ТОП-7 міфів про куріння PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Чому нікотин – не найшкідливіше в тютюні, а трубки і сигари вбивають не гірше сигарет.

Як і всяке повальне захоплення, куріння, прижилося у нас кілька сотень років тому, з часом обросло безліччю міфів. Спробуємо розвінчати хоча б деякі з них.

Міф 1. Найшкідливіше – це нікотин

Те, що крапля нікотину вбиває коня, відомо кожному. Але, викурюючи цигарку, чоловік заковтує від 0,1 до 1,8 мг нікотину і по «кінні» схемі мав би відправлятися на кладовище вже після першої пачки. Насправді, нікотин не є канцерогеном. Це, перш за все, наркотик, який викликає звикання і змушує курити.

Але разом з димом у твій організм потрапляють дійсно небезпечні речовини, які містяться в смолах. Їх інгредієнти, з димом і кров’ю потрапляючи на який-небудь з органів (від порожнини рота до сечового міхура), ініціюють розвиток раку.

Міф 2. Сигари і трубки палити безпечно – ними не затягуються

Вони, дійсно, рідко викликають рак легенів, оскільки їх дим не прийнято вдихати. Проте саме куріння сигар і трубок може призвести до раку гортані і губи. А ті ж сигари – лідери за вмістом смол.

Міф 3. Куріння заспокоює нерви і рятує від стресів

Насправді компоненти тютюну (смоли, нікотин і дим) не розхолоджують, а просто «гальмують» найважливіші ділянки центральної нервової системи. Зате, звикнувши до сигарети, без неї людина вже розслабитися, фактично, не може. Виходить замкнуте коло: і виникнення, і припинення стресу потрапляють в залежність від куріння.

Міф 4. Курці довше зберігають струнку фігуру

По-перше, навкруги повно димлячих товстунів. По-друге, притупляючи сигаретою відчуття голоду, ти провокуєш розвиток гастриту і виразки шлунка. По-третє, худнути за допомогою куріння – це все одно, що прищепити собі інфекційну хворобу і «танути на очах» від неї.

Міф 5. Сигарети Light не так шкідливі, як звичайні

І це не так. Постійно використовуючи легкі сигарети, курці затягуються частіше і глибше, що надалі може призвести до захворювання на рак не самих легенів, а так званої легеневої «периферії» – альвеол і малих бронхів.

Міф 6. Куріння сприяє концентрації уваги

Ні. Стимуляція нервової системи нікотином приводить до виснаження енергетичних можливостей мозку. Тютюн стає своєрідним стимулятором: при виконанні складної розумової роботи, людина починає палити одну сигарету за іншою, тільки для того, щоб цю саму концентрацію уваги не втратити.

Міф 7. Кинути палити, поступово зменшуючи дозу нікотину, неможливо

Складно, але можна. Проте, замість того, щоб викурювати не 10, а 5 сигарет на день, краще пройти замісну нікотинотерапію. Вона полягає в тому, що в перший час після відмови від куріння в організм вводять певну дозу нікотину, знижуючи вираженість синдрому відміни. Випускаються містящі нікотин жувальні гумки, пластирі, льодяники і аерозолі.

"); $("#textVersion").text("ТОП-7 міфів про куріння" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22843"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини ТОП-7 міфів про куріння