Кава не шкідлива для організму? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Вчені довели, що підбадьорлива дія кофеїну – це ілюзія і самообман.

Чашка ранкової кави традиційно вважається кращим засобом для пробудження. Але медики з’ясували, що якості кави тут абсолютно ні при чому. Вся справа в психологічному настрої.

Дослідження британських учених з Університету Брістоля показали, що енергія, яку кофеїн дає організму, – всього лише ілюзія і самонавіяння. Медики радять взагалі обходитися без кави. Її прийом збільшує тривожність і підвищує кров’яний тиск. У дослідах взяли участь 379 добровольців. Вони утримувалися від прийому кофеїну протягом 16 годин. Потім половині запропонували каву, а іншим – плацебо без кофеїну.

У підсумку, учені не виявили в стані добровольців практично ніякої різниці. Тобто, ті, хто прийняв дозу кофеїну, не відчували себе бадьоріше тих, хто обійшовся без кави. При цьому у групи, яка прийняла плацебо, спостерігалися побічні ефекти – головний біль, емоційна напруга, зниження уваги. Погіршення уваги і пам’яті показали комп’ютерні тести, запропоновані випробуваним.

Один з авторів дослідження, доктор Пітер Роджерс, заявив, що, на його думку, прийом кави не дає ніяких переваг. Заряд бадьорості та енергії після чашки кави – всього лише самонавіювання, певний психологічний настрій. А його можна домогтися і без стимуляторів. Втім, любителі ароматного напою цінують його саме за вишуканий смак, а не за додаткові переваги. Якщо дотримуватися норми – 2-3 чашки в день – кава доставляє тільки задоволення і не шкодить здоров’ю.

"); $("#textVersion").text("Кава не шкідлива для організму?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22816"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Кава не шкідлива для організму?