Чим корисне пиво? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Хоча сьогоднішнє пиво в чому відрізняється від того напою, що варили в середньовічній Європі, воно зберегло не тільки його недоліки, але і масу достоїнств.

У давнину вважалося, що пиво покращує апетит, прискорює ріст і фізичний розвиток і зміцнює здоров’я. Лікарі середньовічної Європи навіть прописували його при виснаженні, захворюваннях нирок і сечового міхура, при астмі і безсонні, а також при проблемах зі шкірою.

Під час епідемій холери пиво було головною профілактикою. І, як не дивно, його антихолерні властивості пізніше були підтверджені наукою. В експериментах мікробіолога Роберта Коха холерні вібріони насправді гинули при обробці пивом.

Сьогоднішнє пиво і за складом, і за смаком, і за кольором, і по впливу на організм відрізняється від того продукту, який варили і пили люди колись. І має як свої плюси, так і мінуси.

Зі знаком плюс

1. У пиві багато калію і мало натрію, тому в помірній кількості його можна пити тим, хто страждає гіпертонією і змушений обмежувати себе в солі.

2. За вмістом калію, магнію, фосфору, заліза, міді і цинку пиво не відрізняється від апельсинового соку – склянка якого, випитого за сніданком, є символом здорового способу життя.

3. У пиві багато вітамінів В1 і В2. І вони там присутні в тій формі, яка добре засвоюється. Один літр забезпечить 40-60% добової потреби в тіаміні (В1) і рибофлавіні (В2).

4. Пиво багате аскорбіновою кислотою – її додають для запобігання процесів окислення. Все той же літр дасть 70% добової дози вітаміну С. А для задоволення добової потреби в нікотинові та фолієвих кислотах достатньо і половини склянки.

5. Лимонна кислота, що входить до складу пива, стимулює утворення сечі і цим попереджає появу каменів у нирках.

6. Фенольні сполуки пива – найбільш цінні компоненти цього напою. Вони попереджають утворення тромбів, нормалізують ліпідний обмін і, значить, захищають від інфарктів та інсультів.

7. Вуглекислий газ, що міститься в пиві, стимулює шлункову секрецію і кровотік в м’язах, печінці, легенях і нирках. До того ж він не дозволяє пити цей напій залпом і цим утримує від швидкого сп’яніння.

8. Екстрактивні речовини хмелю надають заспокійливу дію і мають бактерицидні властивості.

Зі знаком мінус

1. Пиво дає навантаження на венозне русло, на серце, яке змушене працювати в посиленому режимі, з перенапруженням. У результаті воно збільшується в розмірах – розвивається так зване «пивне серце».

2. Рентгенологи називають це явище синдромом «капронової панчохи». Серце «провисає», стає в’ялим, насилу справляється зі своїми функціями. А оскільки в організмі все взаємопов’язано, починають страждати і інші органи.

3. Після пари кухлів пива в організмі виділяється речовина, яка пригнічує вироблення основного чоловічого гормону – тестостерону. В результаті активніше продукуються жіночі гормони. Плюс з хмелю в організм потрапляють рослинні аналоги жіночих гормонів – фітоестрогени. Якщо це триває багато років, таз у чоловіка стає ширше, збільшуються грудні залози.

4. Недосвідчені споживачі вважають пиво напоєм підвищеної калорійності. Це не так. Калорій в ньому менше, ніж у молоці, солодкій газованій воді і фруктовому соці. Інша справа, що пиво стимулює апетит і змушує їсти більше, ніж потрібно. Напевно, завдяки саме цій властивості в давнину пиво вважали «зимовим» напоєм, і завдяки йому ж любителі пива зазвичай мають зайву вагу.

5. І нарешті, заспокійливу дію пива має зворотний бік: людина звикає до такого заспокійливого і через якийсь час без пляшки вже не може ні розслабитися, ні відпочити.

"); $("#textVersion").text("Чим корисне пиво?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22941"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чим корисне пиво?