Хто в домі господар? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
“Життя, – як справедливо зауважив класик, – театр, а люди в ньому актори”. А раз так, є сюжети, сценарії, ролі з чітко прописаними діалогами, і ми неухильно їх дотримуємося. У сімейному театрі ми розігруємо спектакль під назвою “Хто в домі хазяїн?”, І ось тут настає цілковитий хаос.

На золотому ганку сиділи
Якось раз обвішана сумками, як новорічна ялинка, Ліна пришкандибала додому і виявила дівчину сина, господарюючу на кухні. “Вона різала салат на моєму дерев’яному столі, і це було як ніж у серце. Використала на рагу тижневий запас продуктів, – зітхала подруга. – І все говорила: “Відійдіть, ви мені заважаєте”. Ледве тримаючись на ногах від утоми, Ліна з пультом звалилася на диван. І тільки зібралася зануритися в райдужний світ серіалів, як символ влади був безцеремонно відібраний. “А нумо, дай сюди, зараз” Дом-2 “почнеться”, – зашипіла сестра, гостююча у неї другий місяць. З жахом усвідомивши, що в рідному домі їй немає ні спокою, ні місця, подруга вигукнула: “Хто тут господар?!” – “Звичайно, я, єдиний чоловік у квартирі”, – відгукнувся син, дожовуючи її улюблений французький сир. Персонаж, гідний окремої розповіді.
Двадцятичотирирічний Льоша – особистість творча, бунтующа – відчайдушно боровся за незалежність, але в той же час спокійнісінько сидів на маминій шиї. Небажання оплачувати рахунки пояснював тим, що йому і так не вистачало грошей зводити дівчину в ресторан. Не кажучи про інші радощі життя. Перейти на більш оплачувану, але менш престижну роботу не дозволяла гординя. А коли Ліна боязко просила помити посуд, відповідав: “Треба було доньку народжувати”. Зате до себе вимагав підвищеної уваги: ​​щоб  гладила, прала, давала кишенькові гроші і … поступилася квартирою. Ліна почувала себе у власному будинку ким завгодно – квартирантом, куховаркою, домробітницею, прислугою, – але тільки не законною господинею.

Цар, царевич, король, королевич …
Як потопаючий хапається за соломинку, так і Ліна вхопилася за рятівний Google. Написала: “Допоможіть вирішити сімейну проблему” і тицьнула в першу-ліпшу посилання. Через півгодини вже підстрибом мчала по крижаній каші в пошуках потрібної адреси. Перехожі витріщали очі, переконуючи її, що дому 113Е не існує в природі … Але чи то хороша карма, чи то вищі сили вивели її прямо до потрібного об’єкту. Дзвінок вибухнув старомодною пташиною треллю. Двері виявилися відчиненими, немов за нею чекали. За антикварним столом в оточенні сімейних фотографій сиділа літня дама – закутана в ажурну пухову хустку психолог разюче нагадувала Аріну Родіонівну. Поскаржившись на життя, Ліна очікувала, що двійник Пушкінській няні затягне пісню про підсвідомості, архетипи та іншої психологічної ахінеї. І приготувалася кивати головою, боячись здатися круглим невігласом. Але послідовниця Фройда та Юнга раптом запропонувала гру. Професійним рухом ворожка розклала картки: “Обери, хто ти”.

Господар
Людина, яка володіє рухомим і нерухомим майном. Слово також використовується в контексті – глава дому, сім’ї, господарства, в переносному значенні господар становища.
Ознаки
Він купив квартиру за власні гроші, отримав в подарунок або в спадщину.
Обов’язки
Оплачує рахунки, благоустроює.
Права
Диктує правила поведінки домочадців.
Приймає рішення: продавати, здавати, перепланувати.
Має право на трон – улюблене місце, яке, крім нього, ніхто не повинен займати.
NB! Господарів може бути двоє, але тоді це вже співвласники, які все ділять навпіл – квартплату, ремонт і так далі.

Орендар
Та людина, яка укладає з власником майна договір оренди і отримує у тимчасове володіння або користування це майно.
Ознаки
Він не є власником.
Знімає квартиру у господаря.
Обов’язки
Регулярно платить за проживання.
Підтримує квартиру в порядку і дотримується правил господаря.
Права
Він може обставити її своїми меблями, привезти особисті речі.
Запрошувати гостей.

Гість
Той, хто прийшов, приїхав відвідати когось, провести у кого-небудь час або прибув з будь-якою метою.
Ознаки
Живе в будинку на запрошення або з дозволу господаря.
Може жити на його утриманні або вносити свій внесок у проживання.
Обов’язки
Виконує правила господаря.
Доставляє йому позитивні емоції.
Права
Тільки ті, які йому надав власник квартири.
NB! Почесний гість може мати привілеї навіть вище, ніж у господаря.

Окупант
Той, хто бере участь в окупації, здійснює захоплення, насильно опановує що-небудь. Біологічне значення – тварина, що займає житло іншої тварини.
Ознаки
Живе на території господаря і за його рахунок.
Бунтує проти правил і намагається нав’язати свої.
В якості протесту проти власника займається дрібним шкідництвом. Прихована мета окупанта – вижити господаря або повністю підпорядкувати його своїм інтересам. Обов’язків немає, тільки права, призначені ним самим.

Ким ти будеш?
Подруга пробігла очима по варіантах і вибрала “Господар”. Все зійшлося згідно “штатного розкладу”: квартиру вона отримала в подарунок від бабусі, зробила пристойний ремонт, купила і розставила меблі, щоб у будинку стало “феншуйно”.
- Тільки от місця свого не маю, – забарилась вона.
- А мала б, раз ти господиня. Ану вибирай картку для свого сина, – запропонувала “Аріна Родіонівна”.
Ліна довго медитувала над “Господарем” і “окупантом”. Начебто син, спадкоємець, одного разу йому перейдуть дорогоцінні квадратні метри … Рука металася між двох вогнів і, здригнувшись, зупинилася біля “окупантів”. Казкова бабуля розуміюче посміхнулася і зі словами: “Ось тобі домашнє завдання – нехай тепер синок пограє в цю гру”, – вручила чарівні карти. Як же Ліна здивувалася, коли рука сина, який не вклав ні копійки в квадратні метри, жодного разу не виніс сміття, без вагань потяглася до “Господаря”.
- Хіба ти цю квартиру купив?
- Ні.
- А за комунальні послуги платиш?
- Ні.
- А вбив хоча б один цвях?
Він замовк.
- Хто ти тоді?
Льоша напряг як слід могутній інтелект, підняв очі і пробелькотів: “Судячи з усього,” Окупант “.
Син на тиждень пішов “в астрал”, а поки був тимчасово недоступний, Ліна пограла з сестрою. Та так, що та через два дні повернулася в рідні пенати. У квартирі стало вільніше. А потім сталося диво: хтось помив посуд. Через день диво повторилося: з відра зникло сміття, а підлоги заблищали. Голос сина пестив слух майже як арія Паваротті: “Можна, до мене ввечері зайде Настя. Торт до чаю я купив “.
Пройшов рік, Льоша зі своїм сімейством живе хоч і в кредитній, але все ж своїй квартирі. А якщо Ліна у нього в гостях намагається вчити життя, сміється: “Мам, ти ж гість. Де ж мої позитивні емоції? “

"); $("#textVersion").text("Хто в домі господар?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22137"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Хто в домі господар?