хочеться що-небудь в себе «закинути», можна трохи перекусити чим-небудь, заснованим на вуглеводах.

3. Щільно запнуті фіранки

Сонячне світло «включає» в головному мозку хімічні реакції, необхідні для пробудження всього організму. Щоб «перезавантажити» свої внутрішні біологічні годинники, треба вранці хоча б на 15 хвилин віддатися сонячним променям. При запнутих з вечора фіранках цього не відбудеться або відбудеться не вчасно.

4. Бажання повалятися в ліжку після пробудження

Вчені стверджують – це не більше ніж порожня трата твого дорогоцінного часу. Кажеш, звик трохи подрімати перед остаточним підйомом? Що ж, пора ламати цю звичку. Для початку можна поставити будильник так, щоб його було важко дістати рукою, не встаючи з ліжка, коли він дзвонить.

5. Тривалий сон у вихідні дні

Одна з головних умов здорового сну – це постійний час пробудження. Якщо ти лягаєш в ліжко в один і той же час, то і вставати ти будеш в один і той же час. Це ж стосується і вихідних днів. Втім, вчені-медики дозволяють в такі дні поспати зайву годину. Але не більше! Інакше нормальний біологічний ритм життєдіяльності організму буде порушений.

"); $("#textVersion").text("Як не можна спати?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23166"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як не можна спати?