Відпочинок в Афінах PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Якщо ви присвятили свою відпустку Афінам, то на додачу до бронзового загару відвезете з собою море свіжих вражень, позитивних емоцій і нових нарядів. Античні руїни тут мирно сусідять з торговими вулицями і вишуканими бутиками, а чистоті пляжів може позаздрити будь-який острів.

Для любителів історії
Знайомство з Афінами краще почати з його візитної картки – розташованого на пагорбі Акрополя. Саме тут улюблена дочка Зевса в змаганні за заступництво містом здобула перемогу над Посейдоном. Парфенон, присвячений богині мудрості, неодноразово піддавався облозі і руйнуванням, але все ж сучасні мандрівники можуть скласти уявлення про грандіозність будівлі, в які більше двадцяти п’яти століть тому були зібрані всі святині древніх Афін. Фрагменти скульптур, храмів, створених із знаменитого пентелийського мармуру, зберігаються в новому музеї Акрополя, що відкрився в 2009 році. В вартість квитка на Акрополь входить відвідування руїн храму Зевса і Агори. Від святилища верховного бога, якого вважали найбільшим і прекрасним в стародавній Греції, вціліло небагато. Але ще можна помилуватися коринфськими колонами і аркою Адріана. Висічений на одній її стороні напис свідчить: “місто Тесея”, а з протилежної сторони – “місто Адріана”. Так “скромний” імператор прирівняв себе до античних героїв.

Коли на Акрополі не залишиться жодного каменя, який би ви не розглянули, спускайтеся вниз – на мальовничі вулички Плаки. Це не тільки осередок сувенірних крамничок, затишних кафе і рибних (і не тільки!) ресторанів, але і самий древній район столиці. Пальму першості по частині старовини утримує вулиця АДРІАНА. Горе тому, хто раптом задумає почати тут будівництво: варто заглибитися на півметра, і виявляється новий архітектурний пласт. І сюди тут же злітаються археологи. Є ще одне легендарне місце, звідки найкраще милуватися вечірніми Афінами. Гора Лікавітос, вона ж Вовча, вона ж гора Любові. Остання назва цілком відповідає її нинішні ролі. Закохані парочки призначають тут побачення. Якщо встати на самій вершині, біля церкви Святого Георгія, і простягнути руку, ви будете тримати на своїй долоні підсвічений прожекторами Акрополь.

Для дітей
Повторивши короткий курс історії стародавньої Греції серед афінських руїн, рідко-яка дитина не зажадає класичних дитячих розваг. Не варто її розчаровувати, адже можна відправитися в знаменитий афінський зоопарк, у якому живуть понад двадцять тисяч видів птахів, і тварини утримуються не в клітках, а в зручних просторих вольєрах. Якщо афінський зоопарк є найбільшим в Греції, то афінський
планетарій – найбільшим в Європі. На його куполі з допомогою ультрасучасних технологій можна перенестися в різні куточки світового простору. А тим, хто захоче закріпити знання про античну Елладу, варто пуститися в віртуальну прогулянку по хвилях давньогрецької історії в Центрі розвитку елліністичної культури.

Чудове місце відпочинку – національний ботанічний сад, який знаходиться неподалік від площі Синтагма. Біля будівлі парламенту ваша дитина неодмінно захоче побачити зміну почесної варти. Окремий атракціон – сфотографуватися з ошатними піхотинцями евзонамі. Для вахти відбираються бійці зростом близько двох метрів, тому не тільки діти, але й багато дорослих поряд з ними відчувають себе ліліпутами. Але не поспішайте кепкувати над забавною військовою формою, її потрібно розглядати вдумливо і не поспішаючи.

Легенда про перших марафонців
Марафонець із скла в Афінах символізує воїна Фідіпідда, який в 40 році до нашої ери пробіг без зупинок від Марафону до Афін, щоб принести звістку про перемогу. “Радійте, афіняни, ми перемогли!” – Крикнув він і впав замертво. Так писав Плутарх, хоча не всі історики підтверджують цю версію. Зате легенда надихнула спортсменів на створення марафонської дистанції – невід’ємної частини змагань з легкої атлетики.

Для шопоголіків
Приділивши увагу яскравій формі евзонів, не варто забувати і про свої наряди. Щорічно з 15 липня по 31 серпня в Афінах проходять літні розпродажі, і знижки бувають від 30 до 70 відсотків на товари не тільки грецьких виробників, але і знаменитих модних брендів. Отже, якщо ви вирішили викроїти час для шопінгу, не потрібно забувати про вулицю Ерму (її створили на честь бога торгівлі Гермеса, так що отоварюватися тут сам бог велів). Греки ж вибирають район Колонакі неподалік від площі Конституції з бутиками відомих модельєрів та місцевих дизайнерів. Тут можна не тільки здійснювати покупки, але і заходити в картинні галереї та антикварні магазини, немов у музеї. На вулицях Пандроссу і Монастиракі ви знайдете хутра, недорогі сувеніри, ювелірні прикраси, музичні інструменти і багато інших несподіваних предметів. У Плака відправляйтеся за сувенірами, а на вулицю Афінас – за Спеціалітет. На ринок з його колоритними м’ясними та рибними рядами потрібно йти, щоб відчути дух міста. А також щоб купити незвичайно смачні оливки, домашню оливкову олію, прянощі, мед та інші ласощі, які тільки душа забажає.

Південний район Афін – територія розкоші, дорогих бутіків і моря. Пляж і магазини – на відстані витягнутої руки. Втім, в околицях мегаполісу теж можна поєднувати пляжний відпочинок з культурною або активною програмою. У Вульягмені, наприклад, є водні гірки для дітей, тенісні та волейбольні корти, школа для любителів віндсерфінгу і навіть прісноводне озеро. А якщо ви хочете присвятити відпочинок оздоровленню, вам потрібно в “лікувальні ванни” Лутракі. Ще античні боги зробили цей район своїм spa-центром, періодично спускаючись з Олімпу, щоб зануритися в мінеральну водичку. До речі, по цілющих властивостях вона не поступається прославленим європейським джерелам.

Милуватися чудовими заходами сонця потрібно тільки на мисі Суніон, де на мальовничих руїнах храму Посейдона навіть лорд Байрон залишив свій автограф. Школярі приїжджають сюди побачити місце подій, описаних у знаменитому грецькому міфі. Саме звідси цар Егей кинувся в море, побачивши чорний прапор на кораблі сина, який той просто забув поміняти. Правда, закохані вважають мис вдалим місцем для пропозиції руки і серця.
Мені здається, в Афінах є все, і кожен може вибрати для себе прийнятний вид відпочинку, включаючи і вимикаючи за власним бажанням опції: “море”, “екскурсії”, “шопінг”, “спорт” або “нічне життя”.

"); $("#textVersion").text("Відпочинок в Афінах" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22329"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Відпочинок в Афінах