Пробудження з будильником шкідливе для здоровя? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Довіряєш своє пробудження настирливому будильнику? У такому випадку готуйся до можливих нервових розладів і депресій.

Занепад тонусу, депресію та інші неврологічні проблеми можна заробити простим і абсолютно, на перший погляд, нешкідливим – навіть корисним! – Побутовим приладом – будильником!

Це випливає з дослідження, проведеного фахівцями в Edinburgh Sleep Centre (Шотландія). Вони наполягають, що прокидатися під дзвін будильника – насправді, одна з найшкідливіших звичок людини, від якої бажано позбутися якомога раніше.

Учені, зокрема, встановили, що з п’яти відомих фаз людського сну найоптимальнішими для пробудження організму є перша, друга та п’ята фази. Якщо людина прокидається в ці періоди, зробити йому це буде простіше і відчуває він себе потім більш свіжим і відпочившим.

І зовсім інша картина, якщо розбудити сплячого під час третьої або четвертої фази. Як показали експерименти, якщо який-небудь звук, в тому числі і дзвін будильника, стає причиною пробудження саме в цей період, людський організм реагує на нього як на дуже сильний стрес. При цьому в кров викидається велика кількість адреналіну.

У свою чергу, несвоєчасне пробудження призводить до того, що в перебігу дня людина відчуває підвищену дратівливість, її пам’ять, зір і реакція на навколишні події погіршуються. У довгостроковій перспективі це призводить до неврологічних розладів, в результаті чого істотно знижується рівень мозкової активності і, відповідно, інтелекту.

Щоб не доводити організм до такого стану, медики рекомендують привчитися до певного режиму. Зокрема, краще лягати приблизно в один і той же час. І, крім того, необхідно привчити себе вставати з ліжка не по дзвінку будильника, а по імпульсу біологічних годин, які знаходяться всередині людського організму.

Складно? У певному сенсі, так, але не настільки, щоб відмовлятися від здорового способу життя. Ну а куди подіти непотрібний в такому випадку будильник? А ти не поспішай його викидати – він ще послужить тобі. У всякому разі, на перших порах, поки ти будеш звикати до нового ритму життя, він допоможе тобі «погоджувати» час побудження.

Ну а потім – в мусорник! Або в сімейний музей, де, треба думати, уже зібрані деякі твої шкідливі звички і гаджети з минулого життя.

"); $("#textVersion").text("Пробудження з будильником шкідливе для здоровя?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22250"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Пробудження з будильником шкідливе для здоровя?