Що робити, якщо носом пішла кров? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
У кого з нас хоча б раз у житті не йшла кров з носу? Особливо влітку, в спеку. Проста, здавалося б, проблема, але от, скільки проблем вона доставляє. Адже кровотеча, як правило, починається раптово. Що робити в цьому випадку?

Спокій і холод

Насамперед, розслабся і присядь. Краще нахили голову трохи вперед, саме нахили, а не опусти. Для багатьох це досить несподівана рекомендація, оскільки зазвичай голова піднімається вгору. Але це лише перешкоджає виходу крові назовні. Вона стікає по задній стінці глотки в шлунок і може викликати нудоту і навіть блювоту, що лише підсилить кровотечу.

Далі потрібно міцно притиснути крила носа до носової перегородки. Простіше кажучи, треба затиснути ніс великим і вказівним пальцями. Так потрібно посидіти 5-10 хвилин.

Добре, якщо знайдеться можливість прикласти до перенісся щось холодне – стаканчик морозива або тільки що вийняту з холодильника пляшку. Крім того, прикласти холод можна і до потилиці – так кров зупиниться швидше.

Вата і перекис

Якщо надана допомога не мала жодного дії, то потрібно приступити до другої частини програми. Приготуй щільно скачані ватяні трубочки завдовжки 2-3 см, а завтовшки 1,5 см.

Змочи їх в перекису водню і встав в носові ходи. І знову-таки потрібно міцно затиснути ніс пальцями, щоб якомога сильніше притиснути слизову до вати. З пережатої таким чином судини перестає йти кров, і утворюється невеликий згусток. Щоб його не пошкодити, вату з носа потрібно витягувати дуже обережно, але обов’язково хвилин через 40, а то і через годину.

Тиск – в норму

Носова кровотеча сама по собі не виникає, її щось провокує. Статистика показує, що в цьому сенсі найбільш небезпечна гіпертонія. Тиск стає настільки високим, що стінки судини не витримують і втрачають свою цілісність. У цьому випадку кров не зупиниться до тих пір, поки не нормалізується тиск.

Більшість гіпертоніків знає, що допомагає таблетка чого-небудь судинорозширювального препарату (коринфар, ніфедипін і фенігідін). Досить покласти одну таблетку під язик. Але робити це можна лише, якщо ти твердо знаєш, що тиск у тебе підвищений.

Потрібні вітаміни

Якщо кровотечі стають регулярними, то обов’язково звернися до лор-лікаря. Він скаже, чи потрібно обстежитися далі. Слід здати аналізи крові – «кров’яні» проблеми теж досить часто проявляють себе носовими кровотечами. А може бути, вони провокуються гіповітамінозом, зокрема нестачею вітамінів С або К. Пошукати їх поєднання можна в капусті (білокачанні, кольорові, брокколі, брюссельській), авокадо, ківі або шпинаті.

"); $("#textVersion").text("Що робити, якщо носом пішла кров?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23058"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Що робити, якщо носом пішла кров?