Два дні в Ризі? Цілком достатньо для першого знайомства. Особливо якщо уїк-енд обіцяє традиційно жіночі цінності: креативну кухню, прогулянки, spa-процедури та подарунки з фірмовим прибалтійським колоритом.
Субота
Рига – місто велосипедистів і пішоходів. А раз вам дано зелене світло, вирушайте в дорогу по розмічених доріжках, не забувши прихопити з собою карту. За пару годин перед вами промайне 800 років історії. Почніть з площі Альберта, звідки і пішла Рига. Згідно з легендою, заповзятливий єпископ з Бремена попросив у лівів територію для складу розміром із шкуру бика. Вони не відчувши підступу, радісно погодилися. Його преосвященство розрізав шкіру на дрібні смужки, звив мотузку і відміряв чотири гектари. Так з’явилися квартали Старого міста. Вузькі заплутані вулички, грубий булижник, старовинні будинки, в яких влаштувалися ресторани, галереї, музеї (наприклад, бурштину та порцеляни), театри та інші культурні “пастки”. Сюди навіть шум мегаполісу не проникає.
12.45-14.00
Перервіть хід історії заради гастрономічних чудес в ресторані трьох кухарів “Там лабам Бус”. Сідайте біля барної стійки, їжте і спостерігайте, як Рута, Ерік і Мартіньш чаклують на кухні. Починають вони з чистого аркуша, точніше, з чистого полотна, по якому малюють їстівні візерунки: замість фарби – соуси з морошки, конопель, обліпихи. Істи їх годиться, зачерпуючи хрустким хлібом. Поки готуються основні страви, вам розповідають про місцеві продукти, спеції і смакові нюанси. Ідіть ситими і кулінарно підкованими.
14.15-15.20
Домський собор потрібно не тільки побачити, а й почути. У величезному залі, оформленому в готичному стилі, проходять концерти органної музики. Посилена середньовічним колоритом, вона дає потужний заряд енергії. А ось до церкви Святого Петра варто заглянути заради оглядового майданчика. З неї відкривається найкраща панорама Риги. До речі, з 64-метровою вежею пов’язана не одна містична історія: у неї неодноразово била блискавка, а півник на шпилі – сьомий за рахунком.
15.35-18.00
Шопінг-тайм! Латвійські дизайнери завжди робили ставку на оригінальність, і ви не прогадаєте, якщо поставите на них. У Tines, наприклад, можна купити стильні лляні шалі, хустки і сумки. У ZoFA – взуття від молодих дизайнерів: кожна пара всього в декількох примірниках. У студії Pienene – випити кави і приглянути собі натуральну косметику, фарфор, текстиль. А спокусливу білизну – в бутіку з пікантною назвою AMORALLE.
19.00
У вас є кілька варіантів, як провести вечір. Нічний клуб, прогулянки по залитій ілюмінацією Ризі чи Оперний театр. Раджу варіант номер три, тому що саме в Ризі запалилися зірки Михайла Баришнікова, Маріса Лієпи, Олександра Годунова. І зараз знамениті артисти балету збирають тут повні зали.
Неділя
11.30-12.30
Екскурсія в дусі модерну – захоплююча пригода. Вигадливому стилю присвячені цілі квартали і вулиці. Одна з них – Альберта – довжиною всього 200 метрів, але ви проведете на ній годину, розглядаючи споруди майстрів архітектурного жанру, в числі яких Михайло Ейзенштейн. Його називали “божевільним кондитером” за надмірність декору. Вигнуті лінії, флора, фауна, фігури людей і не завжди добродушних міфічних персонажів. Будинок № 13 – одне з незвичайних творінь: “хоррор в камені” описує переживання майстра з приводу поразки російського флоту в 1904 році. Щоб перейнятися темою, зайдіть в ресторан, антикварний бутік і музей, де пропонують одягнутися в стилі модерн.
13.00-14.30
Пообідайте в одному з колоритних закладів, наприклад в Burkans, тобто “Морквині”. Не хвилюйтеся, цим нехитрим овочем меню не обмежується. Кожен день шеф-кухар перетворює споконвічно латвійські продукти в ласощі. Як щодо окрошки з морепродуктів або тушкованого гарбуза з обліпиховим соусом і сирним пирогом? Головне – не забувати про схильність ризьких кулінарів до богатирських порцій. Беріть одну на двох – і заощадите, і наїстеся.
15.00-17.00
У “черево міста” – Центральний ринок – добре занурюватися на ситий шлунок. Колишні ангари для дирижаблів заповнені спеціалітетами. Тут можна і потрібно пробувати копчену рибу, приправлену спеціями або сиром, варення з журавлини, брусниці, конопляну олію, місцеві сири. Гріх не скуштувати квашеної капусти в медовому розсолі. Але в якості сувенірів краще везти шпроти, шоколад “Лаума” і цукерки “готин” – по-нашому “Корівка”. До речі, її смак вельми різноманітний: шоколадний, горіховий, карамельний, кокосовий, маковий …
17.30
Після насиченого кулінарного марш-кидка терміново потрібно релакс! Прекрасний привід зазирнути в один з spa-салонів, якими так славиться Рига, – процедури шоколадні та лазневі, омолоджуючі і релаксующі. Але місцеві красуні віддають перевагу Espa. Шість поверхів блаженства, басейн з видом на небо, чакротерапія з бурштином – і ви як новенька. Але, можливо, секрет швидкого перетворення в іншому: Рига стоїть на дев’яти підземних джерелах і сама по собі енергетично сильна.
");
$("#textVersion").text("Як провести вихідні в Ризі?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/23028");
$("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() });
})
})(jQuery)