Які переваги вегетаріанства? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Відмовитися від м’яса – справа добровільна. Ось тільки починати цей шлях потрібно поступово, тоді він буде легким і корисним для вашого здоров’я.

Величезна армія вегетаріанців – у світі їх налічується близько мільярда, а це шоста частина населення землі! – В чомусь нагадує чернечий орден зі своїми постулатами, традиціями і правилами. Загальний принцип – заборона на м’ясо. Що ж до частковостей, то вони поділяються на три великі групи.

Лактоововегетаріанці. Самий простий варіант. Виключається тільки м’ясо, а молочні продукти, яйця, овочі, злаки, горіхи, фрукти можна їсти без обмежень. При такому наборі всі необхідні речовини надходять в організм у потрібній кількості.

Лактовегетаріанці. Відмовляються ще й від яєць. При різноманітному раціоні вони також можуть не турбуватися про повноцінність свого меню.

Вегани. Строгі вегетаріанці. Не вживають в їжу нічого, що має хоч якесь відношення до тварин.

Мінуси мясоїдства
Доводячи м’ясоїдам правильність свого вибору, вегетаріанці стверджують, що організм людини не пристосований до перетравлювання м’яса. Вчені порівняли травну систему наших найближчих “родичів” приматів, великих травоїдних і хижаків і з’ясували, що за своєю будовою люди все-таки ближче до “травоїдів”.

До того ж, споживання м’яса перезбуджує нервову систему. Цьому сприяє велика кількість азотистих речовин. Але те, що допомагало нашим предкам-мисливцям, підвищуючи їх агресивність, сучасній людині, яка і так знаходиться в стресовій ситуації, тільки шкодить. Більше того, до постійної стимуляції нервів звикаєш, і організм вимагає ще і ще продукту, який викликає підйом. Тому деякі вчені навіть називають м’ясо харчовим наркотиком поряд з кавою і чаєм! Такою його дією, до речі, пояснюють і відчуття дискомфорту у тих, хто різко переходить на вегетаріанське харчування, – організм як би відчуває “ломку” без “дози”.

Плюси вегетаріанства
Апологети вегетаріанства не тільки критикують м’ясоїдство, а й щедро діляться своїм досвідом. Чого ж можна досягти завдяки їхній системі харчування?

Зміцнити здоров’я. За статистикою, серед вегетаріанців не поширені багато хвороб, наприклад такі, як гіпертонія.

Нормалізувати вагу. Вегетаріанська дієта сприяє схудненню.

Збільшити витривалість. В результаті експериментів, у яких брали участь велосипедисти-вегетаріанці і ті, хто дотримувався змішаного харчування, з’ясувалося, що перші здатні крутити педалі в три рази довше. Хоча у важкій атлетиці ситуація прямо протилежна.

Про що мовчать вегетаріанці?
Про анемії. Рівень гемоглобіну катастрофічно падає, якщо споживати недостатньо їжі, що містить залізо. Врахуйте, це речовина в рослинах засвоюється гірше, ніж у м’ясі, тому порції салату повинні бути більше колишніх м’ясних. Незайвим буде контролювати рівень гемоглобіну в крові, щоб вчасно вжити заходів.

Про проблеми з кишечником. Якщо починати вегетаріанський шлях зі слизових кашок, звичайно, у вас нічого не болітиме. Але сирі овочі, та ще у великій кількості, можуть викликати коліт, виразки в кишечнику, метеоризм. У всьому знайте міру!

Про генетично модифіковані продукти. Лаючи “екологічно брудне” м’ясо, вегетаріанці таки трохи лукавлять. Тому що найпопулярніший продукт в їх середовищі – соя – давно сприймається неоднозначно. По-перше, деякі дієтологи схиляються до того, що соя погано засвоюється. По-друге, вчені звинувачують її в “контрацептивних” властивостях. По-третє, більшість соєвих продуктів створені з генетично модифікованого матеріалу. І невідомо, як це вплине на організм людини в майбутньому.

Великі зміни
Якщо ви вже визначилися, до якого “братства” хочете примкнути, залишилося тільки скласти приватне меню. Кому доводилося відмовлятися від кави або кидати палити, зрозуміє, про що йде мова. Щоб організм не збунтувався проти незвичного раціону, вегетаріанцем потрібно ставати поетапно. На кожен з них йде приблизно тиждень. Але якщо відчуваєте, що не готові, не поспішайте. Переходьте до наступного пункту, коли для цього не знадобляться надзусилля. Отже …

1. Відмовтеся від червоного м’яса на користь нежирної птиці і риби.

2. Зменшіть споживання птиці, риби та яєць. А от хліба з борошна грубого помелу, овочів, фруктів, каш їжте більше.

3. Виключіть птицю і рибу. Якщо ви хочете стати лактоововегетаріанцем, на цьому можете зупинитися.

4. Якщо ваша мета – молочно-рослинний раціон, забудьте про яйця.

5. Для майбутніх веганів. Перейдіть на рослинну їжу, відмовившись і від молочних продуктів. Пам’ятайте – їжа повинна бути різноманітною!

"); $("#textVersion").text("Які переваги вегетаріанства?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22231"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Які переваги вегетаріанства?