Як не заснути за кермом? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Далекобійникам варто декорувати кабіни машин синім кольором – це все одно, що випити кави втомленому дайверу.

Дослідники з французького університету Universitе Bordeaux Segalen в результаті дослідів з’ясували, що синій колір в салоні авто здатний підвищити концентрацію людини за кермом. І для наочності порівняли ефект від такого кольорового впливу з дією на людський організм кофеїну.

У тестах взяли участь 48 чоловіків-добровольців. Всім їм потрібно було за кермом автомобіля проїхати шлях в 400 кілометрів, причому в нічний час, коли втома і стан сонливості особливо загострюються. Піддослідні були розділені на три групи – перша керувала автомобілями з синім світлодіодним підсвічуванням передньої панелі управління, друга повинна була під час зупинок пити каву, треті – контрольні – давали нейтральне плацебо, що імітує смак кавового напою. За поведінкою керованих ними автомашин ретельно стежили автоматичні датчики.

Тести показали, що водії, позбавлені впливу кави і синього кольору, в процесі їзди по нічній дорозі через зниження концентрації уваги у середньому 26 разів виїжджали з смуги свого руху. Ті, хто пив каву, зробили те ж всього 13 разів. У синього кольору в салоні показники трохи гірше, хоча і порівнянні з кавоманами – 15 разів. Проте в даному випадку варто мати на увазі, що група випробовуваних з блакитним підсвічуванням не піддалася побічним ефектам від споживання тонізуючого напою.

На думку експертів, дане відкриття дозволяє автовиробникам не тільки переводити всі датчики і прилади на панельній дошці на синє підсвічування, але і встановлювати додаткове освітлення, яке ночами не даватиме водіям заснути за кермом.

Раніше було встановлено, що синій колір активізує клітини головного мозку, які відповідають за контроль пильності. Одночасно вони пригнічують мелатонін – гормон, який знижує концентрацію людини і збільшує її сонливість.

Про важливість даного нововведення говорить той факт, що несподіваний наступ дрімоти за кермом автомобіля по статистиці є в даний час причиною майже третини всіх ДТП зі смертельним результатом.

"); $("#textVersion").text("Як не заснути за кермом?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22400"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як не заснути за кермом?