Як пережити зміну часових поясів? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Щоб не зіпсувати відпустку або далеке відрядження, в літаку пий воду, після прильоту поснідай протеїнами і відразу виходь на сонце.
Готуючись відправитися в дальню подорож ми намагаємося передбачити все – робимо по дві копії документів, розподіляємо гроші по різних кишенях, купуємо путівники, беремо з собою валізу даремних речей …

Але геть забуваємо про акліматизацію. Або про джет-леге. Так сленгом мандрівників називається велика різниця в часі, коли доводиться летіти через півсвіту.

Адаптація до зміни поясів може стати справжньою проблемою. Особливо, якщо подорожувати на схід. Непідготовленій людині такий вояж може принести безсоння, зневоднення, втому, головний біль, дратівливість. А ще малоприємні проблеми з координацією рухів і травленням.

Щоб убезпечити себе від цих напастей і не провести частину відпустки в ліжку або обіймаючи унітаз в якому-небудь готелі Таїланду, спробуй впоратися з джет-легом самостійно:

1. Перемкнися на ритм потрібного пояса заздалегідь, провівши кілька днів перед поїздкою за часом місця призначення. Але працює це тільки коли різниця не перевищує 4 годин. Адже заздалегідь жити, наприклад, по японському або гавайському розкладу вийде далеко не у кожного.

2. Пий багато води – так істотно знижується ризик заробити зневоднення і тромбоз вен, які можуть статись під час перельоту через багатогодинну нерухомость. Запасися водою заздалегідь – її стюардеси економлять і прагнуть приносити в маленьких стаканчиках, через що напитися досить складно.

3. Уникай кофеїну та алкоголю – вони приводять все до того ж обезводнення і порушують роботу внутрішніх біологічних годин. Хоча кофеїн бадьорить, а алкоголь вганяє в сонливість, і те й інше робить джет-ЛЕГ ще більш важким.

4. Природний сон допоможе повернути 3 мг мелатоніну («гормон сну»). Приймати його краще в нічні години при польоті на захід і між 6 і 7 годинами ранку при польоті на схід.

5. По прибуттю на нове місце в денний час доби найкраще вийти на сонце, щоб організм зміг виробити власний мелатонін.

6. Добре і щільно їж. Дослідження показали, що багате вуглеводами харчування напередодні польоту допоможе заснути швидше.

7. Бережи свій сон – вже в готелі на час сну засунь у вуха беруші і одягни на очі спеціальну маску від світла. Спати краще всього в прохолодному приміщенні, так як для організму зниження температури є сигналом про настання відповідного для сну часу.

8. Багатий білками сніданок на наступний день після подорожі допоможе мозку отримати все необхідне для нормальної роботи. Головне, не вставай вночі, щоб перекусити – це тільки посилить проблеми з акліматизацією.

9. Якщо тобі необхідно регулярно пити ліки, заздалегідь погодь все з лікарем і склади новий графік їх прийому, який би не порушував цикли сну і неспання.

10. Можна спробувати адаптуватися до джет-легу заздалегідь. Наприклад, починати день на кілька годин раніше звичайного за 1-2 тижні до планованої поїздки.

До речі, багато досвідчених мандрівників вважають, що найкращий спосіб справлятися з джет-легом – не боротися з ним взагалі. Якщо ти, наприклад, прилітаєш з Європи до Америки, то живи у своєму колишньому звичному ритмі, потроху входячи в місцевий час і розпорядок дня.

"); $("#textVersion").text("Як пережити зміну часових поясів?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23101"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як пережити зміну часових поясів?