Влітку до Женеви потрібно їхати не для того, щоб оглянути пам’ятки, а заради ставного відпочинку, смачної їжі і, звичайно, знаменитого годинника.
Зупинити мить
Час – гроші, говорить заповідь успішного швейцарського банкіра і свідомого мандрівника. Щоб женевський час працював на вас, повертаючи зекономлені хвилини та години з відсотками, потрібно зупинитися в правильному місці – на правому березі озера Леман, заставленому готелями, як музейними експонатами. Варто потонути в м’якому кріслі лаунж-бару Manotel Royal – миттєво відбувається перезавантаження свідомості. І п’ятдесят намічених до огляду визначних пам’яток зводяться до однієї – набережної, створеної для медитативних прогулянок, неквапливих вечерь і озерних круїзів.
Мені пощастило з погодою: було ясно і вершина Монблан показала своє “обличчя”, що нагадує профіль Карла Маркса. У Женеві взагалі назву “Монблан” зустрічаєш підозріло часто: міст, вулиця, гора, цукерки. Не рахуючи самої набережної, біля якої знаходиться ще одна женевська дивина …
Знаменитий фонтан Jet d’Eau найкраще можна розгледіти з мосту Монблан і з оглядової вежі собору Святого Петра. Потужний струмінь женевської “Ейфелевої вежі” б’є на висоту 145 метрів зі швидкістю 200 кілометрів на годину. По шлейфу бризок жителі визначають напрямок вітру.
Пляж біля озера
Впевнена, ви не пошкодуєте, що не поїхали на море. Чи багато ви знаєте міст, де прямо в центрі облаштований пляж? У червні тут вже щосили палить сонце, і пляж заповнений вщент жадібно вбираючими ультрафіолет тілами. Женевці вірять, що капризи погоди впливають на емоції людини, і навіть суворі судді при винесенні вироків враховують перепади атмосферного тиску і пориви північного вітру віза. Тому коли починає припікати, поспішають в Les Bains des Paquis – поліпшувати законослухняність і емоційний стан. Вишка для стрибків, сауни, масажний стіл призначені для підвищення концентрації гормонів радості. Як, втім, і самі …
Міські джунглі
У Женеві вони не мають нічого спільного з сірими бетонними коробками. На 187 тисяч жителів припадає 40 тисяч трояндових кущів, півсотні парків і садів. Причому цвітуть вони цілий рік, насичуючи місто складними парфумерними композиціями. Городяни цінують відпочинок на свіжому повітрі і, як тільки видається вільна хвилина, поспішають провести її на природі. Наслідуючи їхній приклад, я щоранку вирушала в ботсад – і вам рекомендую. Тільки не потрібно вивчати з пристрастю вміст розарію і тропічної оранжереї – є ризик втягнутися в процес і втратити відчуття часу. Можете обмежитися спогляданням ставка з фламінго. Сісти прямо на траву, відключити мозок і не виходити з нірвани до закриття. Навіть якщо ваше готель звідси не занадто близько, немає приводу для паніки. Від причалу ботсаду регулярно курсують “чайки” – маленькі кораблики-таксі. Найзручніший і популярний в Женеві вид транспорту. А якщо вам цікаво, чим живе, дихає, про що думає середньостатистичний швейцарець, треба перебиратися на лівий берег до …
Собор Святого Петра
Хоча швейцарці не відрізняються особливою побожністю, їх менталітет сформувався під впливом ідей протестантизму. Вже в музеї Реформації ви зрозумієте, звідки родом їх легендарний консерватизм. А глянувши на місто з північної вежі, усвідомлюєте, наскільки вони винахідливі і в той же час раціональні. Про серйозний підхід до життя можна судити по інтер’єру самого храму. Він майже позбавлений яких би то не було прикрас, як заповідав великий Жан Кальвін. Батько протестантизму зрадив анафемі модний одяг, коштовності та інші надмірності, веселощі, хибні думки. Ювеліри взялися освоювати складне годинне ремесло, звернувши потяг до прекрасного в прагнення до бездоганної точності.
Квітковий годинник був створений на честь женевських годинникарів в 1955 році. Діаметр циферблата – п’ять метрів, довжина секундної стрілки – два з половиною. Для їх “вирощування” використовується понад 6 тисяч рослин, причому малюнок змінюється кожен місяць і ніколи не повторюється.
Машини часу
Фраза “щасливі годин не спостерігають” не має до швейцарців ніякого відношення. Щасливі тут не тільки години “спостерігають” – ними милуються і захоплюються. І вирощують в Англійському саду головну міську “машину часу” з квітів. На дизайн п’ятиметрового циферблата і стрілок кожен місяць йде більше шести тисяч рослин, а по четвергах їх приводять в порядок спеціальні вартові перукарі. Втім, якщо ви не були в музеї Patek Philippе, справжніх швейцарських годинників ви й не бачили. Тут зібрані найнеймовірніші хронометри. Гордість колекції Calibre 89 показує температуру, розраховує схід Сонця, дату Пасхи і високосні роки. Хіба що не вирахував найкоротших шляхів до багатства. Хоча з цим можна посперечатися: стильні швейцарські годинники мають всі шанси стати безцінною фамільною реліквією. Якщо ви поки не готові витратитися на Cartier, Bucherer, Rolex або Patek Philippe, раджу прицінитися до Swatch.
Золотий запас
Зовсім не банки і не вартові бутіки, а більше 40 музеїв і 110 художніх галерей складають золотий женевський запас. Вдумливо вивчати їх вміст можна до наступної реінкарнації. У свій перший візит до Женеви раджу обмежитися одним, але найцікавішим. Покладемо, Пті Пале, якщо любите імпресіоністів і тріпочете при виді робіт Моне, Сезанна, Пікассо, Ренуара та Шагала. МАМС, що влаштувався в колишніх цехах старого заводу, підкорить шанувальників сучасного мистецтва, оригінальних меблів і незвичайних інсталяцій. Якщо ви приїхали з чоловіком, загляньте в Музей автомобілів, мотоциклів та велосипедів, а якщо з дитиною – маріонеток. Музей фарфору Аріана – мій улюблений. Я ходжу в нього заради натхнення: тут розкішний посуд і маса корисних ідей для дому. А потім поспішаю на шопінг – робити …
Цінні придбання
Навряд чи покупки в Женеві можна назвати бюджетними. Швейцарія – країна, куди їдуть за ексклюзивом. Заможні жителі Близького Сходу, аристократи всіх мастей літають сюди за антикваріатом, творами мистецтва, ювелірними виробами та одягом від кутюр. Але не тільки вічними цінностями ситий мандрівник – йому подавай сувеніри пооригінальніше. Наприклад, канцтовари Caran d’Ache – приладдя для письма від інкрустованого діамантами до ручок, стрижень яких розрахований на 600 сторінок. Це вже моя друга “вічна цінність”, попередня вийшла з ладу місяць тому, відслуживши вірою і правдою рівно рік. І хоча з точки зору етикету дарувати ножі злочинно, заради складного Victorinox з 30 функціями чоловік з радістю простить ваше маленьке “правопорушення”. Не забудьте про шоколад у вигляді злитка, загорнутий в золотий папір, і про знаменитий сир грюйер – ідеальний для фондю. Адже ви приїхали в Женеву не тільки за духовною їжею, а й за земною.
");
$("#textVersion").text("Екскурсія по Женеві" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22913");
$("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() });
})
})(jQuery)