Як захистити себе від укусів кліщів? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
З приходом теплих сонячних днів настає сезон активності кліщів. Найбільш небезпечні місяці – це травень і червень. У цей період прокидаються голодні кровоссальні комахи і починають полювання на людей.

Кліщі не дрімають і тому можуть нападати на людину в будь-який час доби, не дивлячись навіть на несприятливу погоду. Але як правило їх чисельність зменшується в жаркі і сухі дні, а зростає в прохолодні і похмурі дні. Місця найбільшого їх скупчення – це чагарники, гуща трави, місця уздовж доріг і стежок.

Комаха чіпляється за одяг людини, а потім добирається до її тіла, присасується в місцях, де шкіра найбільш тонка: це місця за вухами, в районі шиї, пахви, живіт і пахова область. Під час укусу кліщ може інфікувати людину вірусом енцефаліту або збудником хвороби Лайма.

Як захистити себе від укусів кліщів?

- Намагайтеся рідше бувати в місцях скупчення цих комах, а особливо в період їх активності – з травня по липень;

- Якщо прогулянок на природі, заміських пікніків і виїздів на дачу не уникнути, намагайтеся вибирати закритий одяг, носити головний убір і максимально обмежити доступ кліщів до тіла (заправляти сорочки, футболки в джинси);

- Застосовувати спеціальні засоби захисту від комах: обробляти ними одяг у районі щиколоток, колін, живота, а також коміри і манжети рукавів.

Що робити якщо все-таки не вдалося уникнути укусу кліща?

Дотримуючись всіх вищеописаних рекомендацій, неможливо на всі 100% забезпечити себе від кліщів. І якщо сталося так, що кліщ все-таки вкусив, варто дотримуватись цих правил:

- Терміново видалити кліща. Природно цю процедуру повинен робити медичний працівник, але якщо з якихось причин поблизу немає фахівця, діяти доведеться самостійно, але обов’язково дотримуючись таких правил: надіти стерильні рукавички, намагатися не здавлювати тіло кліща, щоб його вміст не потрапило ще глибше в рану. За допомогою пінцета або чистої марлі захопити комаха, як можна ближче до місця укусу. Намагаючись тримати кліща перпендикулярно поверхні шкіри, почати обертати тіло кровососа навколо осі і витягти його;

- Після того, як кліщ буде витягнутий, ретельно з милом вимити руки;

- Місце укусу обробити дезінфікуючим засобом: йодом або спиртом;

- Витягнутого кліща помістити в чисту скляну ємність і доставити в лабораторію для виявлення присутніх у ньому вірусів.

"); $("#textVersion").text("Як захистити себе від укусів кліщів?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22907"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як захистити себе від укусів кліщів?