Як вберегти очі в 3D-кіно? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Сідай в середині залу, вимагай антракту через півтори години і дізнайся у мами, чи була у тебе косоокість.
Фільми у форматі 3D збирають повні зали. Експерти-оптимісти в один голос запевняють, що в майбутньому тривимірним стане усе кіно. А песимісти тихесенько попереджають: перегляд стереофільмів – це хоч і невеликий, але шок для очей і мозку.

Хто з них більше правий, покаже час. Але якщо у людини є певні проблеми зі здоров’ям, цілком можливі як мінімум неприємні відчуття. Ось правила «техніки безпеки» для кожного, хто входить в стереозал:

Під забороною ВСД

Не ходи на 3D-фільми, якщо ти страждаєш вегетосудинною дистонією або маєш проблеми з вестибулярним апаратом. І краще не води на такі сеанси своїх дітей-дошкільнят.

Без бінокля

Слід бути обережніше також, якщо у тебе порушено бінокулярний зір (це коли мозок не може одночасно обробляти картинки, видимі правим і лівим оком). Як правило, це проблема тих, у кого в дитинстві було косоокість.

До речі, британські вчені довели, що таких людей не так вже й мало – близько 12%. Причому в повсякденному житті ти можеш і не помічати цього недоліку – мозок підлаштовується і намагається його компенсувати.

Діоптрії і лінзи

При вираженій короткозорості або далекозорості (менше -3 або більше +3) буває складно користуватися стереоокулярами замість або разом із звичайними діоптричними. Це призводить до перенапруження очних м’язів і дискомфорту. Тому, якщо без 3D життя для тебе неможливе, краще йти в кіно не в окулярах, а в контактних лінзах.

Шукай свої окуляри

Обов’язково зверни увагу на якість кіношних окулярів. Вони повинні бути цілими, адже від будь-яких тріщини зображення спотворюється, викликаючи перенапруження очей. Дискомфорт можуть викликати і окуляри не за розміром. Добре, якщо кінотеатр видає окуляри трьох видів: дитячі, жіночі та чоловічі. Але найчастіше глядачам пропонують одну усереднену модель.

В ідеалі добре б мати власні окуляри від хорошого виробника. Зараз цей ринок починає розвиватися. Випускають навіть спеціальні моделі для очкариків, які можна легко надягти поверх окулярів з діоптріями.

Стеж за розміром

Бажано, щоб фільм у форматі 3D був не дуже довгим. У 1960-х роках, коли стереофільми тільки з’явилися, навіть був встановлений норматив – не більше 1,5 годин. Звичайно, сучасне цифрове зображення досконаліше, але у нього з’явилися і нові недоліки: наприклад, ефект мелькання картинки. Той же 3-годинний «Аватар», на думку експертів, менше б травмував очі, якби показувався з перервою.

Місце і час

У будь-якому випадку вибирай місця в середині залу. Пам’ятай, що стереозображення гірше сприймається з бічних місць і розташованих близько до екрану.

І найголовніше правило: прислухайся до власного організму. Якщо після 15 хвилин перегляду ти відчув якийсь дискомфорт, краще піди. Що б хто не говорив, 3D-це не для всіх.

"); $("#textVersion").text("Як вберегти очі в 3D-кіно?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23067"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як вберегти очі в 3D-кіно?