Відпочинок в Ізраїлі PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
Ізраїль – це перш за все найдавніша історія і святині, рівних яким навряд чи знайдеш де-небудь ще. Але на цей раз країна повернулася до мене ще однією своєю гранню – ультрасучасною і досить несподіваною.

Столиця середземноморського кайфу
Саме так назвала Тель-Авів газета The New York Times. Коли пройдетеся по забудованих хмарочосами центральних кварталах, де звуки музики з незліченних кафе перегукуються з шумом фонтанів і гудками автомобілів, а потім вийдете до усіяної модерністськими скульптурами набережній. Пориньте в ласкаві хвилі, поніжтесь на білому гарячому піску або візьміть напрокат дошку для серфінгу або віндсерфінгу, а коли стемніє, відправляйтеся в похід по барах, пабах і клубах. Тель-Авів – це місто, яке ніколи не спить.

Воно схоже на Манхеттен, Бердичів і Ібіцу одночасно. При бажанні тут навіть можна знайти фрагмент Шанхая, Парижа чи Касабланки. Але один з районів заслуговує особливої ​​уваги. Справа в тому, що в 30-ті роки XX століття над забудовою Тель-Авіва працювали архітектори німецької школи “Баухаус”. Цей модний тоді стиль був поширений по всій Європі, але, на жаль, під час Другої світової війни велика частина будівель загинула. А в Тель-Авіві зберігся цілий квартал! Завдяки йому місто занесене до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Єрусалим молиться, Хайфа працює, а Тель-Авів розважається”, – жартують ізраїльтяни

Присталище богеми
Дефілюючи по тель-авівські набережній в південному напрямку, можна дійти до Яффо. Обидва міста ось уже кілька десятиліть як злилися воєдино, але який разючий контраст! Яффо в прямому сенсі допотопний, адже саме тут Ной будував свій ковчег. А ще десь тут Персей звільнив Андромеду, звідси відправився в шлях пророк Іона, саме в Яффо було видіння апостолу Петру і воскресіння праведного Тавіфи. Сюди приходили сарацини, мамлюки, потім Наполеон, що, за мірками Ізраїлю, зовсім вже недавня історія. Чи не тому атмосфера в Яффо така особлива? Навіть не віриться, що в цих старих будинках, назавжди врослих в переплетення вузьких вуличок, мешкають звичайні люди. Втім, тут є цілий квартал, де як раз звичайні люди оселитися не зможуть ні за які гроші. Тільки артисти, художники, скульптори, музиканти.

У Акко обов’язково пройдіться тунелем лицарів-тамплієрів, прогуляйтеся до кріпосної стіни і в старий порт, а потім … йдіть в баню – один з самих незвичайних музеїв, де родословний банщик розповість не тільки про пристрій турецької парної, але і повідає історію цього найдавнішого міста.

Не полінуйтеся зайти в кожен магазинчик, щоб помилуватися виставленими в них творами, а може, і купити щось на згадку. На мене, наприклад, велике враження справила експозиція величезних фотографій з елементами сюрреалістичного живопису. А в салоні скульптура Франка Мейслера ми зустрілися з самим справжнім Мистецтвом з великої літери. І як нежданий подарунок долі, великий Мейслер люб’язно вийшов до нас і особисто продемонстрував свою нову роботу – срібну скульптуру Марка Шагала, де, як і в більшості творінь маестро, все крутиться-вертиться, відкривається і має подвійне дно.

Золоте місто
Які асоціації виникають у вас при слові “Єрусалим”? Звичайно ж, їх багато, але навряд чи навіть у першій десятці спливуть Коро, Ван Гог, Пікассо чи, скажімо, Кандинський. Я теж ніяк не очікувала, що в Єрусалимі можна побачити шедеври світового живопису. Просто раніше ніколи не була в Музеї Ізраїлю. Величезному і мало схожому на звичні нам храми науки і мистецтва. По суті це цілих шість музеїв, частина яких розташувалася під відкритим небом. Віддавши данину Кумранським сувоям та іншим унікальним пам’яткам археології, проходжу в Сад Мистецтв. Його творець, американець японського походження Ісаму Ногучі, об’єднав особливості місцевого ландшафту і японських дзен-садів та “заселив” територію скульптурами так, щоб простежувався їх розвиток з XIX століття до наших днів – від “Людини” Огюста Родена до “Хребців” Генрі Мура. А у відділі образотворчих мистецтв від виставлених шедеврів просто голова обертом пішла. Щоб вже зовсім не впасти у прострацію, я вирішила зосередитися на улюблених імпресіоністах, залишивши старих майстрів і модерністів на наступний раз. Тим більше що ввечері мене чекала ще одна феєрія – Фестиваль світла.

Ізраїль – світовий лідер у сфері сучасного балету і електронної музики

З настанням темряви нові технології повністю змінили вулички Старого міста. На вікових будівлях “розцвіли” дивні квіти, проступили візерунки і рухомі картинки – незрозумілі, начебто абстракції або чудернацько розфарбовані особи, і абсолютно конкретні, як, наприклад, діюча гармата наполеонівських часів. У Вірменському кварталі під звуки сумної мелодії не менш сумний П’єро пускав мильні бульбашки, а за стінами у Сміттяних воріт бажаючі сідали на світящі неоном лавки, щоб зробити знімок на пам’ять. І коли вже, здавалося, захват досяг межі, почалося світломузичне шоу, і на напівзруйнованих стінах фортеці цитаделі Давида перед глядачами пройшла вся історія Ізраїлю.

"); $("#textVersion").text("Відпочинок в Ізраїлі" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/21926"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Відпочинок в Ізраїлі