Яку професію обрати? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Намагаючись знайти для себе цікаву, затребувану і добре оплачувану справу, дуже багато стикаються з проблемами. Їх можна перебороти – головне, запам’ятати кілька рекомендацій психологів, соціологів і фахівців з профорієнтації.

Отже, Як вибрати професію? Основні труднощі та шляхи їх подолання.

Батьки намагаються вирішувати замість вас

Не варто їх за це засуджувати. Батьки є батьки, вони завжди прагнуть допомогти і «зробити як краще». Інше питання – це саме «краще» може в корені не збігатися з вашими вподобаннями, інтересами і схильностями. Що ж, в цьому випадку доведеться витримати деяке протистояння. Тільки не розмахуйте шашкою і не робіть на зло. Головне у вашому виборі – те, що він зроблений самостійно, після довгих роздумів і вивчення відповідної літератури.

Відмінний крок – умовити батьків піти разом з вами на заняття з профорієнтації. Якщо ваші стосунки з батьками досить довірчі, спробуйте пояснити, чому вам не подобається їх вибір. Якщо вони продовжують наполягати – попросіть їх розповісти побільше про дану професію.

Ви не можете вирішити, що вибрати

Спеціаліст центру зайнятості проведе з вами безкоштовне тестування і допоможе з’ясувати, в якому напрямку слід шукати професію до душі. Він же розповість про нюанси тієї чи іншої цікавої для вас професії, – адже дуже часто ми нічого не знаємо про це, крім зовнішніх аспектів. Можливо, дізнавшись більше про якусь спеціальності, ви перестанете наполягати на її отриманні або, навпаки, зацікавитесь. Збір інформації – дуже важливий етап, який багато ігнорують.

Ви багато чим захоплюєтеся, і не знаєте, яке саме захоплення є сенс зробити своєю професією

Існує алгоритм, за яким вчать робити вибір на заняттях з профорієнтації. Відповідайте собі на три питання:

1. Чого я хочу?
2. Що я дійсно можу (вмію чи навчуся)?
3. Що сьогодні потрібно?

Усвідомивши, як поєднуються між собою ваші бажання, уміння і потреби суспільства, вам легше буде вибрати щось одне. А втім, хто сказав, що сучасна людина повинна обмежуватися вибором єдиної професії? Сьогодні, як ніколи, можна легко отримати кілька професій – по черзі або навіть одночасно. Безперервна освіта – майже необхідність для людини яка цікавиться різними напрямками, готовою пробувати себе в різних галузях.

У будь-якому випадку, постарайтеся вибрати гнучку професію, яка дозволить надалі швидко перекваліфікуватися в яку-небудь суміжну сферу. Вся проблема в тому, що люди (особливо молоді) рідко знають про такі можливості. Так що – наводите довідки, дізнавайтеся!

У вас є мрія про певну роботу

І в цьому випадку все не так просто. Мрії часто бувають далекі від дійсності. Які картинки виникають перед вашим внутрішнім поглядом, коли ви думаєте про свою мрію? Ви бачите себе в процесі цієї роботи або спостерігаєте результат незалежно від вас? Уявляєте, як ви відреагуєте на результат? Або, може бути, найяскравішим чином є натовпи шанувальників з подарунками та квітами? Задумайтеся над цим «внутрішнім кіно».

Ви маєте деякі риси характеру, які можуть перешкодити працювати за обраною спеціальністю

Якщо ви соромитеся виступати перед публікою, а майбутня професія передбачає постійні виступи, – не заспокоюйте себе тим, що ви звикнете і навчитеся. Може й, так, – а може, і ні. У будь-якому випадку, треба щось робити для позбавлення від цієї риси. Наприклад, брати участь в постановках студентського театру, викликатися робити доповіді. Багато людей успішно трансформуються з соромливих відлюдних особистостей в «душу компанії», доклавши до цього певних зусиль.

Вам подобається якась професія, але ви впевнені, що вона не підходить вам за гендерною ознакою

Багато хто переконаний, що рятувальником повинен бути виключно чоловік, а манікюрницею – жінка. Чому? Де це написано? Якщо професія подобається, якщо ви відчуваєте схильність і покликання, якщо у вас є відповідні здібності, чому б і не відкинути забобони?

Ви хочете отримати «модну» професію

Так, дієтолог – це сьогодні модно. А що буде завтра? Всі можливі дієти, строго кажучи, вже давно придумані, а популярність тих чи інших «гуру» від дієтології обумовлена ​​тільки їх умінням «розкрутитися». Скоро кожен другий буде вважати себе дієтологом – стільки інформації сиплеться на нас кожен день зі сторінок журналів, екранів телевізорів і комп’ютерних моніторів. Можливо, і з обраною вами професією справа йде так само?

І наостанок – маленька порада: успіху можна добитися в будь-якій професії, за умови, що ви вкладете в неї часточку самого себе.

"); $("#textVersion").text("Яку професію обрати?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22107"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Яку професію обрати?