Як врятуватися від весняної алергії? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Весна – не завжди одна тільки радість. Багатьом з нас доводиться зустрічати цей час року, озброївшись носовими хустками і очними краплями. Сезонна алергія – ось як звуть ворога, заставляющjго нас безперервно чхати і витирати почервонілі очі. Фахівці підрахували, що з кожним роком людей, які страждають від сезонної алергії, стає більше на 10%. Це захворювання приймає різні форми. Одна з найбільш частих – поліноз, тобто хвороблива реакція на пилок квітучих рослин.

Алергія на пилок починає проявлятися з першими теплими днями, коли на деревах і чагарниках розпускаються квіти. Імунна система деяких людей чомусь вирішує, що пилок саме цієї рослини небезпечний для організму, і приймається всіляко відторгати її найдрібніші частинки – змушує людей чхати і виділяти сльози. Найчастіше перша хвиля полінозу захльостує схильних алергії людей з початком цвітіння дерев, друга піднімається, коли починають зацвітати лугові трави і злаки, нарешті, третій вал захворювання припадає на період цвітіння бур’янів.

Зрозуміти, що алергія почалася, дуже просто: людину мучить постійний нежить, який не проходить протягом 2-3 тижнів, з очей течуть сльози, а легені розриває неприємний сухий кашель. Крім того, вранці доводиться витрачати масу часу, щоб «прочхати».

У народі чомусь прийнято вважати, що лікувати алергію – заняття марне: мовляв, сама пройде, коли перестануть цвісти рослини. Але хіба це вихід – страждати кілька тижнів поспіль, нічого не вживаючи? Сучасна медицина вміє досить успішно полегшувати страждання алергетиків, тому краще рішення – відправитися до лікаря і пройти курс, який він призначить.

Найбільш ефективним методом лікування полінозу називають імунотерапію, яка проводиться восени або взимку, коли пацієнт перебуває у стані ремісії. Курс зазвичай триває від 2 до 3 місяців, протягом яких людина отримує вакцинацію. Алергени вводяться спочатку малими дозами, концентрація поступово підвищується. Такими неспішними кроками можна домогтися того, що через 3-4 роки планомірного лікування від алергії не залишиться і сліду.

Існує і «стаціонарний» спосіб лікування полінозу, який полягає в перебуванні пацієнта в спеціальній гіпоалергенні лікарняній палаті весь період цвітіння рослин, тобто не менше 2-3 тижнів. Однак далеко не кожна людина може дозволити собі прожити затворником стільки часу – сучасний ритм життя не передбачає такого тривалого самоусунення від справ.

Якщо поліноз приймає важкі форми і людина просто не в силах виносити алергічні прояви, можна порадити їй виїжджати на цей час в місця, де цвітіння ще не почалося або вже закінчилося. Цей спосіб, знову-таки, підходить не всім.

Що ж робити? Для початку – перестати панікувати, психологічний стан дуже впливає на ступінь прояву алергії. За 2-3 тижні до передбачуваного початку цвітіння слід почати приймати антигістамінні препарати, які випише лікар.

Наступна профілактична міра – по можливості, уникати прогулянок при сухій і вітряній погоді. Дощ і вогкість переноситься аллергетиками набагато легше, так як вода змиває частину пилку, і вона вже не становить такої небезпеки для здоров’я. Перш ніж сідати в автомобіль, необхідно почистити салон, щоб видалити з нього пил, і пересуватися по місту тільки з закритими вікнами. На вулиці слід захищати обличчя великими сонцезахисними окулярами і одягати головний убір. Повернувшись додому, алергетик повинен зняти верхній одяг, а хтось з рідних повинен як слід її витрусити, щоб не заносити в приміщення пил. Допоможе і звичайна чиста вода: потрібно частіше вмиватися, а також промивати рот і ніс.

У будинку в період цвітіння потрібно проводити щоденне вологе прибирання (тільки не силами алергетика, подбати про нього повинні близькі люди!). Відкривати на ніч вікна можна лише тоді, коли немає вітру, і за умови, що вікна захищені москітною сіткою. Дуже добре завішувати на ніч вікна мокрими простирадлами.

Лікар-алерголог допоможе також скласти список продуктів, які потрібно виключити з раціону на небезпечний період. Наприклад, страждаючим від пилку берези доведеться відмовитися на час від горіхів, моркви та яблук, а болісно реагуючим на пилок бур’янів не можна вживати в їжу рослинне масло.

Дотримання цих правил допоможе зменшити симптоми захворювання і порівняно легко перенести весняну алергію.

"); $("#textVersion").text("Як врятуватися від весняної алергії?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22778"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як врятуватися від весняної алергії?